Всі категорії новин
Держава збільшила фінансування українського баскетболу на 18 млн. гривень

Держава збільшила фінансування українського баскетболу на 18 млн. гривень

24 лютого у Києві відбулося засідання Президії ФБУ. Доповідаючи її членам про роботу Федерації у 2016-му Президент ФБУ Михайло Бродський повідомив, що держава збільшила фінансування українського баскетболу на 18 млн. гривень.

Якщо у 2016-му в український баскетбол було залучено 20 млн. державних коштів, то у 2017-му цей показник зросте до 38 млн. гривень. Михайло Бродський також наголосив на необхідності залучення регіональними осередками ФБУ коштів з місцевих бюджетів.

  Члени Президії також заслухали інформацію Директора департаменту інформаційних технологій ФБУ Вячеслава Лопушанського про проведення 12 березня у Дніпрі "Матчу Зірок". Між собою гратимуть дві збірні – Південний Захід (Хімік, БІПА, Миколаїв, Черкаські Мавпи, Волиньбаскет) та Північний Схід (Запоріжжя-ZOG, Будівельник, Кремінь, Політехнік, Дніпро).

Дніпро став місцем проведення матчу не в останню чергу завдяки тому, що однойменний баскетбольний клуб в особі його Президента Валерія Кондратьєва взяв фінансовий тягар на себе.

Важливим питанням порядку денного було удосконалення системи підготовки 14-річних гравців. За словами куратора юнацьких збірних Андрія Подковирова після завершення чемпіонату ВЮБЛ серед команд, складених з гравців 2003р.н. тренери переглянуть кандидатів і відберуть 16-18 гравців, з якими займатимуться влітку. Протягом 70 днів зборів, одного-двох турнірів і участі у юнацькій європейській лізі після дворічного циклу команда буде готова змагатися на чемпіонаті Європи U-16.

Тренерами збірних України U-14 серед чоловіків та жінок затвердили Віталія Лебединцева та Ірину Нагорну відповідно.

Генеральний Секретар ФБУ Володимир Драбіковський поінформував, що гравцям збірної U-14, U-15, U-16 і тренерам, що їх підготували, виплачуватиметься стипендія ФБУ у розмірі 1000 грн. на місяць. Також у планах - преміювати тренерів за підсумками виступів їхніх команд у ВЮБЛ. Зі здібними гравцями укладатимуть контракти. За основу візьмуть литовський досвід, де з гравцем, його батьками, та школою чи клубом, який він представляє, укладається угода. Також Володимир Драбіковський повідомив про наявність домовленості з ФІБА щодо підвищення кваліфікації тренерів. У планах ФБУ – організація кемпів, де перебуватимуть усі тренери збірних, фахівці ФІБА і бажаючі вдосконалити свій професійний рівень.

Члени Президії ФБУ затвердили кандидатуру національного інструктора ФБУ, оскільки Генеральний Секретар ФБУ Володимир Драбіковський взяв самовідвід через завантаженість на основному місці роботи. Віднині українським суддівським корпусом опікуватиметься Олександр Раєвський.

Favbet