Всі категорії новин
Дедлайн на участь у Суперлізі України – 1 липня

Дедлайн на участь у Суперлізі України – 1 липня

19 травня у Києві відбулося засідання Президії ФБУ на якому обговорювалися важливі питання баскетбольного життя в Україні.

Чемпіонат

Наступний чемпіонат України у чоловічій Суперлізі планують провести у термін з 1 жовтня до 1 травня. Президент ФБУ Михайло Бродський проінформував членів Президії про те, що у наступному сезоні у Суперлізі найімовірніше зіграють 10 команд. Серед них будуть Будівельник і Дніпро.

Наразі фінансові проблеми спіткали Інфіз, Динамо і Волиньбаскет. Триває пошук спонсорів в Івано-Франківську, Львові, Харкові. Виявила бажання заявитися у Суперлігу команда з Кременчуга. Дедлайн щодо складу учасників наступного чемпіонату – 1 липня. При цьому встановлені мінімальні річні бюджети учасників – для чоловічої Суперліги це 5 млн. гривень, для жіночої – 1 млн. гривень.

У жіночій лізі у наступному сезоні можуть стартувати 9 колективів. Олександр Волков порадив директорату чемпіонату зробити календар більш ритмічним.

З цією пропозицією погодився президент ФБУ. На думку Михайла Бродського найоптимальніше провести наступний чемпіонат у три кола, окрім цього команди братимуть участь і у Кубку України.

Структуру проведення змагань розглянуть на наступному засіданні Президії ФБУ, що відбудеться наприкінці червня.

Збірні

Менеджер збірних команд України, державний тренер з баскетболу Наталя Жержерунова розповіла про плани підготовки збірних.

Оскільки база у Кончі Заспі надана до послуг олімпійців, що готуються до Ігор у Ріо-де-Жанейро, національні і кадетські баскетбольні збірні проводитимуть свій навчально-тренувальний процес на базі Міжнародної тенісної академії у Пущі Водиці. Так, жіноча збірна проведе 10-тиденні збори починаючи з 20-го травня, які перерве на два спаринги в Угорщині з національною збірною цієї країни 27-го і 28-го травня.

Тренувальні збори національної чоловічої збірної розпочнуться у Пущі Водиці 14 липня. На 30-31 липня заплановані спаринги українців зі збірною Німеччини. Також у межах підготовки до старту у кваліфікації Євробаскету підопічні Євгена Мурзіна зіграють у двох турнірах – у Словаччині (17-18 серпня) і Естонії (24-26 серпня). Старт у кваліфікації Євробаскету відбудеться 31 серпня у Києві матчем Україна-Болгарія. Головний тренер команди Євген Мурзін поінформував членів президії, що має контакт з усіма кандидатами до національної збірної.

У свою чергу голова тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський доповів про затвердження складів збірних команд України. Михайло Бродський доручив скласти рейтинг найсильніших гравців по позиціях у кожній віковій групі і попросив тренерів тримати зв’язок з усіма своїми кандидатами. Аби гравці, що цікавлять тренерів збірних, у юному віці не виїздили за кордон безповоротно, Михайло Бродський висловився за те, щоб загравати перспективних гравців в офіційних матчах.

Також Президент ФБУ доручив продовжити практику залучення тренерів юнацьких збірних до тренувального процесу національних команд.

Склад збірних з баскетболу 3х3 буде затверджено на наступному засіданні Президії ФБУ.

Суддівство

Голова технічної комісії ФБУ Борис Рижик доповів про те, що його підрозділ складатиме рейтинг найкращих суддів України. Затверджуватимуть його на Президії ФБУ.

З ініціативи Михайла Бродського члени Президії прийняли рішення про те, що українські судді можуть обслуговувати матчі в усіх країнах, якщо змагання проводяться під егідою ФІБА.

Студенський баскетбол

Віце-президент ФБУ Михайло Згуровський доповів про те, що у цьому сезоні в СБЛУ взяли участь понад сто чоловічих і 25 жіночих команд. Фінальний тур чемпіонату запланований на 24 – 28 травня цього року у Києві.

Михайло Бродський вніс пропозицію розподілити студентську лігу на більш сильний і менш сильний дивізіони. Проте, через брак фінансування було вирішено залишити існуючу схему проведення змагань на наступний сезон.

Також на Засіданні Президії було обрано Голову Опікунської Ради ФБУ. Ним став Юрій Колобов.

Наступне засідання Президії ФБУ відбудеться у 20-х числах червня.

Estafeta