Жіноча збірна України не зіграє на Євробаскеті-2023

Жіноча збірна України здобула перемогу над Литвою 71:65 у відборі на Євробаскет-2023, завершивши кваліфікацію на другому місці в групі. Це дозволяло розраховувати на потрапляння на чемпіонат Європи, як одна з кращих команд, що займуть друге місце.

Сайт ФБУ в режимі онлайн відслідковував ситуацію в інших групах, що дало відповіть на питання "чи вийде збірна України на Євробаскет?".

Нажаль, ситуація в інших групах склалась таким чином, що Україна не пройшла на чемпіонат Європи і пропустить другу континентальну першість поспіль.

Варто одразу зазначити, що через дискваліфікацію росії та білорусі з їх груп відбору на чемпіонат Європи виходять лише переможці груп, а другі місця не претендують на вихід на чемпіонат Європи.

Також Ізраїль і Словенія, як господарі чемпіонату Європи, вже кваліфікувались туди і якщо вони пройдуть на Євробаскет за спортивним принципом, то це дозволить отримати путівку наступній за рейтингом команді. Наприклад, в групі J Ізраїль точно стане другим, тому не буде враховуватись при розподілі путівок серед других підсумкових місць.

Таким чином, на чотири путівки на чемпіонат Європи претендують команди з семи груп. При цьому результати матчів з останніми командами групи враховуватись не будуть.

Наразі ситуація наступна (жирним виділено команди, які вже завершили відбір):

Угорщина +82 (вийшла на Євробаскет)
Словаччина +51 (вийшла на Євробаскет)
Великобританія +23 (вийшла на Євробаскет)

Німеччина +16 (вийшла на Євробаскет)
Польща -7
Україна -15
Хорватія -16

Оновлення:

18:00 Збірна України обіграла Литву +6, що дозволило обійти Хорватію в рейтингу других місць. Наразі нашій збірній потрібно обійти ще дві команди мінімум, або одну, якщо Польща програє Словенії.

18:20 Словенія виграла першу чверть у Польщі 13:8. Португалія виграє у Великобританії 13:10, але тут переможець матчу точно опиниться вище України.

18:45 Словенія виграє після двох чвертей 29:24, Великобританія веде у Португалії 35:23.

19:05 Нас сьогодні влаштує поразка Угорщини, але їх збірна виграє у Румунії після першої чверті 21:12.

19:20 Румунія дає надію Україні, відігравши у Угорщини 6 очок. Там 37:34 на користь Угорщини після половини гри.

19:30 Польща виграє у Словенії 46:44 перед останньої чвертю, Великобританія веде у Португалії 56:33.

19:50 Великобританія обіграла Португалію 78:48, обійшовши Україну в рейтингу других місць і зробивши серйозну заявку на вихід на чемпіонат Європи.

20:00 Польща обіграла Словенію 65:58 і обійшла Україну в рейтингу других місць. Полячки разом з нами наразі "в режимі очікування". Словенія точно зіграє на Євробаскеті, навіть попри третє місце в групі, оскільки є однією з господарок першості.

20:08 Угорщина веде +8 у Румунії перед останньою десятихвилинкою.

20:20 Словаччина виграла першу десятихвилинку у Люксембургу 28:19. Поразка Словаччини також була б сприятлива для України

20:27 Угорщина завершила матч проти Румунії перемогою 74:58, обійшовши Україну в рейтингу других місць.

20:30 Таким чином, Україна опускається на четверте місце при чотирьох прохідних командах. І вплинути на ситуацію можуть лише два матчі, в яких нам потрібні поразки Словаччини від Люксембургу та Німеччини від Боснії та Герцеговини.

20:40 Словаччина веде після половини гри 58:30.

21:10 Словаччина виграла третю чверть 35:17, що наближає нас до того факту, що Україна не вийде на Євробаскет-2023.

21:20 Німеччина виграла у Боснії першу чверть 30:15, зробивши перший крок до виходу на чемпіонат Європи.

21:45 Словаччина розгромила Люксембург 114:59 і вийшла на чемпіонат Європи. Це означає, що Україна не зіграє на Євробаскеті-2023.

21:50 Боснія виграла чверть 22:14. Німеччина веде після половини матчу +7.

21:55 На чемпіонаті Європи, який з 15 по 25 червня спільно прийматимуть Словенія та Ізраїль, окрім господарок зіграють Бельгія, Франція, Іспанія, Туреччина, Сербія, Чорногорія, Греція, Італія, Чехія, Латвія, Угорщина, Словаччина та Великобританія.

Остання команда визначиться за підсумком матчу Німеччина – Боснія та Герцеговина. Якщо виграє Німеччина +9, то саме вона вийде на Євробаскет. Якщо ні – то на чемпіонаті Європи зіграє Польща.

22:15 Німеччина веде +19 у Боснії перед останньою чвертю.

22:40 Німеччина переграла Боснію 92:61 і стала останнім участником Євробаскету-2023.

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Відео12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025