Всі категорії новин
Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Головний тренер чоловічої збірної України Айнарс Багатскіс розповів про тренувальний збір національної команди перед матчами кваліфікації чемпіонату світу-2023, в яких наша команда в липні зіграє проти Грузії, Північної Македонії та Іспанії.

Айнарсе, як пройшов збір у Ризі, як працюєте в Італії?

— Спочатку ми планували, що наприкінці травня поїдемо на два тижні в Тайвань, де хотіли додати до команди молодих гравців та дебютантів. У нас була б класна можливість попрацювати з ними та подивитися на ширше коло кандидатів, з яких можна було б обрати тих, хто буде в Італії. На жаль, збір у Тайвані було скасовано через спалах коронавірусу і ми змушені були б довгий час проводити на карантині. 

В Ризі у нас був короткий агресивний та позитивний збір. Хлопці розуміли, що є серйозна конкуренція не певних позиціях. Мені дуже сподобалося їх ставлення до роботи. Збірній завжди потрібна свіжа кров.

Зараз в Італії створені відмінні умови для роботи — дякуємо за цю можливість італійській Федерації. Намагатимемося не перебільшувати з навантаженнями, адже тут спекотно. У нас одне інтенсивне та якісне тренування на день. Стараємося правильно розставляти акценти, думаючи про свою гру, але вже потроху думаємо про те, що роблять на майданчику грузини. 

В розпорядженні тренерів знаходяться 14 гравців. У нас продовжується становлення команди, адже з нами немає Близнюка, Липового та Войналовича. Ми думаємо про те, хто буде лідером. У попередніх матчах лідерами були Близнюк, Липовий та Рендл і зараз нам потрібні гравці, які їх замінять та дадуть результат. Мені подобається те, що ті хлопці, які знаходяться зараз у команді, грають жорстко, агресивно, але коректно. Ми не зможемо зіграти вдало, якщо гратимуть лише 1-2 гравці. Ми повинні грати як команда і я хотів би, щоб в кожній грі був свій лідер. Над цим зараз і працюємо. Але не може залишитися безслідним те, що тих вищезгаданих гравців не буде.

Як оціните роботу молодих гравців — Ковляра, Сергеєва, Тиртишника?

— Щодо Ковряла, то тренери вирішили, що він зараз більше потрібен команді збірної України U-20. Для мене, як для тренера, важливо, щоб гравець почав готуватися з командою з першого дня. Віталій Степановський добре знає Ковляра, але командну хімію ніхто не скасовував. Саме тому його немає зараз у національній команді, він готується до чемпіонату Європи з молодіжкою.

Мені дуже сподобалося, як проявили себе Сергеєв та Тиртишник, Шундель, але зараз тренери вирішили, що вони залишаються у найближчому резерві.

Читайте: Рекорди чемпіонатів Європи: топ-5 найрезультативніших виступів українців

Які плани на контрольні матчі проти Словаччини та Португалії?

- Ми не збираємося грати одними і тими ж гравцями, адже склад у нас рівний. В цих матчах ми подивимось на тактичні варіанти та різні поєднання гравців на майданчику. Умовно все зрозуміло, але є тренування та попередній досвід, а є безпосередньо гра, навіть якщо вона контрольна. В таких матчах треба дивитися, що працює, а що — ні.

У збірної Грузії має додатися до передньої лінії центровий Індіани Гога Бітадзе. Як протистояти потужному фронткорту цієї збірної?

- Ми провели непоганий матч у Грузії, де прямо перед грою втратили Геруна. Ми програли саме тому що нам не вистачало сантиметрів під кільцем. Все ж таки, щодо імен Шенгелії та Шермандіні, то тут коментарі зайві. Якщо до них додається Бітадзе, то це дуже серйозна сила під кільцем. Вони всі технічні, всі можуть забити з середньої та дальньої дистанцій. Є певні задумки і зараз над цим ми працюємо на тренуваннях.

Для грузинів також важливо те, в якій формі приїде Тед Макфаден, який знищив нас у першій половині матчу в Тбілісі. Я не можу сказати, що захист один на один проти нього був на висоті, адже перші кидки він забив без супротиву. А коли він спіймав кураж, зупинити вже його важко. Плюс у них додався дуже досвідчений комбогард Дуда Санадзе. Повірте, Грузія ставить перед собою дуже високі цілі. На матч з нами вони привезли Шенгелію, а потім вони просто віддали гру іспанцям, зробивши акцент на грі проти України. Ну і в неповному складі переїхали македонців.

Нам треба зробили так, щоб грузини не були готові до конкретного стилю гри. Як я бачу зараз, вони не дуже комфортно почувають себе у швидкісному баскетболі, коли високі інтенсивність та динаміка гри. Вони добре почуваються у позиційному баскетболі і постійно збивають темп гри. Наша задача — пришвидшити гру, тому є небезпека збільшення кількості втрат. Але якщо ми хочемо досягти успіху в матчі з грузинами, ми маємо з перших хвилин пришвидшувати гру. Ми маємо грати швидко, агресивно та розумно.

Які очікування від виїзної гри проти Північної Македонії та матчу проти Іспанії?

- Ми поки що взагалі не думаємо про Іспанію. Це фаворит нашої групи і в цілому фаворит всієї кваліфікації. Виходячи з першого матчу в Києві, потроху готуємося до гри з Північною Македонією. Якщо в них гратиме Ненад Димітрієвич — це половина комнади. З ним та без нього — це дві різних збірних. Але найважливіша завжди перша гра, лише потім буде Північна Македонія. 

Багато зірок НБА підтверджують свою участь у матчах за збірну — у відборі на ЧС-2023 та на Євробаскеті-2022. Про що говорить ця тенденція?

- Я би хотів сказати не про це, а про те, що у нас є гарні новини і все має стати зрозуміло найближчими днями. Я дуже сподіваюся, що у нас будуть Михайлюк та Лень — з ними ми зовсім інша команда. Вони дуже хочуть грати і гадаю вони скоро будуть у нас. Це поки що все, що я можу сказати про це.

Читайте: Відбір на ЧС-2023: ситуація в групі збірної України

Чи поставлено крапку в історії з натуралізацією Майка Кеффі та Дінаджело Харрісона?

- Тут лише одна причина — війна. Звичайно, було б добре, якщо б був один з цих гравців, адже вони довели, що вони можуть допомогти українській команді та гравцям. Але ми маємо виконати поставленні задачі і без натуралізованих гравців. Тому немає і Рендла.

Як ви оціните ігрову форму баскетболістів, які зараз працюють в збірній після виснажливого сезону?

- Всі гравці приїхали в різних фізичних кондиціях спочатку до Риги, а потім в Італію. Хтось грав більше, хтось менше, хтось взагалі не грав. Моє завдання, як тренера, підвести команду до загальних кондицій та не перетренувати гравців. Ми, як тренери, готові жити в залі 24 години, але зараз діє правило, що іноді, чим менше, тим краще. Важливо не загнати команду в яму, адже вони і без того дуже стараються. Зараз те, як гравець зіграє за збірну, може сильно вплинути на його майбутнє, тому що сезон завершено і зараз є можливість добре проявити себе та визначитись із місцем роботи. Моє завдання, як тренера, допомогти гравцям продемонструвати свій найкращий баскетбол. Я хотів би, щоб за пару днів до матчу з Грузією ми були в оптимальній фізичній формі. Ми не зможемо нічого зробити на майданчику, якщо не будемо готові фізично. І зараз важливо підтягнути команду через баскетбольні вправи. 

Зараз будь-яка перемога кожної української команди важлива. Наскільки відчувається патріотизм гравців і як він може допомогти у майбутніх матчах?

- У гравців дуже багато патріотизму і хлопці постійно думають про те, що відбувається в Україні. У нас багато бажання, азарту, агресивності та патріотизму і важливо, щоб ми це контролювали. Щоб ми все це направили у правильне русло, щоб зробили все заради перемоги. І дуже хочу сподіватия, що арена в Ризі буде переповненою і глядачі нас гнатимуть вперед. Важливо зберегти все те, про що я сказав, але зіграти при цьому з холодною головою.

Новини по темі
Форвард збірної України змінив клуб
Форвард збірної України змінив клуб
Андрій Войналович продовжить виступи за кордоном
Віталій Степановський — про план підготовки збірної України до пре-кваліфікації Олімпіади
Віталій Степановський — про план підготовки збірної України до пре-кваліфікації Олімпіади
Головний тренер розповів, коли розпочнеться збір та скільки заплановано контрольних матчів
Форварду збірної України зробили операцію
Форварду збірної України зробили операцію
Іван Ткаченко не допоможе збірній цього літа
Захисник збірної України переніс операцію
В'ячеслав Бобров: Кожен гравець, який приїздить до збірної, викладається на 200%
В'ячеслав Бобров: Кожен гравець, який приїздить до збірної, викладається на 200%
Форвард збірної України про успіх на Євро-2022, дзвінок Степановського та бажання вдало виступити на пре-кваліфікаційному олімпійському турнірі
Віталій Степановський: Всі збірні намагатимуться використати останній шанс поїхати на Олімпійські ігри
Віталій Степановський: Всі збірні намагатимуться використати останній шанс поїхати на Олімпійські ігри
Головний тренер збірної України — про підсумки жеребкування пре-кваліфікації Олімпіади
Збірна України отримала суперніків в пре-олімпійській кваліфікації
Збірна України отримала суперніків в пре-олімпійській кваліфікації
Команда Віталія Степановського зіграє в одній групі з Туреччиною та Болгарією
Збірна України дізнається суперніків в пре-олімпійській кваліфікації: відео жеребкування
Відео01.05.2023
Збірна України дізнається суперніків в пре-олімпійській кваліфікації: відео жеребкування
Слідкуйте за вибор суперників для команди Віталія Степановського
Чоловіча збірна України зіграє у Туреччині у пре-квалифікаційному олімпійському турнірі
Чоловіча збірна України зіграє у Туреччині у пре-квалифікаційному олімпійському турнірі
Наша національна збірна потрапила до третього кошику перед жеребкуванням
Офіційно: ФІБА не допустила збірні росії та білорусі до пре-кваліфікації Євробаскету-2025
Офіційно: ФІБА не допустила збірні росії та білорусі до пре-кваліфікації Євробаскету-2025
На команди, які представляють країни-агресорки, продовжує діяти бан на міжнародному рівні
ФІБА не допустила збірну росії до кваліфікації на Олімпіаду
ФІБА не допустила збірну росії до кваліфікації на Олімпіаду
Стали відомі всі потенціальні суперники збірної України в пре-кваліфікаційному олімпійському турнірі.
Степановський став 12-м тренером збірної України: згадуємо попередніх
Степановський став 12-м тренером збірної України: згадуємо попередніх
Український тренер Віталій Степановський став новим керманичем національної команди
Віталій Степановський очолив чоловічу збірну України
Віталій Степановський очолив чоловічу збірну України
Український тренер став новим керманичем національної команди