Всі категорії новин
Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Головний тренер чоловічої збірної України Айнарс Багатскіс розповів про тренувальний збір національної команди перед матчами кваліфікації чемпіонату світу-2023, в яких наша команда в липні зіграє проти Грузії, Північної Македонії та Іспанії.

Айнарсе, як пройшов збір у Ризі, як працюєте в Італії?

— Спочатку ми планували, що наприкінці травня поїдемо на два тижні в Тайвань, де хотіли додати до команди молодих гравців та дебютантів. У нас була б класна можливість попрацювати з ними та подивитися на ширше коло кандидатів, з яких можна було б обрати тих, хто буде в Італії. На жаль, збір у Тайвані було скасовано через спалах коронавірусу і ми змушені були б довгий час проводити на карантині. 

В Ризі у нас був короткий агресивний та позитивний збір. Хлопці розуміли, що є серйозна конкуренція не певних позиціях. Мені дуже сподобалося їх ставлення до роботи. Збірній завжди потрібна свіжа кров.

Зараз в Італії створені відмінні умови для роботи — дякуємо за цю можливість італійській Федерації. Намагатимемося не перебільшувати з навантаженнями, адже тут спекотно. У нас одне інтенсивне та якісне тренування на день. Стараємося правильно розставляти акценти, думаючи про свою гру, але вже потроху думаємо про те, що роблять на майданчику грузини. 

В розпорядженні тренерів знаходяться 14 гравців. У нас продовжується становлення команди, адже з нами немає Близнюка, Липового та Войналовича. Ми думаємо про те, хто буде лідером. У попередніх матчах лідерами були Близнюк, Липовий та Рендл і зараз нам потрібні гравці, які їх замінять та дадуть результат. Мені подобається те, що ті хлопці, які знаходяться зараз у команді, грають жорстко, агресивно, але коректно. Ми не зможемо зіграти вдало, якщо гратимуть лише 1-2 гравці. Ми повинні грати як команда і я хотів би, щоб в кожній грі був свій лідер. Над цим зараз і працюємо. Але не може залишитися безслідним те, що тих вищезгаданих гравців не буде.

Як оціните роботу молодих гравців — Ковляра, Сергеєва, Тиртишника?

— Щодо Ковряла, то тренери вирішили, що він зараз більше потрібен команді збірної України U-20. Для мене, як для тренера, важливо, щоб гравець почав готуватися з командою з першого дня. Віталій Степановський добре знає Ковляра, але командну хімію ніхто не скасовував. Саме тому його немає зараз у національній команді, він готується до чемпіонату Європи з молодіжкою.

Мені дуже сподобалося, як проявили себе Сергеєв та Тиртишник, Шундель, але зараз тренери вирішили, що вони залишаються у найближчому резерві.

Читайте: Рекорди чемпіонатів Європи: топ-5 найрезультативніших виступів українців

Які плани на контрольні матчі проти Словаччини та Португалії?

- Ми не збираємося грати одними і тими ж гравцями, адже склад у нас рівний. В цих матчах ми подивимось на тактичні варіанти та різні поєднання гравців на майданчику. Умовно все зрозуміло, але є тренування та попередній досвід, а є безпосередньо гра, навіть якщо вона контрольна. В таких матчах треба дивитися, що працює, а що — ні.

У збірної Грузії має додатися до передньої лінії центровий Індіани Гога Бітадзе. Як протистояти потужному фронткорту цієї збірної?

- Ми провели непоганий матч у Грузії, де прямо перед грою втратили Геруна. Ми програли саме тому що нам не вистачало сантиметрів під кільцем. Все ж таки, щодо імен Шенгелії та Шермандіні, то тут коментарі зайві. Якщо до них додається Бітадзе, то це дуже серйозна сила під кільцем. Вони всі технічні, всі можуть забити з середньої та дальньої дистанцій. Є певні задумки і зараз над цим ми працюємо на тренуваннях.

Для грузинів також важливо те, в якій формі приїде Тед Макфаден, який знищив нас у першій половині матчу в Тбілісі. Я не можу сказати, що захист один на один проти нього був на висоті, адже перші кидки він забив без супротиву. А коли він спіймав кураж, зупинити вже його важко. Плюс у них додався дуже досвідчений комбогард Дуда Санадзе. Повірте, Грузія ставить перед собою дуже високі цілі. На матч з нами вони привезли Шенгелію, а потім вони просто віддали гру іспанцям, зробивши акцент на грі проти України. Ну і в неповному складі переїхали македонців.

Нам треба зробили так, щоб грузини не були готові до конкретного стилю гри. Як я бачу зараз, вони не дуже комфортно почувають себе у швидкісному баскетболі, коли високі інтенсивність та динаміка гри. Вони добре почуваються у позиційному баскетболі і постійно збивають темп гри. Наша задача — пришвидшити гру, тому є небезпека збільшення кількості втрат. Але якщо ми хочемо досягти успіху в матчі з грузинами, ми маємо з перших хвилин пришвидшувати гру. Ми маємо грати швидко, агресивно та розумно.

Які очікування від виїзної гри проти Північної Македонії та матчу проти Іспанії?

- Ми поки що взагалі не думаємо про Іспанію. Це фаворит нашої групи і в цілому фаворит всієї кваліфікації. Виходячи з першого матчу в Києві, потроху готуємося до гри з Північною Македонією. Якщо в них гратиме Ненад Димітрієвич — це половина комнади. З ним та без нього — це дві різних збірних. Але найважливіша завжди перша гра, лише потім буде Північна Македонія. 

Багато зірок НБА підтверджують свою участь у матчах за збірну — у відборі на ЧС-2023 та на Євробаскеті-2022. Про що говорить ця тенденція?

- Я би хотів сказати не про це, а про те, що у нас є гарні новини і все має стати зрозуміло найближчими днями. Я дуже сподіваюся, що у нас будуть Михайлюк та Лень — з ними ми зовсім інша команда. Вони дуже хочуть грати і гадаю вони скоро будуть у нас. Це поки що все, що я можу сказати про це.

Читайте: Відбір на ЧС-2023: ситуація в групі збірної України

Чи поставлено крапку в історії з натуралізацією Майка Кеффі та Дінаджело Харрісона?

- Тут лише одна причина — війна. Звичайно, було б добре, якщо б був один з цих гравців, адже вони довели, що вони можуть допомогти українській команді та гравцям. Але ми маємо виконати поставленні задачі і без натуралізованих гравців. Тому немає і Рендла.

Як ви оціните ігрову форму баскетболістів, які зараз працюють в збірній після виснажливого сезону?

- Всі гравці приїхали в різних фізичних кондиціях спочатку до Риги, а потім в Італію. Хтось грав більше, хтось менше, хтось взагалі не грав. Моє завдання, як тренера, підвести команду до загальних кондицій та не перетренувати гравців. Ми, як тренери, готові жити в залі 24 години, але зараз діє правило, що іноді, чим менше, тим краще. Важливо не загнати команду в яму, адже вони і без того дуже стараються. Зараз те, як гравець зіграє за збірну, може сильно вплинути на його майбутнє, тому що сезон завершено і зараз є можливість добре проявити себе та визначитись із місцем роботи. Моє завдання, як тренера, допомогти гравцям продемонструвати свій найкращий баскетбол. Я хотів би, щоб за пару днів до матчу з Грузією ми були в оптимальній фізичній формі. Ми не зможемо нічого зробити на майданчику, якщо не будемо готові фізично. І зараз важливо підтягнути команду через баскетбольні вправи. 

Зараз будь-яка перемога кожної української команди важлива. Наскільки відчувається патріотизм гравців і як він може допомогти у майбутніх матчах?

- У гравців дуже багато патріотизму і хлопці постійно думають про те, що відбувається в Україні. У нас багато бажання, азарту, агресивності та патріотизму і важливо, щоб ми це контролювали. Щоб ми все це направили у правильне русло, щоб зробили все заради перемоги. І дуже хочу сподіватия, що арена в Ризі буде переповненою і глядачі нас гнатимуть вперед. Важливо зберегти все те, про що я сказав, але зіграти при цьому з холодною головою.

Новини по темі
У Ризі відбулась спільна прес-конференція збірних України та Латвії
У Ризі відбулась спільна прес-конференція збірних України та Латвії
Наставник збірної України закликав вболівальників прийти на гру і створити домашню атмосферу.
Інформація щодо повернення коштів за квитки на Матч зірок та Україна - Іспанія
Інформація щодо повернення коштів за квитки на Матч зірок та Україна - Іспанія
У вболівальників є можливість по купленим квиткам відвідати матч у Ризі
Україна – Грузія: історія зустрічей національних збірних
Україна – Грузія: історія зустрічей національних збірних
Згадуємо перередні зустрічі національних збірних України та Грузії.
Збірна України проведе зустріч з журналістами напередодні матчів у Ризі
Збірна України проведе зустріч з журналістами напередодні матчів у Ризі
З журналістами поспілкується Айнарс Багатскіс та гравці команди
Артем Пустовий: Ми повинні обіграти грузинів
Артем Пустовий: Ми повинні обіграти грузинів
Центровий розповів про підготовку до матчу проти Грузії
Телеканал XSport транслюватиме найближчі матчі збірної України у відборі на ЧС-2023
Телеканал XSport транслюватиме найближчі матчі збірної України у відборі на ЧС-2023
Матч команди Айнарса Багатскіса у липні можна буде подивитись на загальнодоступному каналі
Святослав Михайлюк приєднався до збірної України
Святослав Михайлюк приєднався до збірної України
Гравець НБА готується з командою до матчів відбору на ЧС-2023
Зіркове підсилення: як збірна України грала з представниками НБА у складі
Зіркове підсилення: як збірна України грала з представниками НБА у складі
Святослав Михайлюк та Олексій Лень повертаються у національну збірну України
Святослав Михайлюк зіграє за збірну України у найближчих матчах
Святослав Михайлюк зіграє за збірну України у найближчих матчах
Українські легіонери НБА отримали дозвіл зіграти за збірну України
Айнарс Багатскіс: Приїзд Михайлюка — це як ковток свіжого повітря
Айнарс Багатскіс: Приїзд Михайлюка — це як ковток свіжого повітря
Головний тренер національної команди задоволений підсиленням команди
Збірна України завершила збір у Португалії поразкою від місцевої збірної
Збірна України завершила збір у Португалії поразкою від місцевої збірної
Чоловіча збірна України впустила перемогу в другому контрольному матчі у Португалії.
Чоловіча збірна України здобула перемогу над Словаччиною
Чоловіча збірна України здобула перемогу над Словаччиною
Команда Айнарса Багатскіса здобула перемогу в контрольному поєдинку
Чоловіча збірна України зіграє контрольний матч проти Словаччини: відеотрансляція
Відео24.06.2022
Чоловіча збірна України зіграє контрольний матч проти Словаччини: відеотрансляція
Команда Айнарса Багатскіса готується до відбору на ЧС-2023
Рекордсмени збірної України: Лукашов кращий за передачами, Рендл - за асистами за гру
Рекордсмени збірної України: Лукашов кращий за передачами, Рендл - за асистами за гру
В рейтингу передач в середньому за гру лідирують натуралізовані баскетболісти
Календар змагань збірних України з баскетболу на літо-осінь 2022
Календар змагань збірних України з баскетболу на літо-осінь 2022
Плануємо, коли очікувати виступів українських збірних цього літа.
Estafeta