Артамонов нокаутує Запоріжжя на останіх секундах і дарує першу перемогу Одесі цієї зими

Анкета матчу

Одеса, УСК Одеса

БІПА - Запоріжжя 86:85 (27:23, 26:24, 20:9, 13:29)

БІПА: Беліков 21 + 8 підбирань, Нофлет 13 + 3 підбирання, Тищенко 12 + 7 підбирань, Артамонов 10 + 8 передач, Танкслі 5 + 5 передач  - старт; Луценко 10 + 2 підбирання, Крівцов 6 + 3 підбирання, Тихонов 5 + 1 підбирання.

Запоріжжя: Щепкін 26 + 3 передачі, Кожемякін 23 + 6 передач, Буренко 5 + 2 передачі, Нікітін 3 + 6 підбирань, Ворнік 3 + 5 підбирань - старт; Анісімов 14 + 4 підбирання, Кондраков 9 + 2 перехоплення, Буц 2 + 1 підбирання.

Першу половину гри сміливо можна було б назвати двадцятихвилинкою Щепкіна. Олексій ефективно провів цей відрізок, закинувши 6 із 8 з гри і 4 – 4 штрафних. 19 очок за цей час є дійсно хорошим показником. Головним «але» лишилося 6-очкове відставання Запоріжжя, яке утворилося переважно завдяки тому що захист запоріжців надзавдань одеситам не ставив. У той же час Бєліков і Нофлєт, який вперше виступав перед одеською публікою, достатньо вправно робили свою справу. Словом, інтрига зберігалася, але залежала багато в чому від того, як будуть захищатися одесити у другій половині і чи зможуть запоріжці підтримати свого лідера результативними атаками.

Те що біпівці можуть захищатися гості відчули на початку другої половини. Влучний штрафний від того ж Щепкіна на 25-тій (!) хвилині став першим очком для нього і його команди загалом після великої перерви. За цей же час команда Олега Юшкіна суттєво наблизилася до своєї першої перемоги у Суперлізі Парі-Матч за останні півтора місяці.

Валерій Плеханов спробував урізноманітнити гру, навантажуючи більше трисекундну зону, і гості скоротили відставання за рахунок очок Валерія Анісімова. Згодом зловив свою гру Андрій Кожемякін і від "-16" до середини четвертої чверті залишилося лише 2 очки. Інтрига, яку окреслили події першої половини розквітла буйним цвітом, коли той же Анісімов (за 2 з половиною хвилини до кінця гри) вивів вперед Запоріжжя. Для того щоб хоч якось зламати кураж гостей одесити вдалися до тактики раннього фолу, але гості штрафні пробивали дуже акуратно і зайшли у останню хвилину із триочковою перевагою.

У дуже скрутній ситуації одеситів врятував триочковий Артамонова, який зрівняв рахунок, трохи більше ніж за півхвилини до кінця гри, а після того як Нікітін реалізував лише один штрафний, йому ж вдалося заграти Бєлікова і той вивів БІПУ вперед, лишивши Запоріжжю на останню атаку менше трьох секунд. Дальній кидок Кондракова виявився неточним і навіть, зробивши неймовірний камбек, гості поступилися одним очком, а Одеса здобула першу перемогу у Суперлізі Парі-Матч цієї зими.

Герой матчу

Відносно «скромні» 10 очок, 8 передач, 7 підбирань і 4 перехоплення не передають того що зробив Артамонов для господарів на останніх секундах. Його дальній кидок остудив гостей сильніше за водохрещенську купель і дав шанс одеситам врятувати важливу гру.

Наступні матчі

У неділю, обидві команди чекають доволі цікаві зустрічі, чергове протистояння одеситів і миколаївців не дарма вважається південноукраїнським «ель-класіко», а у цьому сезоні амбіції кожної з команд явно перевершують їхнє нинішнє турнірне положення. Запоріжці їдуть до Южного, який останнім часом знайшов свою гру, тож нас чекає цікаве тренерське протистояння Степановський – Плеханов.

Олександр Тищенко: Зараз є відчуття свята, але матч – вже історія
Центровий Черкаських Мавп Олександр Тищенко прокоментував вихід команди до півфіналу Суперліги Favbet.
Володимир Коваль: Нам дійсно було важко, грали ротацією, в котрій ми не звикли грати
Наставник Дніпра розповів про проблеми, з якими зіткнулась команда перед матчами плей-оф з Політехнікою-Галичиною.
Михайло Переверзій: Дякую вболівальникам, давно такої атмосфери не бачили
Головний тренер Рівного прокоментував перемогу команди в першому матчі плей-оф проти Старого Луцька.