Головний тренер чоловічої збірної України U-16 Андрій Харчинський прокоментував перемогу своїх підопічних у першому з двох спарингів з грузинськими однолітками 61:59 і оцінив шанси «синьо-жовтих» досягти мети на головному старті сезону – чемпіонаті Європи U-16 у Дивізіоні Б.
- Після турніру у Болгарії до складу додалися ще три гравця. Тренувальний процес дещо перебудували. Бо хлопці мали влитися у колектив, вивчити взаємодії. Нажаль, на цих швидкостях про взаємодію годі й говорити. Перестали рухатися, перестали доводити м’яча туди, де вільні атаки. Не хочу говорити про те, що ми грали м’ячем, яким грають на чемпіонаті Європи. До нього треба трохи звикнути, він заслизький, а руки мокрі. Знов таки, ми вперше потрапили на київську публіку. За нашими діями спостерігали вболівальники. Не буду лукавити, але сьогодні мінімум чотири хлопця просто розчинилися. У момент відповідальності вони не те, що не зібралися, а розчинилися. Таке враження, що вони просто не розуміли, де перебувають. До того ж я робив заміни таким чином, що на майданчику весь час був незручний для нас склад. Нема оптимального складу, який робить результат. Паша Дзюба, нажаль, … він прагне грати високо, нам треба дещо переглянути, щоб використовувати його на повну катушку. Не брав участі у матчі Ілля Здирка. У хлопця мікротравма, лікарі порадили поберегти його. Зараз у команді є увесь той склад, який пройшов разом з нами збори. У цих двох матчах стане зрозуміло, яким складом ми поїдемо на турнір до Італії. А там ми гратимемо тричі з командами Дивізіону А. І ось там буде точка відліку. А увесь той сумбур, який сьогодні був? Ну, він показав, що поки деякі люди забувають, що перебувають у збірній. Вони не виходять боротися. Не хочу називати їхніх прізвищ. Бо на майданчик їх випускає тренер. Сьогодні вранці їм тільки казав – усе, відбувається в середині команди, йде від тренера. Якщо я дозволив, щоб був такий бардак на майданчику, відтак я як тренер маю зробити аналіз. Розберемо ввечері гру, буду пояснювати. Поки гравцеві 16 років, ще можна пояснювати. Коли буде 18 - вже треба буде вимагати. Ніхто не каже, що я від них не вимагатиму. Але на сьогоднішній день ввести три нових людини – це складно. 21 день одні тренувалися, а інші не працювали у колективі. То ж я думаю, все буде добре, менш ніж за день на нас очікує друга гра з грузинами. Ось тоді подивимося. Зробимо висновки і ті люди, яких сьогодні не було на грі, прийдуть.
- Хто ці три хлопця, що доповнити склад?
- Це Михайлов Артем. Нажаль, мав проблеми зі здоров’ям і приїхав практично не готовий. Функціонально, фізично. Я йому вже пояснював: я не маю запустити його в ці матчі, щоб його не спіткала травма. Для того, щоб грати, треба набрати оптимальну форму. Це Дзюба Паша, Олексій Гончаров. Травма не дала повноцінно готуватися. Але я віддаю йому належне. Він усю євролігу провів у складі, перебував. Треба приходити міняти систему захисту.
- Протягом матчу ви спочатку створили гандикап, а потім кудись його "відправили".
- Є речі, які треба приходити і робити. Так, міняти систему захисту. Міняти напад. Але не готові по щєлчку. Поки неготові. Ще є час. 8 серпня – гра з Чорногорією на чемпіонаті Європи А до цієї дати ще є час.
- Чи можна цим складом вирішувати завдання у Дивізіоні Б чемпіонату Європи?
- У нас діалог ведеться у ракурсі вирішення поставлених Федерацією завдань. Перед кожним тренером стоїть завдання. Ми не можемо собі дозволити щоліта розважати . Ці діти – перші з Проекту U-15, які почали готуватися з 14 років. Тобто це трирічний план підготовки, який був зроблений Федерацією, запропонований тренерам. І просто так говорити, що ми не будемо перемагати і навіть боротися? Це навіть не обговорюється. Звісно, ми будемо це робити. Хочу вкотре розставити акценти – запропонована участь у юнацькій Євролізі принесла свої плоди. Ми намацали моменти у захисті, намацали колектив. Ми грали з на рік старшими і показали, що здатні обігрувати їх. Зараз взяли участь у турнірі у Болгарії. Так, поступилися у кінцівці Македонії. Обіграли дві команди кемпа. Обіграли румунів. І знаєте, як я кажу з попереднього досвіду: якщо ми здатні з перевагою +25 обігрувати Румунію, ми правильно рухаємося. Якщо ми граємо на рівних, як сьогодні, з грузинами, відтак є проблеми, які треба вирішувати. Бо той гандикап, який створили, його треба розвивати. І з 71 атаки мати майже нульову реалізацію і прийняття рішень шкутильгає. Усе це кидається у вічі. Прибираємо ці мінуси. Пропустили 59 – наче добре, але не закинули своїх 80. Тут є нюанси.