Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно

Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно

Головний тренер другої чоловічої команди Київ-Баскета Андрій Харчинський розповів про вдалий старт його команди у Першій лізі.

Читайте: Прометей розірвав угоду з американським захисником

У якій формі знаходилися гравці на момент відновлення тренувального процесу після карантинної паузи? Ви залишися задоволені передсезонною підготовкою?

– Так, хлопці повернулися до тренувань у достатньо непоганій формі. Вони серйозно підійшли до вимушеної карантинної перерви і відповідально тренувалися самостійно, що не може не радувати. Тому великих проблем з поверненням саме ігрової форми в нас не було. Передсезонна підготовка видалася дуже змістовною, у тому числі завдяки можливості тренуватися з основною командою Київ-Баскета, за що хочу сказати велике дякую Айнарсу Багатскісу і Артему Сліпенчуку. Гадаю, результати нинішніх матчів кажуть самі за себе.

– Як можете оцінити старт сезону? Чим залишился задоволені? Що ще потрібно покращити, допрацювати?

– Я задоволений початком сезону, але в нас ще дуже багато роботи. Хочу рано чи пізно все ж таки привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно. Для того, щоб самостійно приймати рішення, потрібно виконати великий об’єм тієї роботи, що пропонується. Як я вже сказав, нам дали нагоду на якийсь відрізок часу у передсезонні приєднатися до тренувань першої команди Київ-Баскета, що грає у Суперлізі. Для нас це можливість взаємодіяти, вчитися їхньому тренувальному процесу, відчувати енергію Суперліги. Ця енергія повинна передаватися, молоді гравці повинні бачити і розуміти, як треба працювати, щоб потрапляти туди. Ми отримали цей поштовх у вересні.

Більш за те, певний плюс, коли на «дорослих» тренуваннях тебе бачать, тобою цікавляться, ти розумієш, куди потрібно прагнути, і у яких позиціях ти повинен знаходитися, щоб виглядати як баскетболіст, а не просто як людина для кількості на лавці. Тому самостійність – це те, над чим нам ще доведеться працювати.

– Після перемоги у Молодіжній лізі на початку жовтня ви відмічали, що гравці проявили себе саме як команда і відмінно взаємодіяли. Що можна сказати про згуртованість команди зараз під час участі у Першій лізі?

– Згуртованість команди? Знаєте, мені якось подзвонив один добрий знайомий і сказав: «Тренере, ось у вас дійсно команда». Це правда, вони проводять час разом, вони спілкуються за майданчиком, видно, що їм комфортно разом. І потім на паркеті мені не потрібно нікого умовляти і пояснювати, що ми команда, що ми виходимо перемагати, чесно. В нас завжди є цей настрій на тренуваннях і ми намагаємося переносити його на всі матчі. Знову ж, людей у цьому віці налаштовувати на ігри, шукати якісь ключики пізно, коли їм вже по 20 років. Гравець або робить, або не робить.

– Тобто ви кажете, що те, що відбувається поза майданчиком позитивно впливає на те, що відбувається безпосередньо на ньому?

– Звичайно, без цього взагалі ніяк. Гравці у будь-якому разі знаходять якісь спільні інтереси. Ходять один до одного у гості, влаштовують свої дербі на плейстейшн, готують там щось. Це те, що й повинно відбуватися. І результати цієї згуртованості ми потім бачимо на паркеті.

Знаєте, все ж таки дуже приємно спостерігати за людьми, яких знаєш протягом вже 7 років. Бачив їх, коли вони взагалі не знали, що таке баскетбол, потім їх перші кроки і те, які вони зараз.

– Чи є, попри такі тісні відносини між гравцями, внутрішня конкуренція?

– Так, це дуже важливо. У тренерів завжди питають: «Хто ваші головні конкуренти?». А наші головні конкуренти ось – ми самі. І я почав говорити це хлопцям, мабуть, через рік-два після набору, коли вже побачив, хто на що здатний. Я завжди кажу одну й ту саму фразу: гравця робить тільки сам гравець. Тренери можуть змінюватись, умови можуть змінюватись. Хтось затверджує: «та пощастило з тренером» або «та пощастило з клубом», ще щось. Але якщо ти там не працюєш, якщо не пропонуєш себе як спортсмен, не відстоюєш інтереси клуба у собі в першу чергу, ніяке «пощастило» не працюватиме.

Якщо гравець не буде сам викладатися, ніякий тренер його не здвине. Він просто візьме того, хто буде працювати. Так завжди було. І ось тут з’являється момент внутрішньої конкуренції. Те, що члени команди конкурують один с одним, означає, що на даний момент хтось з них краще. І це мотивує інших працювати ще активніше, ще інтенсивніше, підіймати свою конкуренто здібність і себе на рівень вище. Закономірні речі. В нас дружна команда, і внутрішня конкуренція це не перекреслює. Одне іншому не заважає.

– Результати стартових матчів у чемпіонаті, особливо у Чернігові, показали достатньо велику різницю між рівнями команд у Лізі. У хлопців не виникає проблем з мотивацією? Чи не зазнаються вони, виграючи суперників з таким великим розривом?

– Я хочу ще більше розрив. Справді. Вони одягли майки Київ-Баскета, і це вже зобов’язує до величезної відповідальності. Ну які проблеми? З нами взагалі по-іншому грають клуби, цілковито. Завжди відчутний натиск, тому що ти просто не можеш програти. Це - Київ-Баскет. Одягнув майку – будь люб’язний, відповідай статусуТак, це означає, що потрібно тренуватися у два рази більше, ніж тренуються інші, але ми всі тут заради цього.

Я хочу ще більше рахунок, тому що коли аналізуєш гру, прибираєш «дитячі» помилки та інші фактори, у результаті отримуєш взагалі нові цифри. І звичайно, наш тренувальний процес – одна справа, а підсумкові результати – друга. Результати – це факти. Факти – це протокол. Там все написано. І все ж таки це не дає нам права зазнаватися. Ми робимо свою роботу.

– До речі, щодо протоколу. Чи можете Ви виділити конкретних гравців, які не за статистикою, а саме на ваш погляд, вносять найбільший вклад у командний результат? Або, може, Вам хочеться окремо відмітити когось по результатам тренувального процесу?

– Я дуже задоволений, що у цьому році із Краматорська приїхав Сергій Лакомов і із Луцька – Вова Шевчук. Ще прийшов Павло Погорелов, але з ним потрібно більше працювати. Ці люди зараз допомогли зробити команду більш монолітною, після того, як «випала» важлива ланка, коли Влад Іванов, один з лідерів команди, отримав травму на нозі. Йому зробили операцію, але процес реабілітації дуже довгий. Влада нам відчутно не вистачає, такий член команди, без якого справді важко, і ми чекаємо на його повернення. Але зараз з приходом нових хлопців додалося життя. І не тільки життя, а, знову ж, конкуренції. Мене завжди цікавить цей момент. Гравці не повинні топтатися на місці. Я хочу, щоб на ту ж саму позицію 1-го номеру був не один кандидат, а щонайменше три. У Радянському Союзі, здається, їх взагалі було п’ять-шість на кожну, ще й черга за дверима стояла. Зараз інакше, але ми працюємо над цим.

– Які подальші плани і цілі ви ставите перед командою на сезон 2020/2021?

– Перш за все це, звичайно, підтримувати та підіймати задану планку у Першій лізі, викладатися максимально, прогресувати і давати результати. Як би я не розказував, що ми так гарно тренуємося, без результату все марно: на стіл кладеться протокол, і ти або виграв, або програв. Нас цікавить саме це.

Також у нашій команді є кандидати у збірні U18 і U20. Тому ще одна важлива мета і одна з основних задач – набрати для цього оптимальну форму до літа. Саме оптимальну. Роботи не початий край, але можливості і умови у нас є. Ми сподіваємося, що в нас ще буде нагода знову потренуватися з основною командою. Може, це вдасться незабаром під час перерви у матчах Суперліги.

Новини по темі
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 16 січня
Відео16.01.2021
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 16 січня
У Першій лізі відбудуться матчі першого етапу
Команду Першої ліги підсилив досвідчений захисник з вищого дивізіону
Команду Першої ліги підсилив досвідчений захисник з вищого дивізіону
Максим Ожегов продовжив клубну кар`єру в Золотому Вєку з Кропивницького
Фінішна пряма: всі матчі чемпіонатів України, які ще зіграють в 2020 році
Фінішна пряма: всі матчі чемпіонатів України, які ще зіграють в 2020 році
Найближчими днями відбудуться заключні поєдинки календарного року
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 19 грудня
Відео19.12.2020
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 19 грудня
У Першій лізі відбудуться матчі першого етапу
Перша ліга: лідери груп після старту сезону
Перша ліга: лідери груп після старту сезону
Триває перший етап чемпіонату України серед команд Першої ліги
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 12 грудня
Відео12.12.2020
Перша ліга: онлайн відеотрансляція 12 грудня
У Першій лізі відбудуться матчі першого етапу
Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно
Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно
Головний тренер другої чоловічої команди Київ-Баскет - про старт сезону в Першій лізі
Золотой Вєк захопив лідерство в Першій лізі
Золотой Вєк захопив лідерство в Першій лізі
Команда з Кропивницького має найбільше перемог
Перша ліга: відео матчів 1 листопада
Відео01.11.2020
Перша ліга: відео матчів 1 листопада
У Першій лізі відбулися матчі першого етапу
Баскетбольні матчі в Україні проводитимуть без глядачів
Баскетбольні матчі в Україні проводитимуть без глядачів
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження карантину
Богдан Сосой: оптимальні кондиції команда набиратиме в офіційних поєдинках
Богдан Сосой: оптимальні кондиції команда набиратиме в офіційних поєдинках
Тренер та капітан Золотого Вєка розповів про готовність команди до нового сезону
Андрій Харчинський: намагатимемося за спортивним принципом підвищитися у класі
Андрій Харчинський: намагатимемося за спортивним принципом підвищитися у класі
Головний тренер другої команди Київ-Баскета - про плани на наступний сезон
У Новомосковську відбудеться передсезонний турнір
У Новомосковську відбудеться передсезонний турнір
Участь у змаганнях візьмуть команди Вищої та Першої ліг
БК Тернопіль перегляне кандидатів у команду Першої ліги
БК Тернопіль перегляне кандидатів у команду Першої ліги
Тернопіль готується до початку нового баскетбольного сезону
У Львові нагородили призерів Першої ліги
У Львові нагородили призерів Першої ліги
Львівська команда налаштовується перевершити досягнення в дивізіоні наступного сезону
Розпорядження ФБУ щодо початку командних тренувань учасниками чемпіонату України
Розпорядження ФБУ щодо початку командних тренувань учасниками чемпіонату України
Через складну епідемічну ситуацію командні тренування мають розпочатися не раніше 25 серпня
У Хмельницькому підбили підсумки виступу в Першій лізі та завершили Кубок міського голови
У Хмельницькому підбили підсумки виступу в Першій лізі та завершили Кубок міського голови
Місцева команда здобула 19 перемог у 20-ти поєдинках групового етапу в Першій лізі
Юнацька команда Дніпра вирушила на передсезонні збори
Юнацька команда Дніпра вирушила на передсезонні збори
У новому сезоні баскетболісти цього складу виступатимуть в Першій лізі
Estafeta