Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Лень заслуговує на більш помітну роль в Атланті

Лень заслуговує на більш помітну роль в Атланті

Про підсумки першого сезону в Атланті та подальші перспективи українця Олексія Леня в матеріалі Peachtree Hoops за перекладом UA-Футбол.

Божевілля драфту НБА і ринку вільних агентів позаду - тепер настав час повільно перемикатися на майбутній сезон.

Це було літо змін для Атланти - Хоукс забрали на драфті Деандре Хантера, Кема Реддіша і Бруно Фернандо, а також розлучилися з такими гравцями, як Кент Бейзмор і Торіан Прінс.

Ще одним гравцем, з яким Атланта попрощалася, став центровий Дуейн Дедмон, який підписав трирічний контракт з Сакраменто на 40 мільйонів доларів. Дедмон провів два успішних роки в статусі основного центрового Хоукс з Олексієм Ленем в якості бекапа в єдиному спільному сезоні двох бігменів.

З відходом Дедмона, обміном Омарі Спеллмана в Голден Стейт на Деміана Джонса і від'їздом Майлза Пламлі в Мемфіс в угоді по Чендлеру Парсонсу Олексій Лень з великим відривом став найкращим центровим Атланти.

Безсумнівно - українець в сезоні 2019-2020 буде стартовим центровим Атланти, і в цьому сезоні йому належить узяти на себе набагато більш важливу роль, ніж у нього була в першому сезоні з Хоукс, на протязі якого Лень в середньому за гру проводив на майданчику всього по 20 хвилин.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 1

Глибина Атланти на позиції п'ятого номера, безумовно, ослаблена в порівнянні з сезоном 2018-2019 і складається з Леня, Джона Коллінза (який не є номінальним центровим, але напевно по ходу сезону гратиме на цій позиції), Бруно Фернандо і Деміана Джонса. Поки це все, якщо тільки Хоукс найближчим часом не підпишуть ще одного центрового.

За Ленем і Коллінзом у Атланти спостерігається істотне зниження якості гравців, здатних закрити позицію центрового. Хоча Фернандо вважається перспективним гравцем, але він все ще новачок НБА. А новачкам НБА часто потрібен час, щоб адаптуватися до лізі. Звичайно, бувають винятки, але навряд чи це той випадок.

Таким чином, важливість Леня на порядок посилюється просто через той набор гравців, яких Атланта зібрала цього літа. Якщо українець отримає травму, це поставить команду в деякий скрутне становище.

На щастя для Атланти, Лень протягом всієї своєї кар'єри довів, що він не схильний до травм. З шести своїх сезонів в НБА Олексій тричі відіграв як мінімум 75 матчів (включаючи минулий сезон з Атлантою). Ще в двох сезонах він провів 69 матчів. Травми не були проблемою для Леня в НБА.

Той факт, що Лень не схильний до травм, виявився дуже до речі для Атланти в зв'язку з проблемами Дуейна Дедмона, який за два сезони з Хоукс пропустив 38 матчів.

Це означає, що у нас є достатньо розуміння того, як Атланта буде виглядати з Олексієм Ленем на позиції стартового центрового. Підміняючи Дедмона в основі Хоукс, українець зумів налагодити зв'язок з Треем Янгом, Кевіном Хертером і Джоном Коллінзом. Це дозволяє розраховувати, що Лень швидко пристосується до своєї нової ролі - стартового центрового на повноцінній основі.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 2

Атланта в основному розігрує «пік-н-роли» між Треем Янгом і Джоном Коллінзом. Цього і слід було очікувати, адже цю комбінацію можна сміливо назвати візитною карткою Хоукс для уболівальників ліги. Навряд чи ситуація зміниться в новому сезоні.

При «пік-н-ролах» Янга і Коллінза Лень може розташовуватися в трехсекундній зоні, але частіше за все він буде перебувати на периметрі. Звичайно, це не його виняткова роль в нападі, але Олексій заповнить простір, залишений Дедмоном. Триочковий українця - мабуть, найважливіша річ, яку Лень може дати Атланті.

Прогрес Леня в триочкових (36% реалізації в першому сезоні в Атланті) важливий для Хоукс в контексті додаткових варіантів в атаці для Янга і компанії.

Візьмемо, наприклад, цю ситуацію: Янг і Коллінз розігрують «пік-н-рол», а Лень знаходиться в кутку майданчика на триочкової дузі. Коллінз веде ЛаМаркуса Олдріджа від Леня - Янг знаходить передачею українця, який отримує відкритий дальній кидок.

Лень промазав цей кидок, але цей промах не зводить нанівець ту комбінацію, яку провернули Янг і Коллінз.

У цьому моменті Коллінз і Янг розігрують «пік-н-рол» з Ленем в кутку. Янг після складного кидка в проході бере підбір на чужому щиті і виводить українця на триочковий - «+3» для Атланти.

Лень надає Атланті додаткову опцію в атаці на випадок, якщо «пік-н-рол» Янга-Коллінза не допоможе Хоукс розхитати оборонні порядки суперника.

Іноді ролі міняються - Лень грає «пік-н-рол» з Янгом, а Коллінз (35% триочкових у сезоні 2018-2019) чекає м'яч на дузі.

Періодично Лень і Коллінз об'єднують свої зусилля в постановці заслонів. У цьому моменті Янг своєчасною передачею знаходить Олексія під кільцем - далі справа техніки.
 
Ось чудовий приклад від Сан-Антоніо, як розіграти комбінацію з двома заслонами і подальшим виведенням «великого» на вільний триочковий кидок. Патті Міллс карає Дуайта Ховарда за недостатньо щільну роботу з Пау Газолем.

Сперс неодноразово розігрували цю комбінацію. Атланта повинна робити щось подібне з Янгом, Коллінзом і Ленем. Якщо суперник щільно накриє Коллінза під кільцем, то у Леня може виникнути вільний триочковий зі зручної позиції.

Лень був і залишається дуже важливим гравцем на периметрі, коли Коллінз знаходиться за межами майданчика. І неважливо, хто в цей момент розігрував м'яч - Трей Янг, Джеремі Лін, Кент Бейзмор або Кевін Хертер. У Коллінза дійсно є пріоритет в «пік-н-ролах». І це добре, оскільки Лень може забивати триочкові. Коллінз також може бути загрозою на дузі, а це означає, що тренерський штаб Атланти в будь-який момент може змінювати ролі своїх «великих» без втрати якості.

Коли Коллінз знаходиться на лавці, а Лень на майданчику, українець активніший в грі при «пік-н-ролах». При поверненні Джона в гру Лень часто стає спостерігачем комбінації і чекає відкритий кидок.

Зв'язка з чотирьох осіб (Янг, Хертер, Коллінз і Лень) не була достатньо ефективною в минулому сезоні. В цілому вони разом відіграли 167 хвилин і видали показник корисності «-11» при 34% реалізації триочкових кидків. З Дедмоном на позиції центрового Хоукс за 666 хвилин пропустили на 51 очко більше за суперника, але при цьому точність триочкових склала непогані 39%.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 3

У захисті цифри говорять про те, що квартет з Ленем краще по захисному рейтингу (107,7 проти 114,1 у Дедмона), але склад з Дедмоном зіграв більш ніж у три рази більше хвилин, ніж з Ленем.

Захист українця - неоднозначний аспект в його грі. Лень активно ставить блок-шоти і здатний бути надійною опцією у свого кільця, однак в цілому Олексій не такий сильний в захисті, як Дедмон. І це цілком нормально.

Габарити Олексія Леня та його триочковий кидок стануть цінним активом для Атланти. Новий сезон відкриває для українця прекрасну можливість - в свій контракти рік він отримає і місце в стартовій п'ятірці, і підвищені хвилини. Чи буде він готовий до нового виклику? Подивимося...

Новини по темі
Михайлюк у топ-10 НБА за результативністю триочкових
Михайлюк у топ-10 НБА за результативністю триочкових
Наразі українець на восьмому місці серед усіх гравців
Лень результативно зіграв проти Маямі: відео
Відео11.12.2019
Лень результативно зіграв проти Маямі: відео
Український центровий набрав 9 очок у матчі регулярного чемпіонату НБА
Михайлюк допоміг Детройту перемогти Новий Орлеан: відео
Відео10.12.2019
Михайлюк допоміг Детройту перемогти Новий Орлеан: відео
Український захисник набрав 8 очок за 20 хвилин гри
Лень зробив другий дабл-дабл у сезоні в НБА: відео
Відео09.12.2019
Лень зробив другий дабл-дабл у сезоні в НБА: відео
Українець набрав 13 очок та 10 підбирань в матчі проти Шарлотт
Михайлюк змусив американців вивчати своє прізвище: відео
Відео05.12.2019
Михайлюк змусив американців вивчати своє прізвище: відео
Українець розпочав другий сезон у НБА
Перший старт Михайлюка, 18 очок Леня: відео моментів
Відео05.12.2019
Перший старт Михайлюка, 18 очок Леня: відео моментів
Михайлюк вперше в кар’єрі вийшов у стартовому складі на матч НБА
Данк Леня ввійшов у топ-5 моментів дня в НБА: відео
Відео03.12.2019
Данк Леня ввійшов у топ-5 моментів дня в НБА: відео
Українець допоміг Атланті перемогти Голден Стейт
Михайлюк зіграв найрезультативніший матч у НБА
Михайлюк зіграв найрезультативніший матч у НБА
Український захисник набрав 13 очок проти Сан-Антоніо
Данк захисника збірної України — у топ-10 моментів тура в Єврокубку
Данк захисника збірної України — у топ-10 моментів тура в Єврокубку
Олександр Липовий відзначився не тільки корисними діями, а й ефектним хайлайтом
Лень зіграв найкращий матч сезону в НБА: відео
Відео15.11.2019
Лень зіграв найкращий матч сезону в НБА: відео
Український центровий зробив дабл-дабл у поєдинку проти своєї колишньої команди
Гравець збірної України став найкращим у матчі проти Реалу
Гравець збірної України став найкращим у матчі проти Реалу
Володимир Герун став найефективнішим у складі Унікахи
Михайлюк відіграв 27 хвилин у матчі НБА
Михайлюк відіграв 27 хвилин у матчі НБА
Український захисник ввійшов у гру з лави запасних
Історія гравця збірної Богдана Близнюка. Велике інтерв'ю про життя в США та Україні
Історія гравця збірної Богдана Близнюка. Велике інтерв'ю про життя в США та Україні
Гравець національної збірної розповів про своє повернення на Батьківщину
Михайлюк вперше зіграв у новому сезоні НБА
Михайлюк вперше зіграв у новому сезоні НБА
Український захисник реалізував 3 з 4 триочкових
Перспективи сезону в НБА Михайлюка та Леня: думки Міхельсона, Забірченка та Кривенка
Перспективи сезону в НБА Михайлюка та Леня: думки Міхельсона, Забірченка та Кривенка
Для гравців збірної України Олексія Леня та Святослава Михайлюка стартував новий сезон у НБА
Капітан збірної України створює профспілку гравців
Капітан збірної України створює профспілку гравців
В'ячеслав Кравцов буде захищати інтереси баскетболістів у протиріччях з клубами
Михайлюк результативно зіграв у передсезонному матчі НБА
Михайлюк результативно зіграв у передсезонному матчі НБА
Український захисник набрав 5 очок у матчі проти Філадельфії
Михайлюк та Лень зіграли в передсезонних матчах НБА
Михайлюк та Лень зіграли в передсезонних матчах НБА
Українські легіонери вступали в боротьбу з лави запасних
Estafeta