Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Лень заслуговує на більш помітну роль в Атланті

Лень заслуговує на більш помітну роль в Атланті

Про підсумки першого сезону в Атланті та подальші перспективи українця Олексія Леня в матеріалі Peachtree Hoops за перекладом UA-Футбол.

Божевілля драфту НБА і ринку вільних агентів позаду - тепер настав час повільно перемикатися на майбутній сезон.

Це було літо змін для Атланти - Хоукс забрали на драфті Деандре Хантера, Кема Реддіша і Бруно Фернандо, а також розлучилися з такими гравцями, як Кент Бейзмор і Торіан Прінс.

Ще одним гравцем, з яким Атланта попрощалася, став центровий Дуейн Дедмон, який підписав трирічний контракт з Сакраменто на 40 мільйонів доларів. Дедмон провів два успішних роки в статусі основного центрового Хоукс з Олексієм Ленем в якості бекапа в єдиному спільному сезоні двох бігменів.

З відходом Дедмона, обміном Омарі Спеллмана в Голден Стейт на Деміана Джонса і від'їздом Майлза Пламлі в Мемфіс в угоді по Чендлеру Парсонсу Олексій Лень з великим відривом став найкращим центровим Атланти.

Безсумнівно - українець в сезоні 2019-2020 буде стартовим центровим Атланти, і в цьому сезоні йому належить узяти на себе набагато більш важливу роль, ніж у нього була в першому сезоні з Хоукс, на протязі якого Лень в середньому за гру проводив на майданчику всього по 20 хвилин.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 1

Глибина Атланти на позиції п'ятого номера, безумовно, ослаблена в порівнянні з сезоном 2018-2019 і складається з Леня, Джона Коллінза (який не є номінальним центровим, але напевно по ходу сезону гратиме на цій позиції), Бруно Фернандо і Деміана Джонса. Поки це все, якщо тільки Хоукс найближчим часом не підпишуть ще одного центрового.

За Ленем і Коллінзом у Атланти спостерігається істотне зниження якості гравців, здатних закрити позицію центрового. Хоча Фернандо вважається перспективним гравцем, але він все ще новачок НБА. А новачкам НБА часто потрібен час, щоб адаптуватися до лізі. Звичайно, бувають винятки, але навряд чи це той випадок.

Таким чином, важливість Леня на порядок посилюється просто через той набор гравців, яких Атланта зібрала цього літа. Якщо українець отримає травму, це поставить команду в деякий скрутне становище.

На щастя для Атланти, Лень протягом всієї своєї кар'єри довів, що він не схильний до травм. З шести своїх сезонів в НБА Олексій тричі відіграв як мінімум 75 матчів (включаючи минулий сезон з Атлантою). Ще в двох сезонах він провів 69 матчів. Травми не були проблемою для Леня в НБА.

Той факт, що Лень не схильний до травм, виявився дуже до речі для Атланти в зв'язку з проблемами Дуейна Дедмона, який за два сезони з Хоукс пропустив 38 матчів.

Це означає, що у нас є достатньо розуміння того, як Атланта буде виглядати з Олексієм Ленем на позиції стартового центрового. Підміняючи Дедмона в основі Хоукс, українець зумів налагодити зв'язок з Треем Янгом, Кевіном Хертером і Джоном Коллінзом. Це дозволяє розраховувати, що Лень швидко пристосується до своєї нової ролі - стартового центрового на повноцінній основі.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 2

Атланта в основному розігрує «пік-н-роли» між Треем Янгом і Джоном Коллінзом. Цього і слід було очікувати, адже цю комбінацію можна сміливо назвати візитною карткою Хоукс для уболівальників ліги. Навряд чи ситуація зміниться в новому сезоні.

При «пік-н-ролах» Янга і Коллінза Лень може розташовуватися в трехсекундній зоні, але частіше за все він буде перебувати на периметрі. Звичайно, це не його виняткова роль в нападі, але Олексій заповнить простір, залишений Дедмоном. Триочковий українця - мабуть, найважливіша річ, яку Лень може дати Атланті.

Прогрес Леня в триочкових (36% реалізації в першому сезоні в Атланті) важливий для Хоукс в контексті додаткових варіантів в атаці для Янга і компанії.

Візьмемо, наприклад, цю ситуацію: Янг і Коллінз розігрують «пік-н-рол», а Лень знаходиться в кутку майданчика на триочкової дузі. Коллінз веде ЛаМаркуса Олдріджа від Леня - Янг знаходить передачею українця, який отримує відкритий дальній кидок.

Лень промазав цей кидок, але цей промах не зводить нанівець ту комбінацію, яку провернули Янг і Коллінз.

У цьому моменті Коллінз і Янг розігрують «пік-н-рол» з Ленем в кутку. Янг після складного кидка в проході бере підбір на чужому щиті і виводить українця на триочковий - «+3» для Атланти.

Лень надає Атланті додаткову опцію в атаці на випадок, якщо «пік-н-рол» Янга-Коллінза не допоможе Хоукс розхитати оборонні порядки суперника.

Іноді ролі міняються - Лень грає «пік-н-рол» з Янгом, а Коллінз (35% триочкових у сезоні 2018-2019) чекає м'яч на дузі.

Періодично Лень і Коллінз об'єднують свої зусилля в постановці заслонів. У цьому моменті Янг своєчасною передачею знаходить Олексія під кільцем - далі справа техніки.
 
Ось чудовий приклад від Сан-Антоніо, як розіграти комбінацію з двома заслонами і подальшим виведенням «великого» на вільний триочковий кидок. Патті Міллс карає Дуайта Ховарда за недостатньо щільну роботу з Пау Газолем.

Сперс неодноразово розігрували цю комбінацію. Атланта повинна робити щось подібне з Янгом, Коллінзом і Ленем. Якщо суперник щільно накриє Коллінза під кільцем, то у Леня може виникнути вільний триочковий зі зручної позиції.

Лень був і залишається дуже важливим гравцем на периметрі, коли Коллінз знаходиться за межами майданчика. І неважливо, хто в цей момент розігрував м'яч - Трей Янг, Джеремі Лін, Кент Бейзмор або Кевін Хертер. У Коллінза дійсно є пріоритет в «пік-н-ролах». І це добре, оскільки Лень може забивати триочкові. Коллінз також може бути загрозою на дузі, а це означає, що тренерський штаб Атланти в будь-який момент може змінювати ролі своїх «великих» без втрати якості.

Коли Коллінз знаходиться на лавці, а Лень на майданчику, українець активніший в грі при «пік-н-ролах». При поверненні Джона в гру Лень часто стає спостерігачем комбінації і чекає відкритий кидок.

Зв'язка з чотирьох осіб (Янг, Хертер, Коллінз і Лень) не була достатньо ефективною в минулому сезоні. В цілому вони разом відіграли 167 хвилин і видали показник корисності «-11» при 34% реалізації триочкових кидків. З Дедмоном на позиції центрового Хоукс за 666 хвилин пропустили на 51 очко більше за суперника, але при цьому точність триочкових склала непогані 39%.

Лень заслужив в Атланті більш помітну роль - изображение 3

У захисті цифри говорять про те, що квартет з Ленем краще по захисному рейтингу (107,7 проти 114,1 у Дедмона), але склад з Дедмоном зіграв більш ніж у три рази більше хвилин, ніж з Ленем.

Захист українця - неоднозначний аспект в його грі. Лень активно ставить блок-шоти і здатний бути надійною опцією у свого кільця, однак в цілому Олексій не такий сильний в захисті, як Дедмон. І це цілком нормально.

Габарити Олексія Леня та його триочковий кидок стануть цінним активом для Атланти. Новий сезон відкриває для українця прекрасну можливість - в свій контракти рік він отримає і місце в стартовій п'ятірці, і підвищені хвилини. Чи буде він готовий до нового виклику? Подивимося...

Новини по темі
Чоловіча збірна Україна почала тренувальний збір у Києві
Чоловіча збірна Україна почала тренувальний збір у Києві
Команда Айнарса Багатскіса вже провела перше тренування
Дмитро Скапінцев: дуже приємно повернутися до збірної України
Дмитро Скапінцев: дуже приємно повернутися до збірної України
Вихованець Черкаських Мавп готується до перших зборів у складі національної команди
Дмитро Скапінцев: дуже зрадів виклику в збірну України
Дмитро Скапінцев: дуже зрадів виклику в збірну України
Центровий та його тренер Максим Міхельсон — про шанс, який отримав гравець Мавп
Українець Лень залишається поза грою в НБА
Українець Лень залишається поза грою в НБА
Центровий збірної України відновлюється від коронавірусу
Олексій Лень: почуваюся добре – серце та легені в нормі
Олексій Лень: почуваюся добре – серце та легені в нормі
Центровий збірної України розповів про боротьбу з коронавірусом
Олексій Лень поновив тренування у складі Сакраменто
Олексій Лень поновив тренування у складі Сакраменто
Український центровий готується до рестарту сезону
Захисник збірної України залишив турецький клуб
Захисник збірної України залишив турецький клуб
Олександр Мішула більше не виступатиме за Меркезефенді
Барселона Пустового зіграє в фіналі чемпіонату Іспанії
Барселона Пустового зіграє в фіналі чемпіонату Іспанії
Команда українського центрового вийшла в фінал чемпіонату країни
Володимир Герун завершив перший сезон у складі Унікахи: статистичні підсумки
Володимир Герун завершив перший сезон у складі Унікахи: статистичні підсумки
Бігмен збірної України виступив з Унікахою на фінальному етапі в Валенсії
Іссуф Санон показав, як проходить його реабілітація після операції: відео
Відео25.06.2020
Іссуф Санон показав, як проходить його реабілітація після операції: відео
Захисник Дніпра продовжує відновлюватись у Харкові
Артем Пустовий: у Валенсії не можна виходити з готелю, в якому є лише парк 20 на 20 метрів
Артем Пустовий: у Валенсії не можна виходити з готелю, в якому є лише парк 20 на 20 метрів
Центровий збірної України розповів про умови проведення чемпіонату Іспанії після рестарту
Усі триочкові влучання Михайлюка за сезон у НБА: відео
Відео21.06.2020
Усі триочкові влучання Михайлюка за сезон у НБА: відео
Українець реалізовує понад 40% дальніх кидків
Estafeta