Айнарс Багатскіс: У нас багато важливої інформації після матчу з Фінляндією

Головний тренер чоловічої збірної України Айнарс Багатскіс в коментарі пресслужбі ФБУ дав оцінку грі команди в контрольному матчі проти Фінляндії, який завершився перемогою суперника в овертаймі з разунком 97:94.

“Я сказав гравцям, що я програв цю гру. Можливо, були ситуації, коли я неправильно обрав, що грати в захисті та в нападі. Фіни, як і очікувалося, кидали дуже багато триочкових. Поки до нас дійшло, що вони атакують з-за дуги більше, ніж з середньої дистанції, вони встигли забити дуже багато. Але мені подобається, що, навіть попри важкі відрізки, ми не зупинялися, грали один за одного.

Ми перевірили декілька поєднань, дали час гравцям, які мають набрати форму через матчі. А програли ми знову через дрібниці, яких було ще більше, ніж у матчі проти словенців. Хоча, здавалося б, що більше бути не може. Але руки ми не опускали, і коли було дуже важко, намагалися бути у грі. 5-6 хвилин баскетболу, який ми показали в третій чверті, це той баскетбол, якого ми маємо прагнути. Там була якість і було мало втрат. Ми маємо усвідомити, що іноді найкраща передача — це кидок. Іноді намагаємося грати на команду, але це не дуже виходить і цей матч був хорошим прикладом, що треба робити, а що — ні. Зараз треба заспокоїтись та зробити висновки.

Читайте: Україна поступилась Фінляндії в останньому контрольному матчі перед офіційними іграми

Збірна України проти господарів Євробаскету: продовжується продаж квитків на матч проти Італії

Фіни кинули вдвічі більше штрафних, ніж ми, за рівної гри, коли ці штрафні дуже відчутні. Коли ти подивився суворо на гравця, а тобі вже дали за це фол… Але ми маємо навчитись адаптуватися до будь-якої ситуації. Щодо Маркканена, ми дуже поважали його і таке враження, що, можливо, злякалися. Подивіться, скільки він забив. Так, в деяких ситуаціях судді йому допомогли, але водночас він робив із нашим захистом все, що хотів. Коли людина забиває нам майже половину командних очок… Що я можу сказати? Він реально робив, що хотів.

Ми продовжуємо вчитися грати в зрілий баскетбол. Моментами буває все добре, а ми хочемо ще краще і починаємо поспішати. У третій чверті, знову ж таки, ми грали терпляче, ніхто не форсував атаки, працювали у захисті один за одного і відразу все стало на свої місця. У нас взагалі багато важливої інформації після цього матчу. У нас є ресурс, за рахунок якого ми можемо розмаїти гру. Важливо, щоб кожен гравець розумів, що скільки б він хвилин не отримав, він має їх відіграти якісно і допомагати один одному. Лише в такому випадку ми можемо перемагати.

Читайте: “Попереду багато роботи”. Айнарс Багатскіс — про виступ збірної України на турнірі в Стамбулі

До першого матчу в Ризі всю увагу будемо приділяти якості гри та розумінню, що ми маємо робити в тій чи іншій ситуації. Завжди будь-яка гра дає тобі можливості, але питання в тому, як ми ці можливості використовуємо. Зараз кожному гравцю треба краще зрозуміти свою роль у команді. Іноді на це не вистачає цілого сезону, а ми зараз говоримо про декілька тренувань. Звичайно, перша гра буде для нас найважливіша — це матч проти Італії”.

Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025