У битві дебютантів чемпіонату світу перемогу здобули фіни

У другому матчі чемпіонату світу Україна зустрічалася з іншим дебютантом - збірною Фінляндії.

Фінляндія - Україна 81:76

Українці розпочали з класної результативної передачі Липового на Натяжка, і повели в рахунку. Втім, злим генієм для нашої команди в першій чверті став Хафф, котрий закинув три з трьох дальніх за три з половиною хвилини гри. Завдяки його влучності наші суперники повели – 12:4, змусивши Майка Фрателло брати тайм-аут. На шостій хвилині другий фол отримав лідер Фінляндії Копонен, Генрік Деттман замінив його, і наша команда почала скорочувати відставання в рахунку – здалеку закинули Липовий та двічі поспіль Гладир – 18:16. На жаль, відразу після свого успішного кидка Сергій отримав ушкодження, при приземленні наступив на ногу одного з суперників, і не зміг продовжити матч далі. Ігор Зайцев зрівняв рахунок, а Олександр Мішула вивів українську збірну вперед. Першу десятихвилинку команди завершили з рахунком 20:22. Друга чверть розпочалася з 5 очок поспіль того ж таки Хаффа і 3-очкового Копонена – 28:22. У цей момент своє вагоме слово сказав Максим Пустозвонов, котрий закидав фінам на будь-який смак, набравши 10 очок поспіль, його підтримав Пух Джетер і зрештою, команди завершили другу чверть унічию.

WC_men_pustozvonov_310814

Ерік Мьорфі перетворив початок третьої десятихвилинки на жах для українців – він набрав 6 очок за якісь лічені секунди. Тайм аут Майка Фрателло не допоміг нашим баскетболістам зібратися, фіни збільшили перевагу до 13 очок, і менше ніж за дві хвилини тренерові збірної України довелося брати другу хвилину. Коли перевага наших суперників зросла до 18 очок, Майк Фрателло випустив на майданчик Святослава Михайлюка. Свої перші очки в офіційних матчах за національну збірну України Святослав Михайлюк набрав на восьмій хвилині третьої чверті з лінії штрафних, після того, як на ньому сфолили при виконанні 3-очкового. Цікаво, що з виходом на паркет Свята Україна повернулася до гри, скоротивши відставання з 18-ти до 5-ти очок, саме після класного слемданку Михайлюка рахунок став 57:52 за підсумками третьої десятихвилинки. Фіни тим часом не здобули жодного очка за 6 хвилин. Утім, на жаль, знову налаштували свій приціл у четвертій чверті - збільшили перевагу до 17 очок. У цей момент гру на себе взяв Юджин Джетер, котрий приніс Україні 8 очок поспіль. Олександр Мішула подарував надію Україні, коли за 27 секунд до сирени влучив другий поспіль 3-очковий і скоротив відставання до 4-х очок. Утім, на жаль, дальній Максима Пустозвонова за 11 секунд до сирени мети не досяг. У матчі дебютантів чемпіонату світу перемогу відсвяткувала збірна Фінляндії.

WC_men_myhailiuk_310814

WC_men_jeter_310814_2

Наступний поєдинок наша команда проведе 2 вересня о 16:00 проти збірної Туреччини.

Турнірне становище

Усі фото на Флікрі ФБУ
Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025