Дмитро Марков: «Усі гравці зіграли на своєму рівні»

Дмитро Марков: «Усі гравці зіграли на своєму рівні»
24 липня 2013, 12:29Новини баскетболу
u20_vs_israel_s-18Днями в Естонії завершився чемпіонат Європи U20. Нагадаємо, збірна України посіла на ньому 18 місце. Як складалися для нашої команди ці змагання, розповів головний тренер чоловічої молодіжної збірної України Дмитро Марков.

-          По суті, ми провалили тільки один матч – перший зі збірною Чорногорії. У решті поєдинків був хороший зміст гри, малюнок гри, гарний захист, ми вигравали перші половини всіх матчів. Однак на високому рівні грала тільки стартова п’ятірка, на жаль, ті, хто виходив з лави запасних, не могли підтримати темп основних гравців. Через це лідерів не вистачало фізично.


-          Попри 18-те місце збірної України на чемпіонаті Європи, її гравці серед  лідерів чемпіонату за особистими показниками: Клим Артамонов на першому місці за триочковими кидками та передачами, Владислав Коренюк на першому місці за штрафними кидками, на другому – за підбираннями, на третьому - за дабл-даблами… Це свідчить про нерівність складу збірної, про те, що є яскраво виражені лідери?

-          Так, вірно. Клим Артамонов – ключовий гравець нашої команди. Звісно, всі суперники розбирали нашу гру, готувалися, і тільки-но до Клима приставляли персонального захисника, у нас одразу ламалася командна гра, важко було грати. Поки Артамонов був свіжий, повний сил, у нас усе виходило добре, коли Клим стомлювався, йому не було рівноцінної заміни. Це відбивалося на результаті. Відзначу, що Владислав Коренюк на цьому чемпіонаті Європи приємно вразив своїми діями.


-          Певно, великим ударом для команди стала прикра поразка в другому матчі чемпіонату від хорватів. Адже збірна України героїчно відігралася, вигравши четверту чверть - 24:9, і поступилася на останніх секундах овертайму.

-          Це був ключовий, дуже важливий, переломний поєдинок. Якби ми в ньому перемогли, весь чемпіонат склався би інакше. На жаль, нам не вистачило однієї-двох результативних атак і, певно, дещо забракло Фортуни. Однак я не вважаю, що ця поразка стала причиною психологічного надлому. Адже в наступних матчах – зі шведами, з сербами – ми грали добре, вели в рахунку, але не вистачало сил на весь поєдинок.


-          У наступній стадії чемпіонату одним з вирішальних поєдинків була зустріч з командою Ізраїлю – з добре відомим вам суперником, якого ви двічі перемагали в Києві в товариських матчах під час підготовки до чемпіонату Європи.  Чого забракло для перемоги над ізраїльтянами в Естонії?

-          На жаль, у всіх матчах, у яких перемога потрібна була, як повітря, ми не змогли зіграти на результат. Там, де потрібно було покласти все на шальку терезів для перемоги, у нас не виходило це зробити. Напередодні матчу дивишся гравцям в очі, розмовляєш з ними, намагаєшся достукатися, вони все розуміють, а на майданчику виходить усе навпаки. Якщо говорити конкретно про поєдинок зі збірною Ізраїлю, то ми провалили підбирання, суперники підбирали м’ячі, закидали з другого шансу. Ми грали протягом матчу на рівних, і знову провалили кінцівку.


-          Поразка від збірної Чехії у вирішальному поєдинку за право залишитися в Дивізіоні А стала для всіх потрясінням. Адже по ходу першого матчу з чехами ви вигравали понад 20 очок, і здобули впевнену перемогу. Чому не вдалося повторити цей успіх у другій грі?

 - Ми і в другому матчі вели 14 очок. Потім судді допустили грубу гру, однак чомусь у односторонньому порядку. Чехи відчули це, і можна сказати, перемололи нас у захисті. Наші хлопці після першого матчу з чехами гадали, що легко виграють і цей поєдинок, і коли гра складалася не нашу користь, на наших баскетболістів боляче було дивитися. Ми два дні готувалися до цього матчу, налаштовувалися, всіляко підбадьорювали гравців. Звісно, цей результат став потрясінням і для всіх нас, ми теж не очікували такого підсумку. Я, як тренер, розумів, що у нас є труднощі з комплектацією, зі складом, однак ми зробили все можливе для оптимального використання наявних гравців. Ще раз повторюся, я був змушений давати мало ігрового часу тим, хто виходив з лави запасних, відтак на основних гравців лягло величезне навантаження. Скажу, що в цілому хлопці показали хорошу, цікаву гру, на яку було приємно дивитися, адже не було якогось бездумного виконання певних елементів, була командна гра. Однак те, що ми не могли підтримувати цей темп протягом усього матчу, в підсумку вплинуло на результат. Усі гравці зіграли на своєму рівні, ніхто з них не підвів команду, всі старалися, всі сумлінно працювали на тренуваннях. Для нашої вдалої підготовки Федерацією було створено всі умови, команда готувалася на належному рівні. Склад збірної комплектував я, тренерський штаб зробив команду, налагодив гру. Тому це мій результат, не адміністрації, не гравців.