Жіноча збірна України U20 розпочала підготовку до чемпіонату Європи ВІДЕО

Жіноча збірна України U20 розпочала підготовку до чемпіонату Європи ВІДЕО
21 травня 2014, 13:09Новини баскетболу


Жіноча збірна України U20 розпочала підготовку до чемпіонату Європи. Дівчата нині перебувають на  навчально-тренувальному зборі в Києві.

Головний тренер жіночої збірної України U20 Марина Ткаченко:

«15 травня ми розпочали підготовку молодіжної збірної до чемпіонату Європи. З трьох дівчат з Бердянська одна вибула за станом здоров’я. Приїхала Марія Рубан, котра навчається в США. Вісім з гравців «ТІМ-СКУФ», по одній баскетболістці з Дніпропетровська та Вінниці. Підготовка проходить так, як ми хотіли, створено всі умови, колектив хороший. Ми попрацювали вже чотири дні. Радує, що є настрій, бажання. Звісно, важко відразу ввійти в роботу, є гравці без належної фізичної підготовки. Я наголосила, що ми маємо добре попрацювати і якомога краще виступити на чемпіонаті Європи. Все потрібне для тренувального процесу ми маємо, хороший спортивний зал. Займаємося нині фізичною підготовкою, закладаємо базу. Є лише один мінус, він полягає в тому, що дівчат 1994 року народження у нас лише п’ятеро, решта – 1995-96 років народження.

Я маю свої амбіції, свій характер. Їхати на чемпіонат Європи суто виступити не хочу. Хочу показати найкращий результат, хочу зробити все можливе. У нас є кістяк команди – гравці «ТІМ-СКУФ», котрі зігралися протягом сезону, зіграли багато матчів у Балтійській лізі та чемпіонаті України. Великі надії покладаю на них. Хочемо також підтягнути перспективних дівчат, щоб вони були сильною зброєю, виходячи на майданчик. Наразі відкритим є питанням, чи матимемо змогу виїхати до Білорусі на товариські матчі. В п’ятницю зіграємо товариський матч з хлопцями з інституту фізкультури. Втім, наразі ми не зовсім готові до ігор, адже триває фізична підготовка. Збірна Литви виступає в Дивізіоні В, утім, це все одно ігри, які дають змогу подивитися, на якому ми рівні, як ми граємо.

Раніше я вела 1984 рік, везла на чемпіонат Європи до Франції, де ми стали п’ятими, під час підготовки тоді у нас також було небагато виїздів на товариські матчі, якщо не помиляюся, лише до Москви їздили. Виходить, що через 10 років я знову тренер молодіжної збірної».

Кандидатка до жіночої збірної України U20 Міріам Уро-Нілє:

«Виступ у чемпіонаті Франції – великий досвід для мене, оскільки там зовсім інша гра, швидка, інший баскетбол, інші дівчата, інші відносини в колективі. Я тепер більше знаю, буду більш впевнено почувати себе на чемпіонаті Європи. Я вивчила чимало нових рухів, які покажу партнеркам по збірній.  У нас по повній програмі йде фізпідготовка, хороші навантаження: вранці стадіон, бігові вправи, ввечері – граємо, вивчаємо комбінації, зігруємося. Про суперників на чемпіонаті Європи знаю, що у Швеції серйозна збірна, одна перемогти їх можна. Вони не б’ються, як серби. З сербами через це буде важко».

 Кандидатка до жіночої збірної України U20 Наталія Скорбатюк:

«Нам дали трохи відпочинку після клубного сезону, тепер готуємося до нових перемог. Ми одне ціле і будемо йти до спільної мети. Наразі дещо важко та наприкінці, я впевнена, буде хороший результат».

Кандидатка до жіночої збірної України U20 Ольга Краєвська:

«Я маю досвід виступу на чемпіонаті Європи в молодших вікових категоріях. Головне, вважаю, фізична підготовка.  Це фундамент. Також важливе взаєморозуміння в команді. Встигли відпочити після клубного сезону і вже скучити за баскетболом. Знову набираємо форму. Перше наше тренування було ігрове. Мені сподобалося те, що більш менш ми розуміємо одна одну. Сподіваюся, надалі тільки прогресуватимемо. Завдання-мінімум – увійти до вісімки найкращих, а далі побачимо».

Чемпіонат Європи U20 відбудеться 3-13 липня в Італії, суперницями нашої команди в групі С будуть збірні Сербії, Словаччини та Швеції.

Розширений список кандидаток до жіночої збірної України U20