Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Володимир Рижов: БК Динамо розвиватиме юнацький баскетбол

Володимир Рижов: БК Динамо розвиватиме юнацький баскетбол

Головний тренер БК Динамо Володимир Рижов розповів про проблеми, які він бачить в українському дитячому баскетболі. Власним прикладом він виправляє їх – це продемонстрував "DYNAMO" KYIV BASKETBALL CAMP".

- Перша мета булла – не лежати на пляжі, а передати свій досвід дітям, молоді. Менші учасники кемпу хочуть навчитися грати у баскетбол, вони вже прогресують, є хлопці, що хочуть підготуватися до ігор у студентській лізі в Америці, у декого плани – потрапити до професійних команд. Вважаю, що мету кемпу досягнуто. Ми підготували гравців до перегляду у командах, діти багато чого навчилися робити і команда Динамо перебуває на шляху до того, щоб розвивати дитячі школи. Ми маємо на меті відкривати їх, починаючи з серпня і працюватимемо у цьому напрямку. Сам, як фахівець, я працював до цього з професіоналами і відчув велике задоволення від роботи з дітьми. Результати своєї праці бачу вже зараз – помітно, як діти прогресують і дуже хочуть займатися баскетболом. Зо два десятки гравців щоразу займаються у кемпі. Дуже радію з того, що ці діти не сидять за Айпадами, а займаються баскетболом. Є завдання і Федерації, і нашого клубу розвивати юнацький баскетбол. Ми з цим завданням впоралися. Наступне наше завдання – знайти спонсора, щоб на наступний "DYNAMO" KYIV BASKETBALL CAMP" ми залучили втричі більше людей, і ми навчимо їх грати у баскетбол.

- З якого віку діти могли стати учасниками вашого кемпу?
- У нас є і зовсім юні, але здебільшого ми зробили вікові межі з 11 до 18 років. Орієнтуємося на тих, хто прийшов. Не очікували, що прийдуть стільки бажаючих, раді за них. Протягом 10 днів вони однозначно зробили крок вперед і коли приходять на тренування до своїх ДЮСШ, отримують схвальні слова на свою адресу від тренерів, бо легко обігрують своїх суперників. Той, хто вагався і не прийшов, помилився, треба було долучатися і працювати разом з нами. Хочу передати досвід нашого клубу, особистий досвід – діти навчаться тут грати і це їм допоможе у матчах ВЮБЛ.

- Ви звикли тренувати професіоналів, не було спокуси перевантажити учасників кемпу?
- Так, я з розряду тих фахівців, хто полюбляє навантажити професіоналів. Але тут я велике задоволення отримую від роботи, дивлюся по дітях, аналізую – триває процес навчання. Я дивився матчі ВЮБЛ, шукав дівчат, хлопів, можу засвідчити – гра зонами вбиває дитячий баскетбол. А найголовніше – я не бачу, як професійний тренер, індивідуальної роботи. Коли гравець сильний якщо гравець є індивідуально сильним і добре фізично підготовленим, він може брати участь у будь-яких командних діях. І те, чим ми займалися зараз – це навчання дітей індивідуальним діям. Це глобальна проблема усіх наших тренерів. Я спробував це зробити, наступного разу можливо приділимо цьому ще більше часу. Хочу подякувати керівництву НПУ ім. Драгоманова, які виділили такий чудовий зал для роботи. Діти отримали усе, що хотіли і прагнуть займатися далі.

- Бачу, у вас учасники не лише зі столиці?
- Так, є харків’яни, навіть з Донецька є, з окупованих територій. Ми прагнемо допомогти усім, хто хоче навчитися краще грати у баскетбол. Грати у нашій Україні. І я, як український тренер хочу їм допомогти і я їм допоміг.