Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Володимир Павленко: збірна України втратила гравця надовго

Володимир Павленко: збірна України втратила гравця надовго

Головний лікар збірних команд України з баскетболу Володимир Павленко зпрогнозував, скільки часу може відновлюватися гравець національної жіночої збірної Олександра Чек і розповів про медичне забезпечення тренувальних зборів.

- Французькі колеги повідомили, що у Олександри Чек – розрив передньої хрестоподібної зв`язки. МРТ має підтвердити, наскільки він серйозний. Після гри організм, м`язи, зв`язки розігріті, і тому розрив може бути не повним, а частковим. Але у будь-якому разі на цей цикл спортсменка випала. І будемо думати на майбутнє – що і як.

- Наскільки швидко спортсмен може відновитися після таких травм?
- Усе відбувається індивідуально, але тут треба розрізнити два моменти – якщо у нас повний розрив передньої хрестоподібної зв`язки, потрібно оперативне втручання, вставляють пластик і процес розтягується від 4,5 до 6 місяців. Це включаючи реабілітацію медичну, функціональну і тоді вже гравець може поновлювати тренувальний процес. Але ж треба не забувати, що випадаючи на пів року, уся ж команда не стоїть на місці і не чекає. Вона рухається вперед. То ж потрібний ще певний проміжлок часу, щоб наздогнати товаришів по команді. Увійти у робочий ритм, тощо. Тобто це, з мого досвіду, триває півроку, сім місяців. Це якщо оперативне втручання. Буває і таке, що консервативно. Вдало заліковують цю травму. У зв`язку з тим, що не повний, частковий розрив, або ж надрив. Це залежить від того, наскільки правильно був накладений бандаж, наскільки правильно розпочалася рання реабілітація. Наскільки правильно ми працюємо над чотириглавим м`язом стегна, який є зовнішнім динамічним стабілізатором коліна. І наскільки взагалі грамотний медичний персонал, який надає допомогу. Тут процес може бути коротшим – два місяці.

- Які у баскетболістів і баскетболісток найвразливіші місця з точки зору отримання травм?
- Що хлопці, що дівчата – травматизм не шкодує усіх. Баскетбол – складнотехнічний ігровий вид спорту. На першому місці, звичайно ж. йдуть нижні кінцівки – це коліна, гомілкостопи. Далі – травми пальців, плеча. При падінні – певні проблеми з хребтом, м`язовим корсетом. І дуже часто, ми це називаємо дрібними травмами – це розсікнення, забої. За великим рахунком, якщо людина займається спортом, для неї така травма проходяща. Зашили, заклеїли, наклили стерильні стріпи і людина продовжує грати. А ось травми колін та гомілкостопів вибивають, звичайно ж, гравця надовго. Ось, наприклад, на чемпіонаті світу Сергій Гладир отримав травму гомілкостопа і як ми не намагалися. Чемпіонат світу для нього закінчився. Вже на супернаших зусиллях він вийшов на одну хвилину у матчі з американцями для самозадоволення. Бо зіграти зі збірною США – мрія, напевно, кожного баскетболіста. А далі він місяці три ще пропустив, поки увійшов у ритм робочий. У нього була травма гомілкостопу. Розглядали, чи випадково він її отримав. Чи гравець свідомо підставив ногу, коли він закидав триочковий і під час приземлення гомілкостопом наступив на стопу суперника, яку той не прибрав. Був сильний розрив зв`язок гомілкостопу. Дякуючи Богові, на чемпіонаті світу було шикарне медичне обслуговування, іспанські медики одразу ж провели повну діагностику, йшли на зустріч. Там був розгорнутий шпиталь. То ж, ось цей чинник відіграв роль, що ми не допустили повного розриву, що він не вибув на сезон повністю.

- Чи можна передбачити, що у Франції в Олександри Чек рівень медичного обслуговування високий?
- Звичайно ж. Я дуже добре знайомий з лікарями національної збірної Франції. Ми товаришуємо вже багато років з головним лікарем Серджіо. Он, якщо дізнається, що гравці, легіонери травмуються, допомагає чим може, усе робить, щоб швидше відновити, тим більше – школа французької спортивної медицини одна з провідних у світі.

- Зараз жіноча збірна України готується у Кончі-Заспі до кваліфікаційних матчів ЄвроБаскету, у чому складається медична підтримка цих зборів?
- Я є куратором медичної служби ФБУ і відповідаю за забезпечення медикаментами, тейпами, відновлювальними засобами, спеціальною фармакологією тощо. Я знаходжуся у тісному контакті з лікарем жіночої збірної Віктором Козирєвим, він є і лікарем Черкаських Мавп. Він мені надсилає заявку - що він хоче мати на цих зборах враховуючи той факт, що він краще знає дівчат, ніж я. Які у кого потреби у медикаментах. Засобах для відновлення. Ми знов таки дивимося. Чи є у його заявці препарати, які і у допінг-листі, вони викреслюються. Кожний лікар не може знати такого обсягу заборонених препаратів напам`ять. Його неможливо усім знати. Э допінг-лист, щодня у ньому щось додається. Це по-перше. Другий момент – багато чого залежить від фінансування медичної складової. На це передбачений бюджет. Під національні збірні. Якщо я не помиляюся, виділяють 127 гривень на гравця на день. Кажімо, беремо 20 гравців, помножуємо на 10 днів, отримуємо загальну суму. Але. Раніше у цю суму входили тільки медикаменти і відновлювальні засоби, ми вважали, що це зовсім непогано. Але тепер за новим законом сюди ж ми маємо і тейпи включити. А тейпи – це значний розходний матеріал, не найдешевший. Якщо у чоловічій команді ящик тейпів, а це 24 мотка, уходить за три тренування, у жінок можливо за п`ять тренувань. А ящик тейпів коштує сто доларів. Не увесь період зборів їх потрібно 5-6 ящиків. Тобто усю цю обузу тейпову ми включили у цю ж суму. Виходить, що половину медикаментів ми маємо викреслити, аби тейпи, підтейпники взяти. Раніше такого не було. Чому зараз так стало, я не знаю.

- Це такий норматив – 127 гривень?
- До 127 гривень. Там така хитра вилка бюджетна – від 60 до 127 грн. Якщо на кадетську збірну U-16 ми беремо 60 грн. ну може 80 грн, то на національну, звісно, по максимуму. За сучасними цінами на медикаменти ми можемо не все потрібне придбати. Від половини відмовляємося. Але це наші реалії. Бажано б було, щоб цю статтю витрат підтримували спонсори, як було раніше, за часів Фрателло. Ми не знали слова Ні. Треба, під чемпіонат Європи, світу – беріть. Я написав список – хлопці, це ваші питання, звідки ви берете, але нам треба. І звісно, був результат.

- Але ж раніше інші часи були.
- Я ж розумію, ми з вами в одній країні живемо. Відштовхуємося від того, що є. Дякуючи Богу, хоч це є. Для інших команд, я спілкуюся з лікарями багатьох збірних, і цього нема. Фінансування нема і шукайте, де хочете.

- Будемо сподіватися, що дівчата наші будуть здорові і багато медикаментів буде не потрібно.
- Так, у короткострокових таких зборах, моя думка, не фармакологія відіграє провідну роль, а настрій. Як тренер налаштує, з яким бажанням вони приїздять. Це ж не літо, де був великий період, перерва. От націоналка чоловіча збирається, поки-и-и вони втягнуться. А це зима, ходовий період. Люди на ходу. З однієї колії перестрибнули на іншу, відіграли і знову у бій. То ж тут їх просто чітко треба згуртувати. Це важливо. Це великий плюс, що усі перебувають в ігрових кондиціях. Тому фармакологія... ну, так, дві гри поспіль, правильно відновити, режим навантажень і відпочинку. Тренери досвчені, дівчата теж. Тим більше зараз у них настрій піднесений, шлейф позитиву від попередніх ігор тягнеться. І медична бригада з ними працює, як годинник. Вже не перший рік одне одного знають. Одне за одного боротимуться.

- А що це ви за довідку писали по Олександрі Чек?
- Якщо авіаквиток міняється без медичного підтвердження, то там такий штраф сплачують! Ну отримав травму, з отаким гомілкостопом не будеш же летіти. Ми пишемо в авіакомпанію причину. Вони її розглядають, і вже йдуть назустріч, штрафують по-мінімуму. Скажімо, вилітають післязавтра, квитки ж закупляють заздалегідь, і тут основний гравець ламається. А у нас ще два запасних. І треба в останню ніч Іванова на Петрова замінити. Якщо по цих ідіотських законах діяти, поміняти прізвище – триста доларів. А по довідці вже 50 доларів. Вже якась економія.Але ми з авіакомпаніями багато років контактуємо. І для них формальний привід є не впаювати штраф на всю катушку, вони ж теж не хочуть себе підставляти, і нам легше.
 

Новини по темі
Надія Болдирєва: баскетбол став для мене святом душі Надія Болдирєва: баскетбол став для мене святом душі
Ці вболівальники, напевно, найвідданіші в нашому баскетболі. Без них не проходить жоден поєдинок у столичному Палаці спорту
ЄвроБаскет-2019: становище команд після двох турів ЄвроБаскет-2019: становище команд після двох турів
Жіночі збірні зіграли два матчі кваліфікації на ЄвроБаскет-2019
Україна та Іспанія лідирують в відборі на чемпіонат Європи Україна та Іспанія лідирують в відборі на чемпіонат Європи
Жіноча збірна України виграла два стартові поєдинки кваліфікації ЄвроБаскета-2019
Капітан збірної України Ягупова стала найрезультативнішою в Європі Капітан збірної України Ягупова стала найрезультативнішою в Європі
Аліна Ягупова набрала найбільше очок в ігровий день кваліфікації чемпіонату Європи
Україна – Болгарія: відео найкращих моментів матчу збірних
Відео 16.11.2017
Україна – Болгарія: відео найкращих моментів матчу збірних
Жіноча збірна України перемогла Болгарію в матчі кваліфікації ЄвроБаскета
Талісман ФБУ зваблював красунь з Red Foxes на матчі збірних: фотогалерея Талісман ФБУ зваблював красунь з Red Foxes на матчі збірних: фотогалерея
Збірна України впевнено перемогла команду Болгарії в кваліфікації ЄвроБаскета-2019
Як збірна України декласувала Болгарію: фотогалерея Як збірна України декласувала Болгарію: фотогалерея
Збірна України впевнено перемогла команду Болгарії в кваліфікації ЄвроБаскета-2019
Інна Кочубей: 6 років тому Аліна була малодосвідченим гравцем, зараз вона - космос Інна Кочубей: 6 років тому Аліна була малодосвідченим гравцем, зараз вона - космос
Асистент тренера збірної України про збірну Болгарії і реванш за поразку 6-річної давнини.
Технічний спонсор ФБУ дарує майки збірної України Технічний спонсор ФБУ дарує майки збірної України
Приходь на матч Україна – Болгарія та виграй майку нашої збірної
Ганна Ольховик: шансу розчаруватися не дамо нікому Ганна Ольховик: шансу розчаруватися не дамо нікому
На думку Ганни Ольховик поєдинок кваліфікації ЄвроБаскета Україна - Болгарія не стане для господарок легкою прогулянкою
Україна проти Болгарії. Анонс другого матчу відбору на ЄвроБаскет-2019 Україна проти Болгарії. Анонс другого матчу відбору на ЄвроБаскет-2019
Команда Горана Бошковича зіграє домашній поєдинок кваліфікації у Києві
Яліна Ягупова і талісман ФБУ закликали підтримати збірну України Яліна Ягупова і талісман ФБУ закликали підтримати збірну України
Яліна Ягупова і талісман ФБУ закликали підтримати збірну України
Збірна України: передматчеве тренування у Палаці спорту Збірна України: передматчеве тренування у Палаці спорту
Напередодні другого матчу відбірного турніру ЄвроБаскета-2019 Україна – Болгарія учасники протистояння потренувалися у київському Палаці спорту
Перед матчем Україна – Болгарія: Бошкович і Ягупова поспілкувалися зі ЗМІ Перед матчем Україна – Болгарія: Бошкович і Ягупова поспілкувалися зі ЗМІ
Перед відбірним матчем Чемпіонату Європи-2019 з командою Болгарії головний тренер національної жіночої збірної України Горан Бошкович і капітан команди Аліна Ягупова відповіли на запитання журналістів
Збірна України чекає в Палаці спорту Збірна України чекає в Палаці спорту
Жіноча національна збірна України зіграє другий матч кваліфікації чемпіонату Європи
Матч №9. Історія протистоянь жіночіх збірних України та Болгарії Матч №9. Історія протистоянь жіночіх збірних України та Болгарії
Команда Горана Бошковича вже 15 листопада гратиме домашній матч кваліфікації ЄвроБаскету-2019
Валерія Бережинська про наступний матч Україна - Болгарія Валерія Бережинська про наступний матч Україна - Болгарія
Одна із найрезультативніших баскетболісток у складі збірної України очікує хорошого поєдинку проти болгарок
Олена Самбурська: неважливо, кого обігрувати – Нідерланди, Болгарію чи Іспанію Олена Самбурська: неважливо, кого обігрувати – Нідерланди, Болгарію чи Іспанію
Гравець національної жіночої збірної України Олена Самбурська готова до наступної перемоги у відборі ЄвроБаскета
Аріна Білоцерківська: перед грою тренер нам сказав багато хороших слів Аріна Білоцерківська: перед грою тренер нам сказав багато хороших слів
Після успішного старту збірної України у відборі на жіночий ЄвроБаскет-2019, своїми емоціями поділилася захисниця нашої команди Аріна Білоцерківська.