Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Валерій Плеханов: очікую важку боротьбу в кожному матчі

Валерій Плеханов: очікую важку боротьбу в кожному матчі

Напередодні нового сезону Суперліги Парі-Матч прес-служба запорізького клубу зустрілася з Валерієм Плехановим. В першій частині бесіди ми дізналися про людей, які закохали його в баскетбол, про початок його тренерської кар’єри та висновки виступів на всесвітній Універсіад. Наразі ж більш докладно розпитаємо про його родину, роботу в Дніпроазоті та про процес створення боєздатного колективу у Запоріжжі.

- Валерію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про вашу родину?
- Скоро буде 23 роки як я одружений. Дружину звати - Вікторія. У нас двоє синів: старший – Микита 1995 року народження, молодший Микола 2003 року народження. Молодший займається у баскетбольному клубі Дніпро, оскільки сім'я зараз живе в Дніпрі. Старший закінчує у цьому році Харківську юридичну академію. Теж грає у баскетбол в аматорській Лізі у 
Харкові. Коли постало питання чи займатися йому баскетболом професійно, йти в училище олімпійського резерву або все-таки залишитися на аматорському рівні, ми з ним сіли, поспілкувалися і прийшли до висновку, що треба більше уваги приділити освіті. Видатних задатків особисто я у Микити не побачив, а бути одним із – нецікаво. Мені приємно, що він це усвідомив, а баскетболу в його житті достатньо. Він грає у двох лігах в Харкові, як і раніше, тренується, у нього все виходить, але не став професійним гравцем. Харківська академія – це високий рівень навчання, тому думаю, що вибір був зроблений правильно. Діти поділяють мої ідеї, звісно, сім’я слідкує і переживає за мою кар’єру. У Донецьку ми жили поблизу аеропорту, наш будинок знаходиться в безпосередній його близькості, тому залишатися там було неможливо. Ми спершу переїхали до Києва, знаходилися там у родичів три місяці. Потім надійшла пропозиція з Дніпроазоту, і ми знову переїхали. Сім'ю одразу привіз до Дніпра. І з того часу моя родина там і мешкає. Ми знімаємо квартиру, дуже хочемо повернутися у свій будинок, але поки що це неможливо.

Валерій Плеханов: чотири рази на тиждень займався футболом з тренером Сергія Реброва

- Вперше у житті вам довелося працювати не в рідному місті. Який досвід вам дала співпраця з Дніпроазотом?
- Для мене це було як із Івана в пана, тільки навпаки. Це треба пережити для того, щоб більше таких помилок не повторювати. Той сезон був жорстким у плані навчання, але у мене не було вибору. Якби жив удома, нікуди б не поїхав. Але були такі умови – маленька квартира, де живе дві сім’ї, тому чіплявся за будь-який варіант. Я не займався комплектацією складу, прийшов після того, як команда програла у стартовому турі Світлина від Valery Plehanov.Хіміку більше 60 очок. У команди моральний дух був геть відсутній. Не вистачало фізичної і тактичної підготовки. Я думав, що зверну гори, але надірвався. Нічого не вийшло. Тому це більше життєвий досвід, ніж ігровий. Я для себе чітко прийняв рішення, що такі контракти більше підписувати не буду. Треба вивчати всі аспекти. А на той час склад Дніпроазота був укомплектований, тому мені нічого не можна було змінити. На той момент, це була одна з найслабших команд чемпіонату. Як не крути, а на майданчику грають баскетболісти. Можна поставити гравців НБА проти команди звичайних людей і сказати – обіграйте професіоналів. Яким би розумним не був тренер, якщо в його розпорядженні виконавці нижчі за рівнем, ніж суперник, нічого не вдієш. Тому сезон у Дніпроазоті сприймаю абсолютно негативно. Єдина користь – життєвий момент. Я познайомився з людьми, які реагують і на хороше, і на погане. Раніше я чув здебільшого позитивні відгуки, а тепер, коли почав програвати, частина людей просто відвернулася, частина – почали писати всяку гидоту. Тепер я навчений гірким досвідом. Якщо йдеш працювати, то треба розуміти можливості бюджету клубу, заздалегідь вивчати склад. Знову ж таки, я вважав, що нічого страшного, почну змінювати, візьмемо легіонера, справи підуть вгору. Та знову прорахувався. Мені не соромно про це говорити, ми вчимося на своїх помилках. Треба все робити самому, починаючи з комплектації складу. Тренер повинен набирати людей під себе, якщо цього немає, значить працювати буде важко. Коли є менеджер, то все рівно, кожного баскетболіста потрібно узгоджувати з тренером. Тому що гравець має розуміти тренерську філософію. Потрібно щоб він, обов’язково, був сумісний з іншими виконавцями. Якщо цього немає, колектив розвалюється і результату не буде. Навіть якщо команді бракує сильних гравців, але є спільний бойовий дух, то окремих результатів домогтися можна. У сучасному баскетболі немає дрібниць. Якраз у ДніпроАзот я відкрив на це очі і багато чого переосмислив для себе.

- Судячи з того, що з ненайзірковішим складом ви у першому ж сезоні роботи у Кривому Розі завоювали медалі Суперліги, там комплектація команди відбувалась вже на ваших умовах. А як йдуть справи у Запоріжжі?
– Я дійсно намагався набирати тих людей, які сумісні зі мною та між собою, гравців із розумінням моєї філософії. Чесно скажу, у нас була досить обмежена можливість вибору гравців. З об'єктивних чи суб'єктивних причин, ми не змогли залишити Макса Конате, Дениса Носкова, Дмитра Липовцева, Віталія Мальчевського. Є багато людей, яких я б також хотів залучити, але з тих чи інших причин, ми не змогли цього зробити. Ще хотів би зробити одну ремарку, яка стосується того часу, коли я приєднався до клубу у минулому сезоні. Мені не дуже сподобалося як в засобах масової інформації писали про те, що першим рішення Валерія Плеханова у БК “Запоріжжі” було прибрати Якова Змітровіча. Це абсолютна неправда. Із команди я нікого не виганяв, це було його рішення, про яке я дізнався постфактум. Він у Світлина від ZPbasket.мене провів лише два тренування і більше не з'явився. Яків поговорив з керівництвом та вирішив припинити робочі стосунки із клубом. Я знав його досить мало часу і на той момент у мене взагалі не було можливості за кимось бігати і благати залишитись. Наприклад, з Олександром Рибалком я спілкувався кілька разів у міжсезоння, коли він оголосив про свої наміри завершити ігрову кар'єру. Я пропонував йому залишитись, проводити на майданчику не всі 40 хвилин, а свої 15-18 на досвіді, молодь би тягнулася за капітаном. Він справжній професіонал, людина, яка приходить за годину до тренування, залишається після. Тому, коли тренування двічі на день, грати на високому рівні у 38 років, це дійсно важко. За словами Олександра - його самопочуття дозволяє зараз почувати себе добре у плані здоров'я, а погравши ще кілька років на найвищому рівні, можна піти зі спорту із серйозними травмами, які залишаться на все життя, тому він чітко вирішив для себе не ризикувати і закінчити кар’єру. Я його поважаю і приймаю це рішення.  

Зараз в команді саме ті люди, які захотіли бути у нас, і яких ми змогли залучити. Звісно, це ненайзірковіший склад, але я впевнений, у нас є потенціал, хоч фундамент дуже скромний. Головне – бажання. Знаєте, після роботи зі студентською збірною України, я отримую естетичну насолоду від того, як хлопці на тренуваннях пашуть. В одних виходить краще, в інших – гірше, але абсолютно всі – трудяги. На тренуванні дав завдання і можеш навіть не контролювати. Поки всі не виконають, ніхто не зупиняється. Мені дуже приємно, що в колективі є три моторчика, люди, які ведуть за собою молодь. По-перше, це досвідчений гравець Станіслав Овдєєнко, якого тут добре знають і поважають. Дуже тішить поява у нас Олексія Щепкіна – ви не уявляєте, я такого професіонала до мозку кісток, рідко бачив у своєму житті. Він приходить за годину до тренування, а через годину його треба Світлина від ZPbasket.виводити. І третій – це Павло Буренко. Вони дуже швидко знайшли спільну мову і це тріо веде за собою інших. Коли дав завдання, мені навіть не потрібно дивитися в сторону майданчика, нехай тільки хтось із молодих не виконає всі вправи... У такому складі мені не треба нічого говорити, вони самі скажуть. Це приємно, що всі хлопці у нашій команді горять ідеєю. 

 


Ми знаємо, що у нас є проблеми з передньою лінією. Валерій Анісімов на такому рівні на позиції центрового ніколи не виступав. Той же Ворнік або Нікітін мають такий досвід, але все одно, в Кривбасі вони були рольовими гравцями. Тому зараз у всіх є шанс, просто треба довести, що ви гідні грати на вищому рівні. Звичайно, є таке поняття, як рівень гравця. Якби у нас були виконавці рівня НБА, то вистачило б трохи потренуватися і можна показувати високі результати. А є гравці рівня Вищої ліги, але за рахунок бажання, самовіддачі, ми можемо його відкоригувати та підвищити. Моє завдання – об'єднати та підсилити всі їх найкращі якості. Бувають команди, у яких грають зірки, а є команда-зірка. Моя задача створити саме такий колектив, де кожен знайде себе, команду, у якій кожен почуватиме себе комфортно і цінуватиме свою роль. Якщо гравець почуває себе некомфортно, він ніколи не покаже свого максимуму. Тому ситуація в команді зараз така, що я кожному намагаюся довіряти. На жаль, тренується лише 10 гравців. У Максима Теряника і Богдана Ясиненка травми гомілкостопа і поки що незрозуміло, коли вони відновляться. А кожен із тих хто зараз тренується відчуває, що я довіряю всім, тому, будь ласка, користуйтесь таким шансом. Але це не означає, що ми будемо виступати лише для того, щоб просто грати. Всі націлені на результат. Світлина від ZPbasket.Ми в такій ситуації, що кожна перемога для нас буде як подвиг. Я прекрасно це розумію, тому налаштовую своїх хлопців на бій у кожному матчі, на те, що у нас не буде прохідних ігор. Ми повинні змінити менталітет виїзних поєдинків, я знаю, що останнім часом Запоріжжя більшість матчів перемагало в рідних стінах, а на виїзді все було по-іншому. У сучасному баскетболі цього робити не можна. Я спробую перебудувати ментальність, пояснити, що різниці більше немає – граємо вдома чи на виїзді - очки треба набирати у кожній грі. Тим більше у цьому сезоні зробити це буде дуже непросто.Коли в чемпіонаті виступало 14 команд, були клуби нижчі за рівнем, і ти прекрасно розумів, що є кілька турів, де ти обов'язково візьмеш свої очки. Тепер ситуація інша, є вісім команд, абсолютно всі укомплектовані, м’яко кажучи, не гірше за нас, і кожна перемога буде здобуватися в важкій та відчайдушній боротьбі. Всі матчі будуть цікавими, прохідних ігор не буде взагалі.  

Ми починаємо чемпіонат 30 вересня грою у Миколаєві, через тиждень приймаємо Будівельник та Черкаси. Потім виїзд в Одесу до БІПИ і в Южний до Хіміка, і знов домашні матчі з Дніпром та Харковом. Календар для нас склався наче непогано.  Стосовно учасників цьогорічного сезону - Будівельник, на мою думку, стоїть зараз на ранг вище за всіх інших, не сильно відстає Дніпро. Також, цікавоСвітлина від ZPbasket., чи зможе Віталій Степановський трансформувати свою молодь у систему гри Хіміка, але, судячи з того як вони виступали в Литві, все у них виходить добре. Дуже хороший склад у Черкас та Одеси, комплектація у них пройшла просто на ура. У першому турі нам важко буде конкурувати з передньою лінією миколаївців, тому підберемо інші варіанти, за допомогою яких спробуємо нівелювати їх перевагу в передній лінії. Стосовно команди в Харкові, де вже є американці та серби, хочу сказати, що ми не боїмося легіонерів. Звісно, ми ще самі не розуміємо, чого чекати від себе. Прикро, що через Універсіаду ми втратили час на підготовку. Я люблю починати працювати як мінімум на місяць раніше за інших, але хлопці все розуміють, намагаються надолужити згаяне і кожне тренування для нас як останнє. Так, є один плюс, ми вже в плей-офф. Це, поки що, як жарт, але мені б дуже хотілося, щоб наша команда виглядала конкурентоспроможною на тлі кожного суперника. Запоріжжя – це спортивне місто, де розуміються на баскетболі і дуже добре підтримують свою команду. Але я розумію, якщо не буде перемог, ніхто приходити на наші домашні матчі не буде. І я обіцяю, що ми будемо старатися не гірше за інших і гідно відстоювати честь міста. 

ДОСЬЄ


Головний тренер - Валерій Миколайович ПЛЕХАНОВ
Валерій Миколайович Плеханов
Народився 19 травня 1972 року в Донецьку.
Закінчив Донецький інститут фізичної культури, виховання та спорту і Донецький інститут внутрішніх справ. 
Захищав кольори команд першої та вищої ліг чемпіонату України, зокрема донецьких УОР і Стимул.
Майстер спорту. 

В 2008-2013 роках працював у тренерському штабі БК Донецьк. В сезоні 2013/2014 очолив БК Донецьк та вивів його до півфіналу чемпіонату Суперліги. У сезоні 2014/2015 тренував дніпродзержинський ДніпроАЗОТ, а з наступного сезону – Кривбас, який привів до бронзових нагород чемпіонату Суперліги України сезону 2015/2016.
 

На тренерській роботі в БК ЗАПОРІЖЖЯ - з 2017 року.
 
Новини по темі
Кияни впевнено перемогли вдома одеситів Кияни впевнено перемогли вдома одеситів
Будівельник піднявся на друге місце в Суперлізі Парі-Матч
Суперліга Парі-Матч: названо фаворита поєдинку Будівельник – БІПА Суперліга Парі-Матч: названо фаворита поєдинку Будівельник – БІПА
У Києві відбудеться поєдинок регулярного чемпіонату Суперліги Парі-Матч
Будівельник зустріне фанів унікальною фотовиставкою Будівельник зустріне фанів унікальною фотовиставкою
Чемпіон України приготував історичну фотовиставку для вболівальників
Анонс поєдинку Суперліги Парі-Матч 21 березня Анонс поєдинку Суперліги Парі-Матч 21 березня
Будівельник прийматиме БІПУ у столичному Палаці спорту
Володимир Коваль: найбільш незручний для нас суперник – це ми самі Володимир Коваль: найбільш незручний для нас суперник – це ми самі
Головний тренер Будівельника налаштовує підопічних на максимальний результат у заключних матчах "регулярки".
21-річний гравець побив рекорд результативності клубу Суперліги Парі-Матч 21-річний гравець побив рекорд результативності клубу Суперліги Парі-Матч
Олександр Кобець став найрезультативнішим в історії Черкаських Мавп
Футболіст Динамо запросив фанів на баскетбол Футболіст Динамо запросив фанів на баскетбол
Воротар київського Динамо звернувся до вболівальників
Клим Артамонов: з Будівельником грати складно Клим Артамонов: з Будівельником грати складно
Гравець БІПИ Клим Артамонов налаштований на переможне завершення регулярного чемпіонату
100 000 гривень чекають на баскетбольних фанів у Палаці спорту 100 000 гривень чекають на баскетбольних фанів у Палаці спорту
Будівельник завершує регулярний чемпіонат Суперліги Парі-Матч
Максим Луценко: БІПА готує сюрпризи Будівельнику Максим Луценко: БІПА готує сюрпризи Будівельнику
Гравець БІПИ Максим Луценко вважає, що на паркеті друзів немає
Гравці БІПИ вболівали на матчі Чорноморця Гравці БІПИ вболівали на матчі Чорноморця
Одеські баскетболісти відвідали поєдинок футбольних земляків
Баскетболісти Черкаських Мавп відвідали сонячних дітей Баскетболісти Черкаських Мавп відвідали сонячних дітей
Гравці черкаського клубу провели традиційну зустріч з дітьми з синдромом Дауна
Гравці Будівельника провели майстер-клас в НАУ Гравці Будівельника провели майстер-клас в НАУ
Баскетболісти Суперліги Парі-Матч завітали до одного з провідних вишів столиці
Суперліга Парі-Матч: визначено фаворита матчу 16 березня Суперліга Парі-Матч: визначено фаворита матчу 16 березня
У Суперлізі Парі-Матч відбудеться поєдинок регулярного чемпіонату
Розв`язка сезону у Суперілзі Парі-Матч. Кожен матч може вплинути на формування пар у плей-оф Розв`язка сезону у Суперілзі Парі-Матч. Кожен матч може вплинути на формування пар у плей-оф
Сьогодні розпочинаються вирішальні матчі у Суперлізі Парі-Матч. Кожен із 9 поєдинків, які лишилися важливий для розстановки команд у підсумковій турнірці регулярної першості
 Квитки на важливий матч Будівельник - БІПА уже у продажу Квитки на важливий матч Будівельник - БІПА уже у продажу
Не прогав баскетбол у столичному Палаці спорту
Миколаїв перервав 9-матчеву серію поразок в Суперлізі Парі-Матч Миколаїв перервав 9-матчеву серію поразок в Суперлізі Парі-Матч
Южненці програли Миколаєву в Суперлізі Парі-Матч після поразки в фіналі Кубка
Суперліга Парі-Матч: визначено фаворита матчу 14 березня Суперліга Парі-Матч: визначено фаворита матчу 14 березня
У Суперлізі Парі-Матч відбудеться поєдинок регулярного чемпіонату
Анонс поєдинку Суперліги Парі-Матч 14 березня Анонс поєдинку Суперліги Парі-Матч 14 березня
Миколаїв прийматиме Хімік в рамках перенесеного матчу регулярного чемпіонату