Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Валерій Плеханов: очікую важку боротьбу в кожному матчі

Валерій Плеханов: очікую важку боротьбу в кожному матчі

0
Напередодні нового сезону Суперліги Парі-Матч прес-служба запорізького клубу зустрілася з Валерієм Плехановим. В першій частині бесіди ми дізналися про людей, які закохали його в баскетбол, про початок його тренерської кар’єри та висновки виступів на всесвітній Універсіад. Наразі ж більш докладно розпитаємо про його родину, роботу в Дніпроазоті та про процес створення боєздатного колективу у Запоріжжі.

- Валерію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про вашу родину?
- Скоро буде 23 роки як я одружений. Дружину звати - Вікторія. У нас двоє синів: старший – Микита 1995 року народження, молодший Микола 2003 року народження. Молодший займається у баскетбольному клубі Дніпро, оскільки сім'я зараз живе в Дніпрі. Старший закінчує у цьому році Харківську юридичну академію. Теж грає у баскетбол в аматорській Лізі у 
Харкові. Коли постало питання чи займатися йому баскетболом професійно, йти в училище олімпійського резерву або все-таки залишитися на аматорському рівні, ми з ним сіли, поспілкувалися і прийшли до висновку, що треба більше уваги приділити освіті. Видатних задатків особисто я у Микити не побачив, а бути одним із – нецікаво. Мені приємно, що він це усвідомив, а баскетболу в його житті достатньо. Він грає у двох лігах в Харкові, як і раніше, тренується, у нього все виходить, але не став професійним гравцем. Харківська академія – це високий рівень навчання, тому думаю, що вибір був зроблений правильно. Діти поділяють мої ідеї, звісно, сім’я слідкує і переживає за мою кар’єру. У Донецьку ми жили поблизу аеропорту, наш будинок знаходиться в безпосередній його близькості, тому залишатися там було неможливо. Ми спершу переїхали до Києва, знаходилися там у родичів три місяці. Потім надійшла пропозиція з Дніпроазоту, і ми знову переїхали. Сім'ю одразу привіз до Дніпра. І з того часу моя родина там і мешкає. Ми знімаємо квартиру, дуже хочемо повернутися у свій будинок, але поки що це неможливо.

Валерій Плеханов: чотири рази на тиждень займався футболом з тренером Сергія Реброва

- Вперше у житті вам довелося працювати не в рідному місті. Який досвід вам дала співпраця з Дніпроазотом?
- Для мене це було як із Івана в пана, тільки навпаки. Це треба пережити для того, щоб більше таких помилок не повторювати. Той сезон був жорстким у плані навчання, але у мене не було вибору. Якби жив удома, нікуди б не поїхав. Але були такі умови – маленька квартира, де живе дві сім’ї, тому чіплявся за будь-який варіант. Я не займався комплектацією складу, прийшов після того, як команда програла у стартовому турі Світлина від Valery Plehanov.Хіміку більше 60 очок. У команди моральний дух був геть відсутній. Не вистачало фізичної і тактичної підготовки. Я думав, що зверну гори, але надірвався. Нічого не вийшло. Тому це більше життєвий досвід, ніж ігровий. Я для себе чітко прийняв рішення, що такі контракти більше підписувати не буду. Треба вивчати всі аспекти. А на той час склад Дніпроазота був укомплектований, тому мені нічого не можна було змінити. На той момент, це була одна з найслабших команд чемпіонату. Як не крути, а на майданчику грають баскетболісти. Можна поставити гравців НБА проти команди звичайних людей і сказати – обіграйте професіоналів. Яким би розумним не був тренер, якщо в його розпорядженні виконавці нижчі за рівнем, ніж суперник, нічого не вдієш. Тому сезон у Дніпроазоті сприймаю абсолютно негативно. Єдина користь – життєвий момент. Я познайомився з людьми, які реагують і на хороше, і на погане. Раніше я чув здебільшого позитивні відгуки, а тепер, коли почав програвати, частина людей просто відвернулася, частина – почали писати всяку гидоту. Тепер я навчений гірким досвідом. Якщо йдеш працювати, то треба розуміти можливості бюджету клубу, заздалегідь вивчати склад. Знову ж таки, я вважав, що нічого страшного, почну змінювати, візьмемо легіонера, справи підуть вгору. Та знову прорахувався. Мені не соромно про це говорити, ми вчимося на своїх помилках. Треба все робити самому, починаючи з комплектації складу. Тренер повинен набирати людей під себе, якщо цього немає, значить працювати буде важко. Коли є менеджер, то все рівно, кожного баскетболіста потрібно узгоджувати з тренером. Тому що гравець має розуміти тренерську філософію. Потрібно щоб він, обов’язково, був сумісний з іншими виконавцями. Якщо цього немає, колектив розвалюється і результату не буде. Навіть якщо команді бракує сильних гравців, але є спільний бойовий дух, то окремих результатів домогтися можна. У сучасному баскетболі немає дрібниць. Якраз у ДніпроАзот я відкрив на це очі і багато чого переосмислив для себе.

- Судячи з того, що з ненайзірковішим складом ви у першому ж сезоні роботи у Кривому Розі завоювали медалі Суперліги, там комплектація команди відбувалась вже на ваших умовах. А як йдуть справи у Запоріжжі?
– Я дійсно намагався набирати тих людей, які сумісні зі мною та між собою, гравців із розумінням моєї філософії. Чесно скажу, у нас була досить обмежена можливість вибору гравців. З об'єктивних чи суб'єктивних причин, ми не змогли залишити Макса Конате, Дениса Носкова, Дмитра Липовцева, Віталія Мальчевського. Є багато людей, яких я б також хотів залучити, але з тих чи інших причин, ми не змогли цього зробити. Ще хотів би зробити одну ремарку, яка стосується того часу, коли я приєднався до клубу у минулому сезоні. Мені не дуже сподобалося як в засобах масової інформації писали про те, що першим рішення Валерія Плеханова у БК “Запоріжжі” було прибрати Якова Змітровіча. Це абсолютна неправда. Із команди я нікого не виганяв, це було його рішення, про яке я дізнався постфактум. Він у Світлина від ZPbasket.мене провів лише два тренування і більше не з'явився. Яків поговорив з керівництвом та вирішив припинити робочі стосунки із клубом. Я знав його досить мало часу і на той момент у мене взагалі не було можливості за кимось бігати і благати залишитись. Наприклад, з Олександром Рибалком я спілкувався кілька разів у міжсезоння, коли він оголосив про свої наміри завершити ігрову кар'єру. Я пропонував йому залишитись, проводити на майданчику не всі 40 хвилин, а свої 15-18 на досвіді, молодь би тягнулася за капітаном. Він справжній професіонал, людина, яка приходить за годину до тренування, залишається після. Тому, коли тренування двічі на день, грати на високому рівні у 38 років, це дійсно важко. За словами Олександра - його самопочуття дозволяє зараз почувати себе добре у плані здоров'я, а погравши ще кілька років на найвищому рівні, можна піти зі спорту із серйозними травмами, які залишаться на все життя, тому він чітко вирішив для себе не ризикувати і закінчити кар’єру. Я його поважаю і приймаю це рішення.  

Зараз в команді саме ті люди, які захотіли бути у нас, і яких ми змогли залучити. Звісно, це ненайзірковіший склад, але я впевнений, у нас є потенціал, хоч фундамент дуже скромний. Головне – бажання. Знаєте, після роботи зі студентською збірною України, я отримую естетичну насолоду від того, як хлопці на тренуваннях пашуть. В одних виходить краще, в інших – гірше, але абсолютно всі – трудяги. На тренуванні дав завдання і можеш навіть не контролювати. Поки всі не виконають, ніхто не зупиняється. Мені дуже приємно, що в колективі є три моторчика, люди, які ведуть за собою молодь. По-перше, це досвідчений гравець Станіслав Овдєєнко, якого тут добре знають і поважають. Дуже тішить поява у нас Олексія Щепкіна – ви не уявляєте, я такого професіонала до мозку кісток, рідко бачив у своєму житті. Він приходить за годину до тренування, а через годину його треба Світлина від ZPbasket.виводити. І третій – це Павло Буренко. Вони дуже швидко знайшли спільну мову і це тріо веде за собою інших. Коли дав завдання, мені навіть не потрібно дивитися в сторону майданчика, нехай тільки хтось із молодих не виконає всі вправи... У такому складі мені не треба нічого говорити, вони самі скажуть. Це приємно, що всі хлопці у нашій команді горять ідеєю. 

 


Ми знаємо, що у нас є проблеми з передньою лінією. Валерій Анісімов на такому рівні на позиції центрового ніколи не виступав. Той же Ворнік або Нікітін мають такий досвід, але все одно, в Кривбасі вони були рольовими гравцями. Тому зараз у всіх є шанс, просто треба довести, що ви гідні грати на вищому рівні. Звичайно, є таке поняття, як рівень гравця. Якби у нас були виконавці рівня НБА, то вистачило б трохи потренуватися і можна показувати високі результати. А є гравці рівня Вищої ліги, але за рахунок бажання, самовіддачі, ми можемо його відкоригувати та підвищити. Моє завдання – об'єднати та підсилити всі їх найкращі якості. Бувають команди, у яких грають зірки, а є команда-зірка. Моя задача створити саме такий колектив, де кожен знайде себе, команду, у якій кожен почуватиме себе комфортно і цінуватиме свою роль. Якщо гравець почуває себе некомфортно, він ніколи не покаже свого максимуму. Тому ситуація в команді зараз така, що я кожному намагаюся довіряти. На жаль, тренується лише 10 гравців. У Максима Теряника і Богдана Ясиненка травми гомілкостопа і поки що незрозуміло, коли вони відновляться. А кожен із тих хто зараз тренується відчуває, що я довіряю всім, тому, будь ласка, користуйтесь таким шансом. Але це не означає, що ми будемо виступати лише для того, щоб просто грати. Всі націлені на результат. Світлина від ZPbasket.Ми в такій ситуації, що кожна перемога для нас буде як подвиг. Я прекрасно це розумію, тому налаштовую своїх хлопців на бій у кожному матчі, на те, що у нас не буде прохідних ігор. Ми повинні змінити менталітет виїзних поєдинків, я знаю, що останнім часом Запоріжжя більшість матчів перемагало в рідних стінах, а на виїзді все було по-іншому. У сучасному баскетболі цього робити не можна. Я спробую перебудувати ментальність, пояснити, що різниці більше немає – граємо вдома чи на виїзді - очки треба набирати у кожній грі. Тим більше у цьому сезоні зробити це буде дуже непросто.Коли в чемпіонаті виступало 14 команд, були клуби нижчі за рівнем, і ти прекрасно розумів, що є кілька турів, де ти обов'язково візьмеш свої очки. Тепер ситуація інша, є вісім команд, абсолютно всі укомплектовані, м’яко кажучи, не гірше за нас, і кожна перемога буде здобуватися в важкій та відчайдушній боротьбі. Всі матчі будуть цікавими, прохідних ігор не буде взагалі.  

Ми починаємо чемпіонат 30 вересня грою у Миколаєві, через тиждень приймаємо Будівельник та Черкаси. Потім виїзд в Одесу до БІПИ і в Южний до Хіміка, і знов домашні матчі з Дніпром та Харковом. Календар для нас склався наче непогано.  Стосовно учасників цьогорічного сезону - Будівельник, на мою думку, стоїть зараз на ранг вище за всіх інших, не сильно відстає Дніпро. Також, цікавоСвітлина від ZPbasket., чи зможе Віталій Степановський трансформувати свою молодь у систему гри Хіміка, але, судячи з того як вони виступали в Литві, все у них виходить добре. Дуже хороший склад у Черкас та Одеси, комплектація у них пройшла просто на ура. У першому турі нам важко буде конкурувати з передньою лінією миколаївців, тому підберемо інші варіанти, за допомогою яких спробуємо нівелювати їх перевагу в передній лінії. Стосовно команди в Харкові, де вже є американці та серби, хочу сказати, що ми не боїмося легіонерів. Звісно, ми ще самі не розуміємо, чого чекати від себе. Прикро, що через Універсіаду ми втратили час на підготовку. Я люблю починати працювати як мінімум на місяць раніше за інших, але хлопці все розуміють, намагаються надолужити згаяне і кожне тренування для нас як останнє. Так, є один плюс, ми вже в плей-офф. Це, поки що, як жарт, але мені б дуже хотілося, щоб наша команда виглядала конкурентоспроможною на тлі кожного суперника. Запоріжжя – це спортивне місто, де розуміються на баскетболі і дуже добре підтримують свою команду. Але я розумію, якщо не буде перемог, ніхто приходити на наші домашні матчі не буде. І я обіцяю, що ми будемо старатися не гірше за інших і гідно відстоювати честь міста. 

ДОСЬЄ


Головний тренер - Валерій Миколайович ПЛЕХАНОВ
Валерій Миколайович Плеханов
Народився 19 травня 1972 року в Донецьку.
Закінчив Донецький інститут фізичної культури, виховання та спорту і Донецький інститут внутрішніх справ. 
Захищав кольори команд першої та вищої ліг чемпіонату України, зокрема донецьких УОР і Стимул.
Майстер спорту. 

В 2008-2013 роках працював у тренерському штабі БК Донецьк. В сезоні 2013/2014 очолив БК Донецьк та вивів його до півфіналу чемпіонату Суперліги. У сезоні 2014/2015 тренував дніпродзержинський ДніпроАЗОТ, а з наступного сезону – Кривбас, який привів до бронзових нагород чемпіонату Суперліги України сезону 2015/2016.
 

На тренерській роботі в БК ЗАПОРІЖЖЯ - з 2017 року.
 
Новини по темі
Півфіналіст чемпіонату України продовжив контракт з лідером
Півфіналіст чемпіонату України продовжив контракт з лідером
МБК Миколаїв почав формувати склад команди на новий сезон
Черкаські Мавпи підписали Ігоря Чумакова
Черкаські Мавпи підписали Ігоря Чумакова
Чемпіони України оформили чергове підписання
Віталій Черній: керівництво МБК Миколаїв хоче, щоб клуб вийшов на новий рівень
Віталій Черній: керівництво МБК Миколаїв хоче, щоб клуб вийшов на новий рівень
Новоспечений головний тренер корабелів - про новий етап кар’єри
Віталій Черній – новий головний тренер МБК Миколаїв
Віталій Черній – новий головний тренер МБК Миколаїв
Досвідчений фахівець наступного сезону керуватиме “корабелами”
Міхельсон: “Зберегти лідерів було стратегічним завданням на міжсезоння”
Міхельсон: “Зберегти лідерів було стратегічним завданням на міжсезоння”
Михайлюк міг бути обраний ще у першому раунді драфту, все змінилося лише напередодні ярмарку талантів
Черкаські Мавпи продовжили співпрацю з гравцем збірної України
Черкаські Мавпи продовжили співпрацю з гравцем збірної України
Володимир Конєв знову виступатиме у складі чемпіона країни
До уваги тренерів!
До уваги тренерів!
У липні закінчується програма для отримання тренерської ліцензії, категорії "PRO"
Віталій Степановський: отримав безцінний досвід від провідних тренерів Європи та Америки
Віталій Степановський: отримав безцінний досвід від провідних тренерів Європи та Америки
Тренери Хіміка відвідали один з провідних навчальних семінарів у Європі
Балі, концерт Pearl Jam та спортивна рибалка: як українські баскетболісти проводять літо-2018
Балі, концерт Pearl Jam та спортивна рибалка: як українські баскетболісти проводять літо-2018
Спортсмени набираються сил напередодні нового баскетбольного року
Валерій Плеханов тренуватиме Запоріжжя у наступному сезоні
Валерій Плеханов тренуватиме Запоріжжя у наступному сезоні
Досвідчений спеціаліст продовжить роботу с запорізьким клубом
Баскетболісти Запоріжжя познайомились з оновленою ареною Юність
Баскетболісти Запоріжжя познайомились з оновленою ареною Юність
Наступного сезону команда проводитиме тут матчі Суперліги
ФБУ відхилила заявку Будівельника на участь в Суперлізі Парі-Матч
ФБУ відхилила заявку Будівельника на участь в Суперлізі Парі-Матч
Столичний клуб все ще не вирішив проблему заборгованості перед гравцями
MVP чемпіонату України залишився у Черкасах
MVP чемпіонату України залишився у Черкасах
Кольченко знову виступатиме за "Черкаські Мавпи"
Черкаські Мавпи перепідписали Бояркіна
Черкаські Мавпи перепідписали Бояркіна
Чемпіон України розпочав комплектувати склад на новий сезон
Наступний сезон Суперліги буде гарячим - 10 команд у 4 кола
Наступний сезон Суперліги буде гарячим - 10 команд у 4 кола
Президенти клубів чоловічої Суперліги і керівництво ФБУ обговорили перспективи наступного клубного сезону
Визначено переможницю конкурсу
Визначено переможницю конкурсу "Міс Чирлідер-2018"
Анастасія Давиденко - переможниця конкурсу "Міс Чирлідер - 2018", тож слідом за чемпіонськими медалями до Черкас відправляється і звання найкрасивішої дівчини групи підтримки!
Estafeta