Українці за кордоном: потужний матч Фесенка, перемоги Кравцова та Пустового

Український центровий Кирило Фесенко провів вдалий матч у складі Авеліно. Наш бігмен допоміг своїй команді на виїзді перемогти Віртус у чемпіонаті Італії (70:64). Вийшовши у старті, Фес відіграв 24 хвилини, набрав 15 очок (7/9 двоочкових, 1/3 штрафних), зібрав 15 підбирань (8 у нападі), зробив 2 передачі та 2 блок-шоти при 1 фолі та 2 втратах. Рейтинг ефективності українця склав 34 бали, а Авеліно після 29 турів посідає 4 місце з 19 перемогами та 10 поразками.

Центровий збірної України Артем Пустовий допоміг Обрадойро оформити домашню перемогу у матчі чемпіонату Іспанії проти Більбао (70:69). Вийшовши з лави, бігмен відіграв 17 хвилин, набрав 8 очок (3/5 двоочкових, 2/4 штрафних), зробив 5 підбирань (2 у нападі) та 1 передачу при 3 фолах (РЕ – 10). Обрадойро посідає 12 місце с 13 перемогами та 18 поразками.

Капітан збірної України Вячеслав Кравцов допоміг Ешкішехіру перемогти Ушак Спортіф у домашній грі чемпіонату Туреччини (85:84). Наш бігмен вийшов у старті, відіграв 20 хвилин, набрав 10 очок (5/6 двоочкових), зробив 2 підбирання та 2 передачі при 3 фолах та 1 втраті (РЕ – 9). Команда Кравцова посідає 7 місце з 15 перемогами у 28 матчах.

Український свінгмен грецького Промітеаса Олександр Липовий відіграв 22 хвилини у виїзному матчі чемпіонату Греції проти АЕКу. Команда гравця української збірної перемогла з рахунком 76:75, а Липовий, вийшовши у старті, набрав 5 очок (0/1 двоочкових, 1/2 триокових, 2/2 штрафних), зібрав 7 підбирань (3 у нападі) та зробив 2 передачі при 5 фолах та 2 втратах (РЕ – 6). Промітеас наразі посідає 3 місце з 16 перемогами у 24 матчах.

П’єно Жвайгждес форварда збірної України Вячеслава Боброва минулого тижня провів два матчі. У першій грі команда українця вдома перемогла Вітаутас розігруючого збірної України Дениса Лукашова (79:73). Бобров, вийшовши у старті, відіграв 30 хвилин, набрав 5 очок (2/5 двоочкових, 0/1 триочкових, 1/1 штрафних), зібрав 9 підбирань (2 у нападі) та зробив 2 передачі при 3 фолах і 5 втратах (РЕ – 4). Лукашов у цьому матчі також вийшов у старті, відіграв 23 хвилини, набрав 7 очок (1/1 двоочкових, 1/5 триочкових, 2/2 штрафних), зібрав 5 підбирань, зробив 4 передачі та 1 перехоплення при 2 фолах (РЕ – 12).

У другому матчі тижня П’єно Жвайгждес вдома поступився Жальгірісу (76:85), а Бобров, також вийшовши у старті, отримав 19 хвилин ігрового часу, набрав 12 очок (3/6 двоочкових, 1/2 триочкових, 3/4 штрафних), зібрав 2 підбирання (1 у нападі), та зробив 2 перехоплення при 5 фолах та 1 втраті (РЕ – 6).

Ювентус форварда збірної України Максима Корнієнка вдома переміг Шауляй (93:90), а наш легіонер, відігравши 24 хвилини, набрав з лавви 8 очок (2/5 двоочквих, 2/4 триочкових, 7/8 штрафних), зібрав 9 підбирань (4 у нападі), зробив 2 передачі та 1 перехоплення при 1 втраті та 3 фолах (РЕ – 17).

П’єно Жвайгждес посідає 6 місце, Ювентус йде 7-м, а Вітаутас замикає турнірну таблицю.

Румунський Пітешті українського бігмена Андрія Агафонова програв виїзний матч матч національної першості, поступившись Ораді (68:88). Агафонов вийшов у старті та відіграв 25 хвилин, набравши 6 очок (2/5 двоочкових, 0/2 триочкових, 2/2 штрафних), зібрав 4 підбирання (3 у нападі), зробив 2 блок-шоти та 1 перехоплення при 2 фолах та 1 втраті (РЕ – 10). Пітешті посідає 6 місце з 15 перемогами та 18 поразками.

Обидва українські легіонери, які представляють нашу країну в Польщі, завершили боротьбу в першому раунді плей-оф. Роса Радом Ігоря Зайцева з рахунком 1:3 програла серію Штельмету, а Даброва Горниця Віталія Коваленка всуху 0:3 поступилась Торуні.

Зайцев у першому матчі минулого тижня, який його команда програла вдома з рахунком 60:71, виийшов у старті, набрав 12 очок (2/5 двоочкових, 2/7 триочкових, 2/2 штрафних), зібрав 6 підбирань (1 у нападі), та зробив 3 блок-шоти при 2 фолах та 2 втратах (РЕ – 13). У заключній грі сезону команда нашого бігмена також зазнала домашньої поразки (83:93), а Зайцев, вийшовши у старті, отимав 27 хвилин ігрового часу, набрав 11 очок (2/4 двоочкових, 1/4 триочкових, 4/4 штрафних), зібрав 5 підбирань (3 у нападі) та зробив 2 блок-шоти при 4 фолах та 2 втратах. (РЕ – 9).

Даброва Горниця Коваленка минулого тижня провела одну гру, завершивши сезон домашньою поразкою (69:84). Український форвард вийшов у старті, відіграв 26 хвилин, набрав 2 очки (1/2 двоочкових, 0/2 триочкових), зібрав 3 підбирання, зробив 1 передачу та 1 блок-шот при 1 втраті та 3 фолах (РЕ – 0).

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025