Українці за кордоном: результативні Пустовий, Гладир та Агафонов, 7 блок-шотів Зайцева

Український захисник Монако Сергій Гладир допоміг своїй команді оформити 12 перемогу у чемпіонаті Франції. Команда нашого снайпера вдома здолала Лімож з рахунком 105:90, а українець за 17 хвилин відзначився 15 очками (1/1 двоочкових, 3/3 триочкових, 4/5 штрафних), зробив 1 підбирання та 2 передачі при 3 фолах. Монегаски очолюють турнірну таблицю з 12 перемогами у 15 поєдинках.

Український центровий іспанського Обрадойро Артем Пустовий отримав 34 хвилини ігрового часу у домашньому матчі 16-го туру чемпіонату Іспанії проти Лагун Аро. Команда бігмена української збірної зазнала поразки (69:72), а Пустовий набрав 17 очок (5/10 двоочкових, 7/7 штрафних), зробив 4 підбирання, 1 передачу і 1 блок-шот при 2 втратах. Обрадойро після цієї поразки опустився на 12 сходинку у турнірній таблиці з 7 перемогами у 16 матчах.

Італійський Авеліно українського центрового Кирила Фесенка закріпився на першому місці Серії А, оформивши виїзну перемогу у матчі проти Тренто (93:84). Наш бігмен, вийшовши у старті, відіграв 17 хвилин, набрав 1 очко (0/2 двоочкових, 1/2 штрафних), зібрав 2 підбирання (1 у нападі), та зробив 3 передачі і 1 блок-шот при 4 втратах та 3 фолах. Авеліно продовжує лідирувати у турнірній таблиці з 12 перемогами у 15 поєдинках.

Турецький Ешкішехір Вячеслава Кравцова зазнав виїзної поразки у матчі проти Сакарьї (89:100). Центровий збірної України, вийшовши з лави, за 9 хвилин набрав 4 очки (1/1 двоочкових, 2/3 штрафних) і зробив 1 підбирання при 4 фолах. Ешкішехір наразі посідає 5 сходинку у таблиці з 10 перемогами у 15 матчах.

Промітеус українського захисника Олександра Липового зазнав поразки у виїзному матчі проти Лавріо (87:101). Наш баскетболіст, вийшов у старті, відіграв 32 хвилини, набрав 14 очок (5/8 двоочкових, 1/3 триочкових, 1/1 штрафних), зробив 5 підбирань (2 у нападі) та 1 передачу при 1 фолі та 2 втратах. Команда Липового з 7 перемогами та 5 поразками опустилась на 5 місце у таблиці.

Литовський Вітаутас розігруючого збірної України Дениса Лукашова програв виїзний матч національної першості Лієткабелісу (86:95). Наш захисник, вийшовши у старті, отримав 11 хвилин ігрового часу, набрав 2 очки (1/2 двоочквих, 0/3 триочкових), зробив 1 підбирання, 1 передачу та 2 перехоплення при 3 втратах.

П’єно Жвайгждес форварда Вячеслава Боброва програв домашній матч литовської першості Лєтувос Рітас (65:93), а український форвард за 21 хвилини відзначився 6 очками (3/4 двоочкових, 0/1 штрафних), 4 підбираннями (1 у нападі), 3 передачами та 1 блок-шотом при 4 фолах та 4 втратах.

Ще один форвард української збірної Максим Корнієнко не врятував свій Ювентус від домашньої поразки у матчі проти Жальгіріса (79:81). Вийшовши у старті, українець відіграв 13 хвилин, набрав 4 очки (2/2 штрафних) та зробив 1 передачу при 2 втратах та 1 фолі.

Вітаутас наразі посідає останню 10 сходинку з 4 перемогами у 19 матчах, П’єно Жвайгждес йде на 7 місці з 6 перемогами у 19 поєдинках, а Ювентус, вигравши 7 з 19 матчів, йде 5-м.

Роса Радом бігмена збірної України Ігоря Зайцева виграв домашній матч чемпіонату Польщі у Сталі (80:74). Українця було визнано кращим гравцем поєдинку, у якому він, вийшовши у старті, за 29 хвилин відзначився 19 очками (1/1 двоочкових, 2/5 триочкових, 2/2 штрафних), 8 підбираннями (1 у нападі), 2 передачами та рекордними 7 блок-шотами при 1 втраті та 3 фолах. Команда українця наразі посідає 8 місце з 9 перемогами у 16 матчах.

Черговий вдалий матч у Румунії провів бігмен Пітешті Андрій Агафонов, який допоміг своїй команді перемогти Фенікс (103:73). Українець, вишойвши у старті, відіграв 24 хвилини, набрав 17 очок (6/7 двоочкових, 1/1 триочкових, 2/2 штрафних), зробив 6 передач, 5 підбирань та 3 блок-шоти при 1 фолі і 1 втраті. Пітешті наразі посідає 5 місце з 9 перемогами та 4 поразками.

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025