У Миколаєві відбувся турнір пам’яті Александрова

Три дні, з 30 березня по 1 квітня, на спортивних майданчиках НУК та СК «Надія» йшли традиційно жаркі баталії. У програмі турніру проходили: чемпіонат України серед чоловіків - ветеранів баскетболу вікової категорії 60+ , Кубок АМІКО серед жінок 40+ і Кубок Корабелів (НУК-МДЕМ).

Турнір пам'яті нашого земляка, ректора МКІ, професора Михайла Миколайовича Александрова найкраще підтвердження того, що «людина жива, поки жива пам'ять про нього». Його учні, послідовники, друзі, випускники МКІ і нинішня студентська молодь Національного університету кораблебудування свято шанують пам'ять про нього, і в цьому році двадцять п'ятий раз був проведений турнір, який носить його ім'я. Також він був приурочений до 25-річчя Науково-виробничого об'єднання «АМІК» і кафедри морського приладобудування (Капрі) Національного університету кораблебудування.

Уже перший день, коли на майданчику зійшлися команди чоловіків 60+, показав, що перемоги легкими не будуть. Гра між командою «АМІКО» і командою Одеси перші п'ять хвилин проходила без влучень у кошик, не рахуючи двох штрафних. 7:2 - перший період. 30:9 - другий період. третій період 40:13.. Підсумок 48:23 приніс перемогу команді AMIGO з Миколаєва
Не менш напруженою була гра між БК «Тонус» (Житомир) та командою «Гірник» (Кривий Ріг). Житомир не дав забивати багато і з рахунком 35:21 закінчився третій період. У четвертому підсумок 43:24 перемога  БК «Тонус».

Урочисте відкриття меморіалу пам'яті М.Н.Александрова створило атмосферу справжнього свята спорту. Традиційно на ньому була присутня вдова Михайла Миколайовича Світлана Іванівна, яка за ці 25 років стала своєрідним талісманом турніру. Вона подякувала всім за пам'ять про чоловіка і побажала цікавих ігор і перемоги. Євген Іванович Трушляков - проректор Національного університету кораблебудування, сказав: Меморіал пам'яті видатної людини, ректора МКІ Александрова підтверджує зайвий раз, що спорт в нашій країні, як і в університеті був, є і буде. Михайло Миколайович говорив, що університет - це місце, де ти повинен розкрити себе, як особистість, відкрити творчі здібності, реалізувати себе в науці, в спорті.
Приємним моментом на урочистому відкритті було привітання одного з організаторів турніру, учня, друга і послідовника Александрова  доктора технічних наук, професора Юрія Жукова з днем народження, а також нагородження його відзнакою "За розвиток українського спорту".

Другий день змагань проходив в найкращому баскетбольному залі Миколаєва - СК «Надія». Першими на баскетбольний майданчик вийшли команди Житомира та Одеси. Третій період 25:22 на користь Житомира,. Підсумок гри 48:34
На майданчик виходять команди СК «Гірник» і «АМІКО». Здавалося б, перші два очки, забиті «Гірником» на перших хвилинах, обіцяють їм успіх. Але немає, дива не сталося. 57:26 - і «АМІKО» - у фіналі.

У недільній грі за 3-4 місця одеситів з Кривим Рогом перші відразу ж відкрили рахунок, а «Гірник» відповів тим же. А ось в четвертому одесити якось непомітно поступилися ініціативою Кривому Рогу, і гра закінчилася з рахунком 36:32. Бронза у гірників!

У боротьбі за «золото» зійшлися команди «АМІКО» і «Тонус». Четвертий, вирішальний, «АМІКО» провели у впертій боротьбі і вирвали «золото» 48:34. «АМІКО» - чемпіон.

Були також фінали Кубка «АМІКО» і Кубка Корабелів.

За Кубок АМІКО  вийшли битися дві жіночі команди віку 40+, які вперше взяли участь в турнірі в минулому році. Це знаменита київська команда «Ледіз Легіон», Гра почалася. На перших секундах триочковий кидок вивів Ледіз вперед. Боротьба була напруженою,, тому і рахунок всього 9:5 після першого періоду. 15:11 закінчився другий період. У третьому леді активно атакували, а у миколаївських дівчат м'яч не йшов у кільце, в результаті 24:11. У фіналі «Ледіз Легіон» довела рахунок до 40:23. В принципі, від такої титулованої київської команди інший результат очікувати що логічно. У впертій боротьбі пройшли фінальні ігри. Боротьба була складна, напружена і не завжди результативна, з якої «АМІКО» Миколаїв вийшла переможцем, присвятивши свою перемогу, крім пам'яті професора Александрова,  25-річчя НВО «АМІКО» і кафедри морського приладобудування НУК.

Підсумки турніру підвів президент FIMBA-Україна- Член президії Спілки ї ветеранів баскетболу України, чемпіон і доктор технічних наук, професор Юрій Данилович Жуков, без якого не обходиться жодна гра.

Підсумки ювілейного турніру чудові. Перемогла дружба, перемогла любов до баскетболу, перемогла пам'ять про велику людину - ректора МКІ Михайла Миколайовича Александрові - професора, вчителя, друга, спортсмена  багатогранної особистості, на якого намагаються бути схожими і в житті, і в спорті, і в роботі.

Ми раді, що грали в чудовому залі і дуже вдячні керівництву Федерації баскетболу України та Спілки ветеранів баскетболу України, співробітникам і суддівському комітету СК «Надія» за відмінну організацію і привітний прийом. Сподіваємося ще не раз провести тут наш турнір, а всім учасникам хочу сказати: «До нових зустрічей!»

Матчі ВЮБЛ юнаків-2010 в Миколаєві: фотогалерея
У Миколаєві відбулися матчі ВЮБЛ в дивізіоні Б
Денис Роздобудько: очікую насичений та важкий сезон у Вищій лізі
Тренер МБК-2-Ніко розповів про підготовку до старту в чемпіонаті України
БК Запоріжжя перемогою завершив виступи в Миколаєві
Команда Станіслава Овдєєнка перемогла господарів у заключному матчі передсезонного турніру
Арніс Вецвагарс: комплектація Миколаєва ще не закінчена – попереду багато роботи
Головний тренер миколаївців прокоментував підготовку команди до старту сезону
У Миколаєві нагородили переможців та призерів ВЮБЛ: фотогалерея
У Миколаєві завершився фінальний етап ВЮБЛ серед юнаків 2005 р.н. дивізіону Б
Визначилися переможці ВЮБЛ серед юнаків-2005 (Б)
У Миколаєві завершився фінальний етап сезону ВЮБЛ
У Миколаєві стартував фінальний етап ВЮБЛ: фото з матчів
Нагороди виборюють команди юнаків 2005 р.н. дивізіону Б
Фінальний етап ВЮБЛ юнаків-2005 (Б): розклад матчів
У Миколаєві відбудуться заключні матчі сезону ВЮБЛ серед юнаків 2005 р.н. дивізіону Б