У Хмельницькому розіграли Кубок мера

У Хмельницькому відбувся Кубок міського голови з баскетболу.

У змаганнях брали участь 7 команд: Новатор, Метеор, ХНУ, НАДПСУ, Феміда, Мохіто, Збірна школярів.

Новатор на правах минулорічного володаря Кубка розпочав боротьбу з півфінального етапу.

Матчі 1/2 пройшли 9 березня у ДЮСШ 3. У них Мохіто поступилося Метеору - 60:72, а Новатор здолав ХНУ - 52:43.

У вирішальному поєдинку Метеор впевнено переграв Новатор - 56:41.

Обидві команди виступають майже одним і тим самим складом вже не один сезон, прекрасно знають можливості  одне одного, а за статистикою особистих зустрічей Новатор впевнено лідирує. Декілька років Новатор – незмінний чемпіон, а усі хто ставав в нього на шляху були не просто обіграні, а розібрані на запчастини і відкинуті на узбіччя хмельницького баскетболу. Але цього разу, завжди надійно налаштований механізм команди Закревського дав збій.

У номінальних господарів, а матч проходив на майданчику ФОК Новатор, були відсутні один із головних снайперів Олександр Баннов та Сергій Шевчук, в складі номінальних гостей не було Алекса Литвинова, лідера команди за влучними триочковими кидками. У першому колі поточного чемпіонату він зробив 21 влучний дальній кидок. Але крім цього Литвинов – капітан команди і людина, яка керує діями партнерів на майданчику. Тому втрата такого важливого гравця змушувала непокоїтись вболівальників Метеора.

Розпочали команди прогнозовано. Гравець Новатора Роман Гурницький  влучив триочковий. Але це був перший і останній раз у грі, коли Новатор вийшов вперед. Гості швидко оговтались і вирушили у похід за кубком. Та не просто пішли, а побігли так, що суперник навіть не зрозумів, що сталося. Перша чверть була за Метеором 22:12.

У другій чверті захист переважав над атакою, команди настільки багато сил витрачали на захисні дії, що сил для влучних атак просто не вистачало, так само як і не вистачало 24 секунди, щоб здійснити кидок. Але Новатор другу чверть виграв з рахунком 12:10 і перша половина зустрічі завершилась з рахунком 24:32.

Усі чекали якихось змін у грі команди-чемпіона. Очікувалась поява В’ячеслава Крамара, який за відсутності Баннова міг би влучити триочковий з кута майданчика, але В’ячеслав до кінця матчу не так і не вийшов. А проблеми чемпіона в атаці були очевидні, взагалі не пішов кидок в Дмитра Алексієнка (2 очки за гру), а він був єдиним, хто найчастіше залишався вільним для кидка. Усіх інших поглинула захисна зона гостей. Ще Володимир Олексюк (9 очок) відчайдушно входив в ту зону, як сталкер в пошуках щастя, але щастям було для нього не отримати стусана, бо «метеори» захищались дуже злагоджено і щільно, на його шляху одразу опинявся хтось із високих, не даючи виконати фірмовий прохід до кінця. Та й взагалі фірмова гра Новатора із перепасовуванням і виведенням гравця на вільний триочковий кидок не пішла, тому що аномальна зона захисту гостей дуже активно пересувалась на майданчику і не давала шансів на взяття кошика. Та ще й не пішло, як то буває, в кожного гравця особисто. Але щоб не пішло в усіх одночасно та ще й в один день, то вже не часто побачиш. Не кожен день побачиш і те, як Новатор набрав 6 очок за чверть! А саме стільки вони набрали у третій чверті.

Саме на початку третьої чверті здалося, що Новатор наздожене суперника і після шести набраних очок команда поверне інтригу в матч. Але після трьох влучних кидків м’яч більше не  опускався до кошика гостей, натомість Метеор зусиллями Миколи Глездунова  набрав у цій чверті 12 очок. Взагалі 33-й номер гостей провів просто надпотужну гру набравши 18 очок (4 триочкових) і зробивши багато підбирань. Намагаючись впоратись із роллю лідера і головного снайпера Коля деколи перетримував м’яч, декілька разів він намагався обіграти по 2 суперника одночасно. Такі спроби закінчувались втратою або дуже неточним кидком. Але коли Колю лишали сам на сам  із опонентом, тоді він встигав обіграти його і атакував прицільніше. Ще один гравець Метеора, Макс Гончарук набрав також 18 очок, одного разу навіть мало не забив зверху, через руки суперника, але той сфолив і самий ефектний баскетбольний прийом не вдався. Проти Макса дуже добре захищався Дмитро Алєксеєнко, який навіть зробив йому блок-шот, але коли Дмитро сідав перепочити, то ніхто вже не міг зупинити Макс-Конга і той користуючись перевагою у зрості набирав свої очки. На останню перерву команди пішли за рахунку 30:44.

Четверта чверть пройшла за переваги Метеора і завершилась з рахунком 11:12. І хоча на лаві запасних Новатора були присутні ще 5 гравців, команда майже всю гру  грала однією п’ятіркою, з однією заміною. Лише в кінці зустрічі на майданчик вийшли молоді гравці, один з яких, Ігор Кондратов забив одразу 2 триочкових. Виникає питання, чому ж було не зробити заміни раніше?

Новатор вперше поступився за останні роки, Метеор вперше виборов трофей. І який трофей! Величезний Кубок, який тепер прикрашає напис, що першим володарем цього трофею став Метеор.

Переможців нагородили перехідним кубком, дипломом та призовими коштами (3000 грн.). Новатор за участь у фіналі отримав пам'ятний кубок та диплом.

Організаторами Кубка були Управління молоді і спорту Хмельницької міської ради та Федерація баскетболу Хмельницької області. Особиста подяка за допомогу в проведенні змагань начальнику Управління молоді і спорту Хмельницької міської ради Сергію Ремезу.