Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Таїсія Удоденко: сподіваюся, зміни у збірній України відбулися на краще

Таїсія Удоденко: сподіваюся, зміни у збірній України відбулися на краще

Таїсія Удоденко – одна з тих, хто формував малюнок гри у збірній України на Євробаскеті. Її ім’я часто лунало з вуст коментаторів і епітети щодо гри здебільшого були схвальними, хоч виступ команди виявився посереднім. Цілком логічно, що Тая знову у збірній, її викликав вже новий головний тренер Кирило Большаков. Удоденко розповіла про зміни і прокоментувала виступ команди  на чемпіонаті Європи.

- Я прибула у розташування збірної у піднесеному настрою. Думаю, зміни, що зараз відбуваються – на краще. До певної міри ми усі вже настільки звикли до тієї обстановки, яка була у збірній, що це не перевтілилося у потрібний результат. Тому зміни потрібні. У нас нова дисципліна, нові комбінації, усе нове, щоправда склад ще не зовсім звичний. Багато дівчат перебувають вже на зборах з командами, хто куди підписався. Зате приїхали багато дівчат нових з тих, хто відмовлялися приїздити раніше. Думаю, буде цікаво.

- Кирило Большаков передбачив, що причиною не зовсім задовільного виступу на чемпіонаті Європи були неігрові моменти, якісь неявні причини. Так?

- Це наші внутрішні причини (сміється – ред.). Вони мали місце, так. Думаю, під керівництвом нового головного тренера ми усе це приберемо і у нас буде створений інший колектив.

- Для вболівальників виступ став провальним, якщо пригадати, з якими заявами ви вирушали  до Чехії, відмінно пройшовши кваліфікацію. Чому так?

- Ми теж не очікували від себе такого місця, і що ми вилетимо у першому раунді. Не увійдемо до Топ-8 і не будемо боротися за місця, які гарантують путівку на чемпіонат світу – це з 6 по 1-е. Дуже хотілося, звісно, але усього потроху, і склалося в величезний ком, який ми не змогли перестрибнути. Багато дівчат не зіграли так, як треба було зіграти, ось ці моменти, про які ми говорили вище, теж були не на користь командній грі. Це тиснуло на багатьох гравців. Усе у сукупності вийшло.

- У деяких поєдинках, склалося враження, збірна була командою одного гравця. Був такий момент, чи це помилкове судження?

- Так, був такий момент, і цей момент прийшовся на останню для нас гру зі словачками. По-перше, на той момент вже підсіли основні гравці, бо неможливо грати чотири гри у надвисокому темпі і …, хоча з іншого боку ми маємо це робити, маємо вміти, але на той момент Аліна (Ягупова – ред.), як лідер нашої команди і як капітан її, взяла усе у свої руки, ми мали їх допомогти, але цього не вийшло.

- Новий тренер має великий досвід роботи з чоловіками, з жінками менше, Це відчувається?

- Так, відчувається (сміється – ред.). У нас дуже інтенсивні тренування, у високому темпі, навіть не дивлячись на те, що ми зараз приїхали, хто з відпустки, хто з морів, хто звідки, тренер нікому не потурає, усі працюють разом і думаю, після цього буде результат, бо ми пішки не ходимо. Думаю, це ще квіточки, Большаков Кирило Вадимович здатний на більше (посміхається – ред.).

- Хай там як, але на Євробаскеті ти була однією з найкращих у складі збірної і твоя капіталізація зросла після його завершення. Це навіть твоя колишня партнерка по чеському Німбурку Олександра Хоменчук підтвердила, яку випадково зустрів у київському метро. Вона розповіла, що клубу тепер важко буде потягнути твою зарплатню. Що ж далі?:

- Підписалася на сезон в італійський Lucca. Цілком задоволена, адже команда ставить високі турнірні завдання, чинний віце-чемпіон Італії. В активі Lucca минулого сезону – перемоги над командами-учасницями Євроліги і Єврокубка. На цей сезон Lucca не заявлялася у єврокубки. Мета – стати чемпіонами Італії і вже потім продовжити успішні виступи на євроарені.