Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Станіслав Медведенко: було приємно бачити прогрес Михайлюка в Літній лізі НБА

Станіслав Медведенко: було приємно бачити прогрес Михайлюка в Літній лізі НБА

0

Українець Станіслав Медведенко свого часу став дворазовим чемпіоном НБА у складі Лейкерс. Тепер за команду з Лос-Анджелеса гратиме інший українець – Святослав Михайлюк. Цього літа він та інші співвітчизники, зокрема Іссуф Санон, яким опікується Медведенко, виступали в Літній лізі НБА. 

Про враження від цих виступів та перспективи в НБА Станіслав Медведенко розповів у інтерв’ю 112 каналу. 

- Ви нещодавно повернулися з Літньої ліги NBA. По-перше, в двох словах розкажіть, що собою являє цей турнір?
- Літня ліга – це турнір, коли кожна команда збирає тих гравців, які у них на олівці. Перспективних хлопців, яких вони відстежують цілий сезон. У бойових умовах клуби їх переглядають. Плюс, ті хлопці, які рідко виходили на паркет в регулярному чемпіонаті, отримують шанс як раз пограти у Літній лізі. 

- По-друге, оціните виступи українців Санона і Михайлюка, яких раніше вибрали на драфті?
- Михайлюк від кожної гри додавав і було приємно за ними спостерігати. Передостанній матч він взагалі відмінно провів, коли забив 30 очок. У фіналі з "Портлендом" він як би змастив ці всі враження, але в принципі фахівці залишилися задоволені його грою.
Що стосується Санона, то потрібно розуміти, що він 18-річний хлопець. Він був другою або третіьою людиною з 30 команд за віком – тобто одним з наймолодших. Він також залишив гарне враження. Керівництво "Вашингтона" їм задоволене. Там розуміють, що він ще не готовий для гри в NBA, але в той же час у нього хороший потенціал. І зараз навіть обговорюється питання, щоб тренера з "Вашингтона" послати в "Олімпію", щоб він індивідуально працював саме з Саноном протягом сезону.     
- Санон мінімум на рік повернеться в словенську "Олімпію" набиратися досвіду. Але чому саме цей 18-річний хлопець зацікавив клуби NBA?
- Найголовніша його якість – він може захищатися, і він дає позитивну енергію команді. Такої якості як захист дуже важко навчити. Багато тренерів кажуть: воно або закладено в таланті, або цього немає. Можна навчити кидати, навчити правильним пересуванням, отримати якийсь досвід. Можна навіть навчити якимось рухам конкретно в захисті, але сам талант і чіпкість – така якість, якій навчити не можна. До того ж він вміє атакувати кільце, у нього є кидок, і хлопець показав, що здатен керувати командою – він боєць. Саме цими якостями Іссуф привернув увагу, і "Вашингтон" його задрафтував.  

- В одному з інтерв'ю ви сказали, що Санона правильно розкручували перед драфтом. Що робили конкретно?
- Перше, що ми зробили – помістили Іссуфа в правильну команду, де він отримав хороший досвід і де він передусім був у центрі уваги. "Олімпія" випустила, здається, 16 осіб, які грали в NBA. Там правильні тренери з досвідом доставки юних талантів у Штати. Перехід з аматорського спорту в професійний – вони знають, як це робити. Тому всі розуміють, що, якщо в "Олімпії" виступає якийсь юний гравець, то до нього необхідно обов'язково придивлятися, так як скаутинг в "Олімпії" на найвищому рівні.  

- Але ви ж не зупинилися на цьому?
- Ну, звісно! Телефонні дзвінки, робота зі ЗМІ. Наприклад, ми запрошували журналістів ESPN, які спеціально приїжджали з Америки в Словенію і знімали про Санона матеріал. Ми правильно підносили хлопця і це дало загальний результат.

- Тим часом менеджери Святослава Михайлюка, на ваш погляд, навпаки – допустили ряд помилок в цьому питанні. Яких саме?   
Була ключова помилка, що Свят поїхав не те, що в "Канзас" – це хороший клуб, у них відмінна баскетбольна система, прекрасна школа – але я досі залишаюся при думці, що перші, другі і треті номери, які їдуть з України в США, у них заграти в NBA мінімальні шанси. Свят – виключення, дуже гарне виключення! Тому що всі інші хлопці, які поїхали, вони або зникли, або максимум це Європа. Якщо ти, звичайно, четвертий або п'ятий номер, високий хлопець за два метри, то у тебе більше шансів заграти в Америці. Причина проста: у Штатах перших і других номерів своїх вистачає. Так що їхати туди, свідомо розуміючи, що в тебе буде більше конкуренції і менше шансів грати, це свого роду помилка.
Наскільки я знаю, у Свята були дуже хороші пропозиції з Європи перед від'їздом в США. Але знову ж таки, наскільки мені відомо, йому дуже подобалася сама система NCAA. Його величезне бажання, може вчасно не відрадив його ніхто. Тепер Михайлюк нахапався цих американських навичок, тому у Луки Дончича, наприклад, перед ним є перевага. Бо Дончич грав лідера, на всіх позиціях, він умів вводити м'яч, він знає цю європейську школу пасу і в цьому свого роду перевага. Свят же, на жаль, перші два роки мало грав, потім йому почали давати час. Зараз Михайлюку треба трохи переучуватися від виконавця, який просто грає в кутку і як би шутер, додавати більше руху і передач. Найсмішніше, що у нього до цього є талант, але ось американська система така, що він цей талант десь придушив і тепер потрібно відкривати його заново.  
Підсумую: якби Михайлюк йшов через Європу, то в нього було б набагато більше шансів бути вище обраним на драфті (47-й пік).

- Михайлюк вже отримав контракт і залишається в "Лос-Анджелес Лейкерс" (за 3 роки в клубі українець заробить 4,6 млн євро). Чи буде він отримувати достатньо ігрового часу і що взагалі чекає його клуб у новому сезоні?
- Для Свята виходить важка ситуація: з одного боку, він потрапив у хорошу команду, організацію, але тут традиційно дуже сильна конкуренція на його позиції. Як він себе проявить, залежить виключно від нього. Можу тільки побажати йому удачі. Літня ліга – в якійсь мірі показник, але це не означає, що якщо ти там добре себе проявив, то отримаєш ігровий час в основній команді. Мій прогноз: якщо Михайлюк буде отримувати 10-15 хвилин у матчі, це буде супер для нього. 
Що стосується майбутнього "Лос-Анджелес Лейкерс", то клуб чекає перебудова. Вони спеціально підписали гравців на маленькі контракти і будуть у наступному сезоні ловити велику рибу, коли вільними агентами будуть близько двохсот осіб. На ринку буде з кого вибирати. Все так виглядає, що "Лейкерс" просто розчищає зарплатну відомість, щоб в наступному році бути конкурентоспроможними і у них була можливість дати великі контракти вільним агентам. 

- У Літній лізі пробували свої сили ще двоє українців: Кобець і Близнюк. Чи є у них шанс залишитися в NBA або хоча б закріпитися там в майбутньому?
- В наступні пару років – може бути, але за даними виступів, швидше за все, на цей сезон у них не буде шансів. Близнюк точно поїде в Європу грати. Знаю, у нього вже є контракт з ізраїльським клубом. На рахунок Кобця – питання відкрите. 

- В США, навчаючись в університеті, талановиті спортсмени отримують шанс закріпитися у великому спорті. На кого з українців після Михайлюка там можуть звернути увагу найближчим часом? 
- Я поки таких хлопців не бачу. Повинен бути у хлопців певний набір умінь, якась статистика, але поки таких немає. Може, вони на підході. Наскільки я знаю, у нас дуже пристойна збірна U-16 і начебто 14-річні, але знову-таки – треба почекати, тому що між цими віковими групами при переході змінюється половина хлопців. Одні закінчують і вирішують йти навчатися, інші, навпаки, підтягуються. 

Повна версія інтерв'ю
 

Новини по темі
Олександр Кобець уклав угоду з клубом NBA
НБА14.10.2018
Олександр Кобець уклав угоду з клубом NBA
Ще один українець підписав контракт з клубом НБА
Михайлюк проти Томпсона: відео дуелі в НБА
Відео13.10.2018
Михайлюк проти Томпсона: відео дуелі в НБА
Михайлюк успішно зіграв у передсезонному матчі проти чемпіонів НБА
Як Михайлюк допоміг Лейкерс перемогти чемпіона НБА: відео моментів
Відео13.10.2018
Як Михайлюк допоміг Лейкерс перемогти чемпіона НБА: відео моментів
Український захисник зіграв у черговому передсезонному матчі НБА
Михайлюк і Лень у НБА: результати передсезонних матчів 13 жовтня
НБА13.10.2018
Михайлюк і Лень у НБА: результати передсезонних матчів 13 жовтня
Українські легіонери зіграли чергові передсезонні матчі НБА
Захисник збірної України підпише контракт у США
НБА13.10.2018
Захисник збірної України підпише контракт у США
Українець уже вилетів за океан для залагодження формальностей
Кобця і Мішулу чекають у США
НБА11.10.2018
Кобця і Мішулу чекають у США
ФБУ отримала сьогодні офіційні запити від НБА щодо Олександра Кобця і Олександра Мішули
Данк Леня через По Газоля - в топ-10 моментів дня НБА
НБА11.10.2018
Данк Леня через По Газоля - в топ-10 моментів дня НБА
Український центровий посів друге місце у традиційному хіт-параді
Дабл-дабл Леня, перемога Михайлюка над чемпіоном: результати передсезонних матчів НБА
НБА11.10.2018
Дабл-дабл Леня, перемога Михайлюка над чемпіоном: результати передсезонних матчів НБА
Команди НБА зіграли 11 жовтня чергові передсезонні матчі
Олексій Лень провів вдалий матч проти Оклахоми
НБА08.10.2018
Олексій Лень провів вдалий матч проти Оклахоми
Центровий збірної України набрав 18 очок у передсезонному матчі
Михайлюк став однією з головних знахідок драфту-2018
НБА05.10.2018
Михайлюк став однією з головних знахідок драфту-2018
Українець посів друге місце у списку за думкою менеджерів НБА
Олексій Лень дебютував за Атланту з перемоги
НБА02.10.2018
Олексій Лень дебютував за Атланту з перемоги
Центровий збірної України зіграв за Гокс у передсезонному матчі
Святослав Михайлюк офіційно дебютував за Лейкерс
НБА01.10.2018
Святослав Михайлюк офіційно дебютував за Лейкерс
Українець зіграв у передсезонному матчі
В НБА розпочались передсезонні матчі команд
НБА29.09.2018
В НБА розпочались передсезонні матчі команд
В найсильнішій лізі світу ось-ось офіційно розпочнеться новий сезон. Проте, вже цієї ночі деякі команди зіграли стартові передсезонні поєдинки в рамках підготовки до офіційного старту сезону.
Леброн Джеймс: Михайлюк буде дуже корисним Лейкерс
НБА28.09.2018
Леброн Джеймс: Михайлюк буде дуже корисним Лейкерс
Зірковий лідер команди НБА похвалив старанність українця на тренуваннях
Вражаюча серія триочкових Михайлюка на тренуванні: відео
Відео27.09.2018
Вражаюча серія триочкових Михайлюка на тренуванні: відео
Захисник збірної України готується до сезону в НБА в складі Лейкерс
Святослав Михайлюк: перемога над Іспанією особлива для збірної України
НБА25.09.2018
Святослав Михайлюк: перемога над Іспанією особлива для збірної України
Український захисник Лейкерс взяв участь у передсезонних медійних заходах в НБА
Олексій Лень: починав з шахів, ходив на гімнастику – остаточно все вирішив зріст
НБА21.09.2018
Олексій Лень: починав з шахів, ходив на гімнастику – остаточно все вирішив зріст
Український центровий з НБА розповів про перші кроки в баскетболі, переїзд до США, особливості побуту за океаном та інше
Юлія Лень: завжди мріяла побачити гру сина за збірну України
НБА07.09.2018
Юлія Лень: завжди мріяла побачити гру сина за збірну України
Мати центрового збірної України і Атланти Гоукс розповіла наскільки важливим для нього є зв’язок із Україною
НБА підтвердила участь Леня в матчах за збірну України
НБА05.09.2018
НБА підтвердила участь Леня в матчах за збірну України
Вирішено всі юридичні формальності стосовно можливості виступу українського баскетболіста НБА за національну команду
Євген Мурзін – про приїзд гравців НБА до збірної
НБА29.08.2018
Євген Мурзін – про приїзд гравців НБА до збірної
Головний тренер збірної України прокоментував UA:Суспільне приїзд до табору збірної Олексія Леня і Святослава Михайлюка
Estafeta