Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Станіслав Медведенко: було приємно бачити прогрес Михайлюка в Літній лізі НБА

Станіслав Медведенко: було приємно бачити прогрес Михайлюка в Літній лізі НБА

0

Українець Станіслав Медведенко свого часу став дворазовим чемпіоном НБА у складі Лейкерс. Тепер за команду з Лос-Анджелеса гратиме інший українець – Святослав Михайлюк. Цього літа він та інші співвітчизники, зокрема Іссуф Санон, яким опікується Медведенко, виступали в Літній лізі НБА. 

Про враження від цих виступів та перспективи в НБА Станіслав Медведенко розповів у інтерв’ю 112 каналу. 

- Ви нещодавно повернулися з Літньої ліги NBA. По-перше, в двох словах розкажіть, що собою являє цей турнір?
- Літня ліга – це турнір, коли кожна команда збирає тих гравців, які у них на олівці. Перспективних хлопців, яких вони відстежують цілий сезон. У бойових умовах клуби їх переглядають. Плюс, ті хлопці, які рідко виходили на паркет в регулярному чемпіонаті, отримують шанс як раз пограти у Літній лізі. 

- По-друге, оціните виступи українців Санона і Михайлюка, яких раніше вибрали на драфті?
- Михайлюк від кожної гри додавав і було приємно за ними спостерігати. Передостанній матч він взагалі відмінно провів, коли забив 30 очок. У фіналі з "Портлендом" він як би змастив ці всі враження, але в принципі фахівці залишилися задоволені його грою.
Що стосується Санона, то потрібно розуміти, що він 18-річний хлопець. Він був другою або третіьою людиною з 30 команд за віком – тобто одним з наймолодших. Він також залишив гарне враження. Керівництво "Вашингтона" їм задоволене. Там розуміють, що він ще не готовий для гри в NBA, але в той же час у нього хороший потенціал. І зараз навіть обговорюється питання, щоб тренера з "Вашингтона" послати в "Олімпію", щоб він індивідуально працював саме з Саноном протягом сезону.     
- Санон мінімум на рік повернеться в словенську "Олімпію" набиратися досвіду. Але чому саме цей 18-річний хлопець зацікавив клуби NBA?
- Найголовніша його якість – він може захищатися, і він дає позитивну енергію команді. Такої якості як захист дуже важко навчити. Багато тренерів кажуть: воно або закладено в таланті, або цього немає. Можна навчити кидати, навчити правильним пересуванням, отримати якийсь досвід. Можна навіть навчити якимось рухам конкретно в захисті, але сам талант і чіпкість – така якість, якій навчити не можна. До того ж він вміє атакувати кільце, у нього є кидок, і хлопець показав, що здатен керувати командою – він боєць. Саме цими якостями Іссуф привернув увагу, і "Вашингтон" його задрафтував.  

- В одному з інтерв'ю ви сказали, що Санона правильно розкручували перед драфтом. Що робили конкретно?
- Перше, що ми зробили – помістили Іссуфа в правильну команду, де він отримав хороший досвід і де він передусім був у центрі уваги. "Олімпія" випустила, здається, 16 осіб, які грали в NBA. Там правильні тренери з досвідом доставки юних талантів у Штати. Перехід з аматорського спорту в професійний – вони знають, як це робити. Тому всі розуміють, що, якщо в "Олімпії" виступає якийсь юний гравець, то до нього необхідно обов'язково придивлятися, так як скаутинг в "Олімпії" на найвищому рівні.  

- Але ви ж не зупинилися на цьому?
- Ну, звісно! Телефонні дзвінки, робота зі ЗМІ. Наприклад, ми запрошували журналістів ESPN, які спеціально приїжджали з Америки в Словенію і знімали про Санона матеріал. Ми правильно підносили хлопця і це дало загальний результат.

- Тим часом менеджери Святослава Михайлюка, на ваш погляд, навпаки – допустили ряд помилок в цьому питанні. Яких саме?   
Була ключова помилка, що Свят поїхав не те, що в "Канзас" – це хороший клуб, у них відмінна баскетбольна система, прекрасна школа – але я досі залишаюся при думці, що перші, другі і треті номери, які їдуть з України в США, у них заграти в NBA мінімальні шанси. Свят – виключення, дуже гарне виключення! Тому що всі інші хлопці, які поїхали, вони або зникли, або максимум це Європа. Якщо ти, звичайно, четвертий або п'ятий номер, високий хлопець за два метри, то у тебе більше шансів заграти в Америці. Причина проста: у Штатах перших і других номерів своїх вистачає. Так що їхати туди, свідомо розуміючи, що в тебе буде більше конкуренції і менше шансів грати, це свого роду помилка.
Наскільки я знаю, у Свята були дуже хороші пропозиції з Європи перед від'їздом в США. Але знову ж таки, наскільки мені відомо, йому дуже подобалася сама система NCAA. Його величезне бажання, може вчасно не відрадив його ніхто. Тепер Михайлюк нахапався цих американських навичок, тому у Луки Дончича, наприклад, перед ним є перевага. Бо Дончич грав лідера, на всіх позиціях, він умів вводити м'яч, він знає цю європейську школу пасу і в цьому свого роду перевага. Свят же, на жаль, перші два роки мало грав, потім йому почали давати час. Зараз Михайлюку треба трохи переучуватися від виконавця, який просто грає в кутку і як би шутер, додавати більше руху і передач. Найсмішніше, що у нього до цього є талант, але ось американська система така, що він цей талант десь придушив і тепер потрібно відкривати його заново.  
Підсумую: якби Михайлюк йшов через Європу, то в нього було б набагато більше шансів бути вище обраним на драфті (47-й пік).

- Михайлюк вже отримав контракт і залишається в "Лос-Анджелес Лейкерс" (за 3 роки в клубі українець заробить 4,6 млн євро). Чи буде він отримувати достатньо ігрового часу і що взагалі чекає його клуб у новому сезоні?
- Для Свята виходить важка ситуація: з одного боку, він потрапив у хорошу команду, організацію, але тут традиційно дуже сильна конкуренція на його позиції. Як він себе проявить, залежить виключно від нього. Можу тільки побажати йому удачі. Літня ліга – в якійсь мірі показник, але це не означає, що якщо ти там добре себе проявив, то отримаєш ігровий час в основній команді. Мій прогноз: якщо Михайлюк буде отримувати 10-15 хвилин у матчі, це буде супер для нього. 
Що стосується майбутнього "Лос-Анджелес Лейкерс", то клуб чекає перебудова. Вони спеціально підписали гравців на маленькі контракти і будуть у наступному сезоні ловити велику рибу, коли вільними агентами будуть близько двохсот осіб. На ринку буде з кого вибирати. Все так виглядає, що "Лейкерс" просто розчищає зарплатну відомість, щоб в наступному році бути конкурентоспроможними і у них була можливість дати великі контракти вільним агентам. 

- У Літній лізі пробували свої сили ще двоє українців: Кобець і Близнюк. Чи є у них шанс залишитися в NBA або хоча б закріпитися там в майбутньому?
- В наступні пару років – може бути, але за даними виступів, швидше за все, на цей сезон у них не буде шансів. Близнюк точно поїде в Європу грати. Знаю, у нього вже є контракт з ізраїльським клубом. На рахунок Кобця – питання відкрите. 

- В США, навчаючись в університеті, талановиті спортсмени отримують шанс закріпитися у великому спорті. На кого з українців після Михайлюка там можуть звернути увагу найближчим часом? 
- Я поки таких хлопців не бачу. Повинен бути у хлопців певний набір умінь, якась статистика, але поки таких немає. Може, вони на підході. Наскільки я знаю, у нас дуже пристойна збірна U-16 і начебто 14-річні, але знову-таки – треба почекати, тому що між цими віковими групами при переході змінюється половина хлопців. Одні закінчують і вирішують йти навчатися, інші, навпаки, підтягуються. 

Повна версія інтерв'ю
 

Новини по темі
Найкращі моменти Михайлюка в матчі НБА проти Шарлотт
НБА16.12.2018
Найкращі моменти Михайлюка в матчі НБА проти Шарлотт
12 очок українського захисника допомогли Лейкерс перемогти
Влучність Михайлюка допомогла Лейкерс: результати НБА 16 грудня
НБА16.12.2018
Влучність Михайлюка допомогла Лейкерс: результати НБА 16 грудня
Українець набрав 12 очок у матчі регулярного чемпіонату
Святослав Михайлюк набрав 11 очок проти Мемфіса: відео
Відео09.12.2018
Святослав Михайлюк набрав 11 очок проти Мемфіса: відео
Наш легіонер відіграв рекордні в цьому сезоні 23 хвилини
Українець Михайлюк може залишити Лейкерс
НБА07.12.2018
Українець Михайлюк може залишити Лейкерс
Захисника збірної України можуть обміняти в колишній клуб Олексія Леня
Михайлюк набрав 4 очка проти Сан-Антоніо, поразка Леня
НБА06.12.2018
Михайлюк набрав 4 очка проти Сан-Антоніо, поразка Леня
Українці отримали ігровий час у своїх клубах
Українець Лень встановив особистий рекорд в НБА
НБА01.12.2018
Українець Лень встановив особистий рекорд в НБА
Наш баскетболіст став одним з найкращих у матчі проти Оклахоми
Українець Михайлюк став одним з найкращих у G-Лізі
НБА29.11.2018
Українець Михайлюк став одним з найкращих у G-Лізі
Наш баскетболіст набрав 29 очок у матчі G-Ліги
Бенефіс Леня: українець в топ-10 моментів дня в НБА
НБА28.11.2018
Бенефіс Леня: українець в топ-10 моментів дня в НБА
У НБА зіграно чергові матчі регулярного чемпіонату
Святослав Михайлюк позмагався з ЛеБроном в точності триочкових
НБА24.11.2018
Святослав Михайлюк позмагався з ЛеБроном в точності триочкових
Український захисник Лос-Анджелес Лейкерс на тренуванні позмагався з ЛеБроном Джеймсом
Лень набрав 14 очок у матчі проти чемпіонів НБА
НБА14.11.2018
Лень набрав 14 очок у матчі проти чемпіонів НБА
Атланта українського центрового зазнала виїзної поразки
12 очок Леня не врятували Атланту від поразки: відео
Відео07.11.2018
12 очок Леня не врятували Атланту від поразки: відео
Команда українця на виїзді поступилась Шарлот
Гравець збірної України підписав угоду з американським клубом
НБА06.11.2018
Гравець збірної України підписав угоду з американським клубом
Олександр Кобець офіційно став гравцем клубу G-Ліги
Олексій Лень набрав 11 очок, але не врятував Атланту від розгрому
НБА02.11.2018
Олексій Лень набрав 11 очок, але не врятував Атланту від розгрому
Команда українця крупно поступилась Сакраменто
Хеловін в НБА: Михайлюк змінився до невпізнаваності – яскраві фото та відео
Відео01.11.2018
Хеловін в НБА: Михайлюк змінився до невпізнаваності – яскраві фото та відео
Баскетболісти Лейкерс взяли участь в святкуванні Хеловіна
Олексій Лень провів відмінний матч проти Клівленда, реалізувавши 9 з 9 кидків з гри
НБА31.10.2018
Олексій Лень провів відмінний матч проти Клівленда, реалізувавши 9 з 9 кидків з гри
Український центровий набрав 22 очки, але не врятував Атланту від поразки
Передача Михайлюка в топ-5 моментів вечора в НБА
НБА26.10.2018
Передача Михайлюка в топ-5 моментів вечора в НБА
У НБА зіграно чергові матчі регулярного чемпіонату
Михайлюк знову переміг з Лейкерс: результати НБА 26 жовтня
НБА26.10.2018
Михайлюк знову переміг з Лейкерс: результати НБА 26 жовтня
У НБА зіграно чергові матчі регулярного чемпіонату
Estafeta