Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Про призначення тренерів збірних, підготовку до чемпіонатів Європи та про МБК «Миколаїв» ВІДЕО

Про призначення тренерів збірних, підготовку до чемпіонатів Європи та про МБК «Миколаїв» ВІДЕОЯк ми повідомляли вчора, на засіданні Ради Федерації баскетболу України було призначено тренерів збірних команд України на 2015 рік.

«Ми взяли паузу в призначенні тренера чоловічої U20. Молодіжна збірна – це найближчий резерв національної команди. Тому тренер молодіжки має бути головним тренером однієї з команд Суперліги», - прокоментував рішення Ради ФБУ Президент Федерації баскетболу України Олександр Волков. – «Ми планували залишити на цій посаді Віталія Чернія, адже він успішно працював цього року. Однак Черній відмовився, оскільки хоче присвятити себе «Будівельнику». Відмовився очолити збірну і Максим Міхельсон, котрий є головним тренером «Черкаських Мавп» і був тренером юніорської збірної. Нещодавно у зв’язку з хворобою головного тренера БК «Київ» Деяна Прокіча виконуючим обов’язки головного став його асистент Леонід Іватін. Ми взяли паузу в призначенні тренера збірної U20, щоб подивитися, як працюватиме Леонід та інші претенденти».

Журналісти також поцікавилися і планами підготовки збірних команд України до чемпіонатів Європи 2015 року.

«Організаційних проблем на сьогодні немає, є проблеми фінансування. Щодо участі наших збірних у товариських турнірах, нині є величезний попит на наші команди, є конкуренція серед тих, хто запрошує нас на змагання. Тільки-но остаточно буде складено календар ігор, ми його опублікуємо», - повідомив Генеральний секретар Федерації баскетболу України Олександр Ларін.

«Ми спробуємо запросити суперників на одну-дві гри до України. Але шанси на те, що збірні гратимуть в Україні, невеликі, оскільки, чесно кажучи, їхати нині до України ніхто не хоче. Інтерес проявляв лише Ізраїль, куди зі зрозумілих причин не приїжджають на товариські матчі, решта збірних ввічливо відмовлялися. Спробуємо запросити білорусів, котрі часто до нас приїжджали», - додав Олександр Волков. – «При всіх наших умовляннях, запевненнях у цілковитій безпеці ФІБА Європа в травні заборонила жіночій збірній грати вдома, Євроліга не дозволила грати. Хоча при цьому футбольні і гандбольні єврокубки проводяться в Україні. Гадаю, зіграв свою роль тиск команд, які мали б їхати до України».

На прохання журналістів Президент Федерації також прокоментував ситуацію, що склалася в МБК «Миколаїв»:

«Стосовно ситуації з МБК «Миколаїв». Я вважаю, що не приїзд на гру з «Будівельником» - це був такий собі сигнал, щоб привернути увагу до проблем клубу, адже не було попередньо листів від команд, прохання допомогти. Я переговорив з губернатором Миколаївської області, він запевнив мене, що на наступний матч «Миколаїв» виїде, фінансові питання буде вирішено.

«Миколаїв» не попередив, не попросив перенести матч, просто не приїхав. Я розумію, що це був радше сигнал для того, щоб на клуб звернули увагу. Я вірю, що все буде гаразд і ми не втратимо команду з величезною історією, де завжди готували хорошу молодь, завжди заповнювали зал. В Миколаєві люблять баскетбол, і це по суті єдина команда з ігрових видів спорту в області, що грає у вищому дивізіоні. Якщо люди, котрі керують цією областю не знайдуть змогу цю єдину команду зберегти, це буде соромно для них. Тож сподіваюся, що місцева влада зробить все для того, щоб МБК «Миколаїв» продовжував радувати вболівальників».

Вчора під час засідання Ради ФБУ також було прийнято рішення, що дату Звітно-виборчої конференції Федерації баскетболу України буде призначено на наступному засіданні Ради.

«Я ще не прийняв рішення, чи балотуватимуся на посаду Президента Федерації 2015 року», - повідомив Олександр Волков. – «Знаєте, на словах претендентів багато, однак мене двічі обирали безальтернативно. Є люди, котрі критикують, котрі вважають, що вони краще знають, як розвивати баскетбол, але коли доходить до діла, вони кудись зникають. Чесно кажучи, я був би радий, якби з’явилася людина, котра могла би забезпечити фінансування баскетболу, я з задоволенням пішов би на другі-треті ролі, допомагати організаційно. Тому що насправді дуже важко. Є два аспекти: перший - ти витрачаєш час і зусилля на творчість (маю на увазі організацію змагань, залучення глядачів, розвиток дитячого баскетболу), тим більше, є великий досвід, як це робити, однак, на жаль, на творчість не вистачає часу, оскільки постійно займаюся пошуком фінансів. Від цього, чесно кажучи, деградуєш, адже, прокидаючись зранку, думаєш лише, як закрити цю дірку, ту дірку, де знайти гроші. Ми вийшли на певний рівень і не хочеться цього втрачати. Спробуй сказати гравцям, що завтра не буде 5-зіркових готелів, чартерів, добових. Хлопці грають у хороших лігах і університетах, де все на найвищому рівні. І за чотири роки вони звикли до також у збірній. І це дає результат, і це дає нам підстави вважати, що ми на вірному шляху. Тому якщо знайдеться людина, котра захоче стати Президентом Федерації і при цьому закриє питання фінансування, ми з задоволенням займемося суто баскетболом і будемо задоволені. Мені важко займатися пошуком грошей, однак я змушений це робити, адже відступати немає куди».