Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Олександр Раєвський: робимо добру справу для хлопців

Олександр Раєвський: робимо добру справу для хлопців

Стрімко наближаються строки проведення другого етапу СБЛУ. Фінали зональних змагань у Студентській баскетбольній лізі України відбудуться у Черкасах (28.03 – 1.04), Харкові (19.04 – 23.04) і Миколаєві (26.04 – 30.04). Місце і час проведення цього етапу для команд зони "Захід" ще узгоджуються. Президент Федерації баскетболу Миколаївської області Олександр Раєвський не здивований , що зона "Південь" гратиме саме у його місті.

- Я вважаю Миколаїв баскетбольним центром. Не хотілося б наврочити, але саме МБК "Миколаїв" є єдиною командою, яка грала в усіх Чемпіонатах України з моменту здобуття нею незалежності. Тому у місті великі баскетбольні традиції, народ любить баскетбол. Можливо сьогодні і можна зустріти на деяких матчах порожні місця у Палаці спорту "Надєжда", але раніше трибуни завжди були заповнені вщент. Що стосується студентського спорту, тут трохи складніше, але якщо взяти наш інститут, МКІ (Миколаївський Національний Університет суднобудування – ред.), на його базі буде зформована збірна, він протягом багатьох років слугував базою для основної команди. Основна команда МКІ свого часу виступала і у Чемпіонатах України, а раніше – у чемпіонатах СРСР, керівництво області підтримує розвиток баскетболу. І можна сказати, що Інститут стояв у витоків тієї команди, яку ми маємо зараз.

- Скільки команд взяло участь на першому етапі СБЛУ у Миколаєві?
- Оскільки у нас тільки чотири ВИШі, чотири і грало. Ми тут нічого зайвого видумати не можемо. З четвертим рівнем акредитації – чотири вищі навчальні заклади. А на другому етапі вже буде вісім команд – з Одеси, Запоріжжя, Кіровограду і власне, Миколаєва.

- Якщо взяти цю південну групу команд, на тлі суперників ви позиціонуєте себе лідерами чи золотою серединою? 
- Складно сказати, оскільки невідомо, у яких складах приїде кожна з команд. Ми сподіваємося, що зберемо свій бойовий склад, оскільки у нас є п`ять гравців вищої ліги, пару гравців суперліги. І ми сподіваємося, до цього часу усі змагання вже буде завершено, або ж вони добігатимуть кінця, і ми зможемо скористатися послугами усіх тих, на кого розраховуємо.

- Ви маєте право залучати до змагань гравців професійних ліг, якщо вони є студентами?
- Так, вищої ліги і Суперліги за умов, якщо вони грали на регіональному етапі, а вони грали.

- Кого, наприклад, Ви задіяли на першому етапі з Суперліги?
- Олександра Цикалюка, Андрія Хохоника.

- З такими гравцями можна вигравати студентську лігу в Україні, не те, що зону "Південь".
- Так, але у Запоріжжі теж може бути така сама ситуація. Там є брати Бикови, Вадим і Віталій, Максим Теряник (усі – гравці БК Запоріжжя – ред.). У ЗНТУ буде гарна команда, наскільки я розумію. Тим більше минулого року у межах Студентської Ліги ми їздили у Запоріжжя, нам було дуже складно. Не дивлячись на те, що у нас був гарний склад, ми програли дві гри тим командам – ЗНТУ і запорізькому класичному педагогічному Університету. Тому Запоріжжя буде непогана команда. Що стосується Одеси, чесно, не володію інформацією. Але впевнений, що з чотирьох команд одна-дві теж будуть сильні. Кіровоград теж темна конячка, тому складно робити якісь прогнози. У такому форматі ми вперше зустрічаємося, регіонально.

- Схвально ставитеся до нового формату студентських змагань?
- Після того, як Федерація Баскетболу України вирішила реанімувати студентський баскетбол, ліга отримала друге дихання, і усі учасники процесу це відчувають. Президент ФБУ Михайло Бродський ще на початку своєї каденції взяв курс на розвиток студентського баскетболу і ми тепер не просто зустрічаємося за розмовою, а робимо добру справу для молодих хлопців, з`ясовуючи стосунки на паркеті. І це правда.