Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Олександр Нагорний: про зміни, перспективи й плани баскетбольної школи «Черкаських Мавп»

Олександр Нагорний: про зміни, перспективи й плани баскетбольної школи «Черкаських Мавп»

Влітку у структурі баскетбольної школи «Черкаських Мавп» відбулося чимало змін. Клуб розширюється. З’являються нові команди в різних вікових категоріях. Готується до старту в чемпіонаті й команда дівчат. Для якісної організації процесу були проведені певні зміни. Всі нюанси повідав нам президент МГО «Країна Баскетболія», Олександр Нагорний.

– Олександре Івановичу, цьогоріч у баскетбольній школі «Черкаських Мавп» функціонуватиме значно більше команд. Розкажіть ким клуб і місто будуть представлені у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі України?
– Ми продовжуємо співпрацю із СДЮСШОР і КДЮСШ-1. Деякі команди баскетбольної школи «Черкаських Мавп» будуть заявлені у чемпіонаті від «Країни баскетболі», і від СДЮСШОР і від КДЮСШ. Цього сезону буде дві команди 2005-го року. Дві 2006-го року. І в подальшому будемо заявляти тільки по дві команди кожного віку. Також цього року стартуватиме команда дівчат 2006-го року народження.

– Стосовно дівчат, як вирішили створити цю команду? Як виникла ідея? Команда ж існувала вже протягом минулого року.
– Ініціатором є меценат черкаського баскетболу Михайло Бродський. Він прагне відродити жіночий баскетбол в Черкасах. Починаємо з нуля. Проблемним аспектом є тренерські кадри. До цього часу тих тренерів, які працювали з дівчатами у КДЮСШ-1 їх уже немає, дехто вийшов на пенсію, декого і в живих вже немає. Працював один Володимир Мірошник, який зараз займається командою хлопців. У певний момент ми знайшли Олену Фатнєву, яка цікавилася цією справою. Також цього року будуть групи початкової підготовки. 10 груп. І серед них будуть і дівчатка. Плануємо до січня 2018-го року відібрати команду дівчат 2007-го року, які будуть готуватися до наступного сезону, щоб грати у ВЮБЛ. Групами початкової підготовки займаються наші тренери, які працюють у структурі клубу. А також вчителі фізичної культури, які співпрацюють із клубом. Намагаємося охопити все місто.

– Відбір проводитимете для дітей 2007-08-го років чи й для старших дітей?
– Найменших дітей тренери відберуть із груп початкової підготовки. Восени разом з департаментом освіти Черкаської міської ради ми плануємо цього року започаткувати проведення Молодшої баскетбольної ліги серед хлопців 2004-2005 років народження.
Я думаю в лізі будуть грати більше 20-ти команд. Гратимемо за коловою системою з жовтня по березень. Це ми робимо для того, щоб не пропустити талановитих хлопців. Можливо побачимо талановитих і високих хлопців, їх можемо залучити і до цих команд. Лігу проводитимемо щороку. Все для того, щоб ніхто не випав з нашого поля зору.

– Цього року буде значно більше команд у структурі клубу. Хто тренуватиме цих дітей?
– Ми вирішили, що один тренер повинен вести кожну вікову категорію. Там де є дві команди, тренер працюватиме з обома. Олександр Лашко тренуватиме обидві команди 2004-го року. Із 2005-им роком працюватиме Андрій Тимофєєв. Він давно працює у структурі клубу, він наш вихованець. Закінчив інститут фізичного виховання, навчається в аспірантурі й хоче бути тренером. Не один рік допомагає Василю Івлєву, тому вирішили давати йому більше повноважень. Тому більше з цими дітьми працюватиме Тимофєєв, але Василь Івлєв також йому допомагатиме. Із двома командами 2006-го року працюватиме Євгеній Ткаченко.

– Також наявні зміни і організаційного плану в баскетбольній школі. Розкажіть більше про них.
– Ми вирішили зробити такі перестановки. Тренер дублюючого складу повинен працювати із найстаршою командою баскетбольної школи, яка грає у ВЮБЛ. Тобто, Олександр Ворона головний тренер дубля, і водночас тренуватиме команду, яка є на підході – «Черкаські Мавпи-01». Через рік кращі вихованці цієї вікової категорії повинні поповнити склад дубля. Тому він повинен бачити, хто там є, на кого можна розраховувати. Щоб і тренувальний процес був однаковим. Щоб діти обох команд знали, що вони мають грати, всі комбінації і вимоги тренера.
Всі наші команди ми розділили на дві частини, над кожною із них поставили куратора. Так, Володимир Чурсін буде відповідати за дітей старшої вікової групи від 2001-го до 2003-го років. Він має величезний досвід власної тренерської роботи. Він працював із європейськими тренерами – Звєзданом Мітровичем, Айнарсом Багатскісом. В обов’язки Володимира Борисовича входитиме присутність на кожному другому тренуванні різних команд. Разом із тренерами вони сформують і програму підготовки, і побудову тренувального процесу. Техніко-тактична робота. Все це тренери цих команд робитимуть із Чурсіним.
А за молодші вікові категорії (2004 – 2007-08 р.н.) буде відповідати Василь Івлєв. У нього хороший досвід в організації та набору дітей. Він постійно відвідує різноманітні кемпи, в Сербії був неодноразово. Також сам організовує різноманітні табори. Зараз він перебуває на кемпі в Батумі. Він знає і вміє навчити дітей молодшого шкільного віку. Йому це досить добре вдається. У цьому нічого нового немає. Будь-яка школа, чи то спортивна, чи загальноосвітня, повинна мати методистів. Тому ми також вирішили зробити такі зміни. Можливо не сьогодні й не завтра, але через певний час це дасть свої результати.

– Також цього року клуб започаткував баскетбольний клас у 17-ій школі. Розкажіть про нього?
– Ідея створення спортивних класів не нова. У нас також були спортивні класи. Разом із Максимом Міхельсоном ми створили спортивний клас із хлопців 96-го року народження, який функціонував у 34-ій школі. Тут є два моменти. Додаткові вранішні тренування, на яких діти працюють над індивідуальною підготовкою. І другий момент – діти, які разом навчаються, тренуються, перебувають разом із ранку до вечора. Це зовсім інші діти, зовсім інший дух колективізму і взаємної підтримки. Це згуртує команду і має піти на користь. Це ще один крок до покращення нашої роботи й виховання майбутніх баскетболістів. Також ми постійно зіштовхуємося із проблемою відсутності залів. Команди молодшої групи тренуються у шкільних залах. Коли буде команда у конкретній школі, дітям простіше працювати у своїй залі.

– Як це все функціонуватиме?
– У класі буде близько 20-ти дітей. Це хлопці і 2004-го і 2005-го років народження. Ми говорили з батьками, щоб у цей клас пішли найбільш обдаровані й перспективні діти. Із ідеєю створення такого класу я пішов до директора 17-ої школи, до директора департаменту. Вони погодилися. У дітей буде власний кабінет, зробимо ремонт, вже сьогодні стелять новий лінолеум, обладнаємо шкафчики для перевдягань. І протягом першої чверті, силами школи буде зроблений ремонт у роздягальнях, зроблять душові кабіни. Причому на цьому класі ми не зупиняємося. Наступного року сформуємо ще один клас, це вже будуть діти 2005-06-го років народження. Ці класи розбавлятимемо дівчатками, у нас же є дівчата 2006-го року. Всі хто захочуть прийти до цього класу, ми будемо тільки за.

– Стосовно завдань на сезон. Потрапляння гравців до юнацьких, юніорських збірних? Чи конкретних результатів – медалей?
– Результат роботи баскетбольної школи – це кількість представників у різних збірних. Хочемо щоб якомога більше дітей були у збірних. Всі ці зміни, які ми влаштували, щоб покращити результати команд і підготувати гравців до збірних України різних вікових категорій. А зараз завдяки нововведенням Федерації баскетболу вже створені нові збірні – і U14, і U15. Не так як було кілька років тому, зібрали 16-річних гравців. Так, є збори 30-40 днів, кілька турнірів і все. А зараз планомірна робота. Майже півтора місяці команди найменших років тренуються, беруть участь у турнірах, за кордон виїжджають. Знаю, що планується участь у Європейській юнацькій баскетбольній лізі такої команди. Хлопці будуть тренуватися і награватися протягом кількох років. І вже до 16-річного віку будуть підготовлені до кадетської збірної.

– Восени стартує Всеукраїнська юнацька баскетбольна ліга. Чи будуть цьогоріч зміни у правилах для дітей меншої вікової групи?
– Так, зміни безперечно будуть. Зміни розглянуть на президії федерації у вересні. Зміни представлять, відбудеться обговорення. Але зміни будуть однозначно. Адже у цих правилах більше заборон, аніж дозволеного. Наприклад у більшості країн Європи таких заборон немає. І потім ми стикаємося із проблемами – весь світ грає пік-н-роли, а ми не можемо їх грати. Ці зміни потрібні.

Новини по темі
ФБУ дискваліфікувала тренерів команд ВЮБЛ ФБУ дискваліфікувала тренерів команд ВЮБЛ
Санкції застосовано за неспортивну поведінку фахівців під час поєдинків
Юнаки Дніпра стали призерами міжнародного турніру Юнаки Дніпра стали призерами міжнародного турніру
СДЮСШОР 5 з Дніпра посіла третє місце на турнірі в Мінську
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): на фініші другого етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): на фініші другого етапу
Завершено другий етап ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б) у Дивізіоні «Чорне море + центр»
ВЮБЛ(юнаки-2003): непереможний Хімік і перша поразка дніпрян ВЮБЛ(юнаки-2003): непереможний Хімік і перша поразка дніпрян
З наближенням кульмінації загострилася боротьба у чемпіонаті ВЮБЛ(юнаки-2003)
ВЮБЛ (дівчата-2003): у Харкові господарки найсильніші ВЮБЛ (дівчата-2003): у Харкові господарки найсильніші
Збірна Харківської обл. виграла три матчі у домашньому турі
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): домашні перемоги черкащанок ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): домашні перемоги черкащанок
"Венето" Черкаси двічі обігрує суперниць у домашньому турі ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б)
ФБУ дискваліфікувала тренера команди ВЮБЛ ФБУ дискваліфікувала тренера команди ВЮБЛ
Тренера команди КСЛІ-Київ-Баскет Андрія Харчинського відсторонено на п’ять матчів
У Львові завершилися обласні змагання серед учнів ДЮСШ У Львові завершилися обласні змагання серед учнів ДЮСШ
Визначено найсильніші команди ДЮСШ серед юнаків 2002-2003 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2005, дивізіон Б): Миколаїв вдома дотискає Верхній Рогачик ВЮБЛ (дівчата-2005, дивізіон Б): Миколаїв вдома дотискає Верхній Рогачик
Дівчата зі СДЮСШОР-4 обіграли Таврійську Зірку з перевагою в одне очко
ВЮБЛ (юнаки-2002): одесити йдуть без поразок, Київ долає Дружківку ВЮБЛ (юнаки-2002): одесити йдуть без поразок, Київ долає Дружківку
У другому турі другого етапу ВЮБЛ (юнаки-2002) СДЮСШОР ім. Літвака рекордно переміг дніпрян
ВЮБЛ (юнаки-2002): рекордна запеклість ВЮБЛ (юнаки-2002): рекордна запеклість
Ілля Озимковський выдзначився трипл-даблом у матчі ВЮБЛ
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): третій тур регіонального етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): третій тур регіонального етапу
Команди з Краматорська та Мелітополя продемонструвапли зразок непоступливості
Європейська юнацька баскетбольна ліга: київська Тейваз-Багіра в Остраві без поразок Європейська юнацька баскетбольна ліга: київська Тейваз-Багіра в Остраві без поразок
Київська Тейваз-Багіра виграла п'ять матчів у другому турі EYBL
ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б): запеклі баталії у Мелітополі та Харкові ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б): запеклі баталії у Мелітополі та Харкові
У чемпіонаті ВЮБЛ (юнаки-2006, дивізіон Б) у розпалі другий етап
Дебютантки ВЮБЛ з Рубіжного: плани і мрії Дебютантки ВЮБЛ з Рубіжного: плани і мрії
Про команду з Луганщини розповідають її тренер і ключовий гравець
У Запоріжжя відбувся тур ВЮБЛ-2005: відео
Відео 03.02.2018
У Запоріжжя відбувся тур ВЮБЛ-2005: відео
Триває сезон Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги
ВЮБЛ (дівчата-2004): другий етап розпочнуть у Києві ВЮБЛ (дівчата-2004): другий етап розпочнуть у Києві
Другого лютого у Києві розпочнеться другий етап чемпіонату ВЮБЛ (дівчата-2004)
У Луцьку стартував чемпіонат міста серед школярів У Луцьку стартував чемпіонат міста серед школярів
Команди 5-8 класів грають на загальноміському турнірі Шабля
ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва поза конкуренцією ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва поза конкуренцією
У Києві відбувся четвертий тур чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2003 року народження
ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): полтавський початок другого етапу ВЮБЛ (дівчата-2006, дивізіон Б): полтавський початок другого етапу
У Полтаві матчі першого туру другого етапу провели команди з «Причорномор'я» і "Наддніпрянщини"