Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Олександр Нагорний: про зміни, перспективи й плани баскетбольної школи «Черкаських Мавп»

Олександр Нагорний: про зміни, перспективи й плани баскетбольної школи «Черкаських Мавп»

Влітку у структурі баскетбольної школи «Черкаських Мавп» відбулося чимало змін. Клуб розширюється. З’являються нові команди в різних вікових категоріях. Готується до старту в чемпіонаті й команда дівчат. Для якісної організації процесу були проведені певні зміни. Всі нюанси повідав нам президент МГО «Країна Баскетболія», Олександр Нагорний.

– Олександре Івановичу, цьогоріч у баскетбольній школі «Черкаських Мавп» функціонуватиме значно більше команд. Розкажіть ким клуб і місто будуть представлені у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі України?
– Ми продовжуємо співпрацю із СДЮСШОР і КДЮСШ-1. Деякі команди баскетбольної школи «Черкаських Мавп» будуть заявлені у чемпіонаті від «Країни баскетболі», і від СДЮСШОР і від КДЮСШ. Цього сезону буде дві команди 2005-го року. Дві 2006-го року. І в подальшому будемо заявляти тільки по дві команди кожного віку. Також цього року стартуватиме команда дівчат 2006-го року народження.

– Стосовно дівчат, як вирішили створити цю команду? Як виникла ідея? Команда ж існувала вже протягом минулого року.
– Ініціатором є меценат черкаського баскетболу Михайло Бродський. Він прагне відродити жіночий баскетбол в Черкасах. Починаємо з нуля. Проблемним аспектом є тренерські кадри. До цього часу тих тренерів, які працювали з дівчатами у КДЮСШ-1 їх уже немає, дехто вийшов на пенсію, декого і в живих вже немає. Працював один Володимир Мірошник, який зараз займається командою хлопців. У певний момент ми знайшли Олену Фатнєву, яка цікавилася цією справою. Також цього року будуть групи початкової підготовки. 10 груп. І серед них будуть і дівчатка. Плануємо до січня 2018-го року відібрати команду дівчат 2007-го року, які будуть готуватися до наступного сезону, щоб грати у ВЮБЛ. Групами початкової підготовки займаються наші тренери, які працюють у структурі клубу. А також вчителі фізичної культури, які співпрацюють із клубом. Намагаємося охопити все місто.

– Відбір проводитимете для дітей 2007-08-го років чи й для старших дітей?
– Найменших дітей тренери відберуть із груп початкової підготовки. Восени разом з департаментом освіти Черкаської міської ради ми плануємо цього року започаткувати проведення Молодшої баскетбольної ліги серед хлопців 2004-2005 років народження.
Я думаю в лізі будуть грати більше 20-ти команд. Гратимемо за коловою системою з жовтня по березень. Це ми робимо для того, щоб не пропустити талановитих хлопців. Можливо побачимо талановитих і високих хлопців, їх можемо залучити і до цих команд. Лігу проводитимемо щороку. Все для того, щоб ніхто не випав з нашого поля зору.

– Цього року буде значно більше команд у структурі клубу. Хто тренуватиме цих дітей?
– Ми вирішили, що один тренер повинен вести кожну вікову категорію. Там де є дві команди, тренер працюватиме з обома. Олександр Лашко тренуватиме обидві команди 2004-го року. Із 2005-им роком працюватиме Андрій Тимофєєв. Він давно працює у структурі клубу, він наш вихованець. Закінчив інститут фізичного виховання, навчається в аспірантурі й хоче бути тренером. Не один рік допомагає Василю Івлєву, тому вирішили давати йому більше повноважень. Тому більше з цими дітьми працюватиме Тимофєєв, але Василь Івлєв також йому допомагатиме. Із двома командами 2006-го року працюватиме Євгеній Ткаченко.

– Також наявні зміни і організаційного плану в баскетбольній школі. Розкажіть більше про них.
– Ми вирішили зробити такі перестановки. Тренер дублюючого складу повинен працювати із найстаршою командою баскетбольної школи, яка грає у ВЮБЛ. Тобто, Олександр Ворона головний тренер дубля, і водночас тренуватиме команду, яка є на підході – «Черкаські Мавпи-01». Через рік кращі вихованці цієї вікової категорії повинні поповнити склад дубля. Тому він повинен бачити, хто там є, на кого можна розраховувати. Щоб і тренувальний процес був однаковим. Щоб діти обох команд знали, що вони мають грати, всі комбінації і вимоги тренера.
Всі наші команди ми розділили на дві частини, над кожною із них поставили куратора. Так, Володимир Чурсін буде відповідати за дітей старшої вікової групи від 2001-го до 2003-го років. Він має величезний досвід власної тренерської роботи. Він працював із європейськими тренерами – Звєзданом Мітровичем, Айнарсом Багатскісом. В обов’язки Володимира Борисовича входитиме присутність на кожному другому тренуванні різних команд. Разом із тренерами вони сформують і програму підготовки, і побудову тренувального процесу. Техніко-тактична робота. Все це тренери цих команд робитимуть із Чурсіним.
А за молодші вікові категорії (2004 – 2007-08 р.н.) буде відповідати Василь Івлєв. У нього хороший досвід в організації та набору дітей. Він постійно відвідує різноманітні кемпи, в Сербії був неодноразово. Також сам організовує різноманітні табори. Зараз він перебуває на кемпі в Батумі. Він знає і вміє навчити дітей молодшого шкільного віку. Йому це досить добре вдається. У цьому нічого нового немає. Будь-яка школа, чи то спортивна, чи загальноосвітня, повинна мати методистів. Тому ми також вирішили зробити такі зміни. Можливо не сьогодні й не завтра, але через певний час це дасть свої результати.

– Також цього року клуб започаткував баскетбольний клас у 17-ій школі. Розкажіть про нього?
– Ідея створення спортивних класів не нова. У нас також були спортивні класи. Разом із Максимом Міхельсоном ми створили спортивний клас із хлопців 96-го року народження, який функціонував у 34-ій школі. Тут є два моменти. Додаткові вранішні тренування, на яких діти працюють над індивідуальною підготовкою. І другий момент – діти, які разом навчаються, тренуються, перебувають разом із ранку до вечора. Це зовсім інші діти, зовсім інший дух колективізму і взаємної підтримки. Це згуртує команду і має піти на користь. Це ще один крок до покращення нашої роботи й виховання майбутніх баскетболістів. Також ми постійно зіштовхуємося із проблемою відсутності залів. Команди молодшої групи тренуються у шкільних залах. Коли буде команда у конкретній школі, дітям простіше працювати у своїй залі.

– Як це все функціонуватиме?
– У класі буде близько 20-ти дітей. Це хлопці і 2004-го і 2005-го років народження. Ми говорили з батьками, щоб у цей клас пішли найбільш обдаровані й перспективні діти. Із ідеєю створення такого класу я пішов до директора 17-ої школи, до директора департаменту. Вони погодилися. У дітей буде власний кабінет, зробимо ремонт, вже сьогодні стелять новий лінолеум, обладнаємо шкафчики для перевдягань. І протягом першої чверті, силами школи буде зроблений ремонт у роздягальнях, зроблять душові кабіни. Причому на цьому класі ми не зупиняємося. Наступного року сформуємо ще один клас, це вже будуть діти 2005-06-го років народження. Ці класи розбавлятимемо дівчатками, у нас же є дівчата 2006-го року. Всі хто захочуть прийти до цього класу, ми будемо тільки за.

– Стосовно завдань на сезон. Потрапляння гравців до юнацьких, юніорських збірних? Чи конкретних результатів – медалей?
– Результат роботи баскетбольної школи – це кількість представників у різних збірних. Хочемо щоб якомога більше дітей були у збірних. Всі ці зміни, які ми влаштували, щоб покращити результати команд і підготувати гравців до збірних України різних вікових категорій. А зараз завдяки нововведенням Федерації баскетболу вже створені нові збірні – і U14, і U15. Не так як було кілька років тому, зібрали 16-річних гравців. Так, є збори 30-40 днів, кілька турнірів і все. А зараз планомірна робота. Майже півтора місяці команди найменших років тренуються, беруть участь у турнірах, за кордон виїжджають. Знаю, що планується участь у Європейській юнацькій баскетбольній лізі такої команди. Хлопці будуть тренуватися і награватися протягом кількох років. І вже до 16-річного віку будуть підготовлені до кадетської збірної.

– Восени стартує Всеукраїнська юнацька баскетбольна ліга. Чи будуть цьогоріч зміни у правилах для дітей меншої вікової групи?
– Так, зміни безперечно будуть. Зміни розглянуть на президії федерації у вересні. Зміни представлять, відбудеться обговорення. Але зміни будуть однозначно. Адже у цих правилах більше заборон, аніж дозволеного. Наприклад у більшості країн Європи таких заборон немає. І потім ми стикаємося із проблемами – весь світ грає пік-н-роли, а ми не можемо їх грати. Ці зміни потрібні.

Новини по темі
ВЮБЛ (дівчата-2001): непереможний Бердянськ та інші ВЮБЛ (дівчата-2001): непереможний Бердянськ та інші
У чемпіонаті ВЮБЛ (дівчата-2001) беззаперечним лідером залишився ДЮСШ-Бердянськ, боротьба за друге місце точиться між КСЛІ-2 і СДЮСШОР-5-ДВУФК
ВЮБЛ (юнаки-2003): стартував другий етап чемпіонату ВЮБЛ (юнаки-2003): стартував другий етап чемпіонату
У Києві, Дніпрі та Одесі відбулися матчі 1-го туру другого етапу ВЮБЛ (юнаки-2003) серед команд чільної дванадцятки
ВЮБЛ (юнаки-2001): перший етап завершено ВЮБЛ (юнаки-2001): перший етап завершено
У п’яти містах відбулися матчі чемпіонату ВЮБЛ серед команд юнаків 2001-го року народження
ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва і Рівне - у Полтаві без поразок ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва і Рівне - у Полтаві без поразок
У Полтаві відбувся третій тур першого етапу чемпіонату ВЮБЛ серед дівочих команд, складених з гравців 2003 р.н
Ігор Чорногрицький: маленькі діти – маленький клопіт… Ігор Чорногрицький: маленькі діти – маленький клопіт…
Київський Тейваз планує змагатися уЦентрально-Європейській баскетбольній Лізі, а у столиці взяв курс на розширення баскетбольних локацій
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): прикарпатські баталії ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): прикарпатські баталії
Зіграно матчі першого етапу ВЮБЛ серед команд дівчат 2005 і 2006 років народження в Івано-Франківській області
ВЮБЛ (дівчата-2002): двовладдя Рівного і Києва ВЮБЛ (дівчата-2002): двовладдя Рівного і Києва
У Рівному та Полтаві відбулися матчі 3-го туру чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2002-го року народження
ВЮБЛ(юнаки-2002): ТОП-12 та інші ВЮБЛ(юнаки-2002): ТОП-12 та інші
У чемпіонаті ВЮБЛ серед команд юнаків 2002 року народження відбулися матчі 2-го туру
У Дніпрі відбувся тур ВЮБЛ: фотогалерея У Дніпрі відбувся тур ВЮБЛ: фотогалерея
Юнацькі команди зіграли тур ВЮБЛ у Дніпрі
ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ
У Києві відбувся третій тур першого етапу чемпіонату ВЮБЛ серед дівочих команд найстаршої вікової групи – 2001-го року народження
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): Вінниця-1 двічі перша ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): Вінниця-1 двічі перша
У Вінницькій області відбувся перший етап ВЮБЛ серед команд дівчат 2005 і 2006 років народження
Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту
Розповідь про новий сезон у найбільшій баскетбольній лізі країни, яка уже має свою історію
Стартував новий сезон Одеської Юніорської баскетбольної ліги Стартував новий сезон Одеської Юніорської баскетбольної ліги
Юніорські команди Одещини вже вп’яте визначатимуть найсильнішого
ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР
В Одесі відбувся 2-й тур чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2002-го року народження
ВЮБЛ (юнаки-2004): Юг-Баскет теж без втрат ВЮБЛ (юнаки-2004): Юг-Баскет теж без втрат
В Одесі було зіграно матчі чемпіонату ВЮБЛ серед команд юнаків 2004 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє
У чемпіонаті ВЮБЛ (дівчата-2004) матчі першого туру зіграли 6 команд, які представляють групи Б і В
Розвиток дитячого баскетболу в Європі: Дмитро Базелевський в ефірі Oboz.TV Розвиток дитячого баскетболу в Європі: Дмитро Базелевський в ефірі Oboz.TV
Голова тренерської комісії ФБУ розповів про участь в тренерському семінарі ФІБА-Європа
Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000 Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000
В українському баскетболі усе ширше запроваджуються нові технології
ВЮБЛ (дівчата-2004): найпереконливіші на старті – рівненчанки ВЮБЛ (дівчата-2004): найпереконливіші на старті – рівненчанки
В Івано-Франківську стартував Чемпіонат ВЮБЛ серед дівчат 2004 року народження