Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Олександр Цикалюк: фармацевт – гарна професія, але зараз понад усе баскетбол

Олександр Цикалюк: фармацевт – гарна професія, але зараз понад усе баскетбол

0

Немає злого, щоб на добре не вийшло. Як травма привела Олександра Цикалюка знову до міста корабелів і як біда проявила чесноти керівництва МБК Миколаїв. Читайте інтерв’ю Олександра Цикалюка клубній прес-службі.

Сезон 2015/2016 Олександр Цикалюк провів у МБК "Миколаїв", зіграв 32 гри, у середньому набирав 8,5 очок, робив 7,2 підбирання; у п'яти іграх сезону 2016|2017 Олександр зробив дабл-дабл, а найкращий свій матч провів проти БК "Хімік"(!), де набрав 26 очок, 13 підбирань, зробив 4 передачі; рейтинг ефективності гравця в цій грі склав 39 пунктів. Олександр Цикалюк - вихованець миколаївського баскетболу, з 2011 року грав в командах клубу, з 2013 року увійшов до складу команди суперліги МБК "Миколаїв".

- Сам я родом з невеликого села Нововолодимирівка, це Березнегуватський район, що в Миколаївській обл. Я провчився три роки в базовому медичному коледжі міста Миколаєва, отримав спеціальність фармацевт. Грав за коледж убаскетбол, а до цього взагалі жодного разу не займався цим видом спорту. Тоді моїм тренером була Ганна Череповська, зараз вона обслуговує ігри різного рівня за суддівським столиком, саме вона і запропонувала мені спробувати себе в дублі МБК "Миколаїв". На той час наставником команди дублерів був Сергій Кирлан, я тренувався до кінця сезону. Коли настало міжсезоння, в яке Олексій Онуфрієв перейшов у "Будівельник" і клуб був на грані розвалу. Гравці дубля пороз'їжджалися, а команді потрібні були виконавці. І ось у новому сезоні під керівництвом уже Сергія Петренка у мене був перший професійний сезон в команді дубля. Відігравши рік, вважаю, що непогано себе проявив. Після цього клуб запропонував мені контракт з перспективою потрапляння до заявки основної команди. У сезоні 2012/2013 рр. продовжував виступати за другу команду і підключався до тренувань першої. Перший дорослий сезон в основному складі за МБК "Миколаїв" у моїй кар'єрі був під керівництвом Агріса Галвановскіса. Не догравши повний сезон 2014/2015 рр. в Суперлізі, після нового року я поїхав до Латвії. 

- У цьому тобі посприяв Галвановскіс? 

- Ні, мій агент Райвіс Ушацкіс. У сезоні 2012/2013 я підписав з ним контракт і також з МБК "Миколаїв". Після Нового року сезону 2014/2015 багато лідерів команди пішли, як і латвійський фахівець. Агент запропонував варіант спробувати свої сили в зарубіжному чемпіонаті. Я грав три місяці за команду "Елгава" в ролі запасного центрового, у парі матчів заробляв дабл-дабли. Завершивши там сезон, повернувся в Україну. МБК "Миколаїв" запропонував мені новий контракт на 2015/2016 сезон, який виявився вдалим, і по закінченні якого я отримав пропозицію від южненського "Хіміка". На той момент, як мені здається, мрією будь-якого гравця було потрапити в склад "Хіміка", і я став гравцем южненського клубу. 

- У Южному ти отримував недостатньо ігрового часу порівняно з Миколаєвом. Саме там ти і отримав травму ?! 

- Протягом всієї моєї кар'єри у мене були проблеми з правим коліном, бувало краще, гірше, спади, загострення. Турбувало мене коліно, але я продовжував грати. З БК "Хімік" , після медогляду ми уклали контракт з опцією можливого розірвання контракту через можливу причину отримання травми коліна. Провівши збори в Каунасі (Литва), на передсезонній грі я отримав надрив зв'язки коліна. Клуб не розірвав контракт, хоча мав на це повне право, запропонувавши лікування і подальшу ймовірну співпрацю. Лікування затягнулося на довгий термін, близько 4-5 місяців, без операційного втручання. Минув певний час, закінчилося лікування, я приступив до тренувань і все одно відчував дискомфорт. Першу операцію мені зробили в Києві, яка як з'ясувалося пізніше виявилася неуспішною. Після операції почалася реабілітація, працював з тренером з фізпідготовки в Южному під керівництвом докторського штабу. Численні поїздки до лікарів не давали жодного ефекту. Хотілося відновитися і виступати за чемпіона країни "Хімік", тому боровся до останнього. За підсумком в кінці сезону 2016-2017 рр. у Южному мені повідомили, що вони зробили все можливе для лікування, і за двостороннім рішенням було розірвано контракт. 

- І минулого літа ти знову повертаєшся в Миколаїв, потрапляючи в заявку на новий сезон? 

- Мені зателефонував новообраний президент МБК "Миколаїв" Бобров Микола Євгенович, запевнивши що хоче бачити мене в складі. У результаті ми прийшли до угоди. Я розпочав передсезонну підготовку із клубом, але проблемні відчуття в коліні не проходили. Я не відчував, що зможу тренуватися на всі сто відсотків. Влітку звертався до хірургів, лікарів по Україні, які змогли б допомогти, проте все було безрезультатно. Мій агент турбувався про моє здоров'я, ми відправили МРТ в латвійську клініку, в якій після проведення діагностики повідомили, що необхідна ще одна операція, так як дуже великі проблеми з власними зв'язками надколінка. Тут не йшлося навіть про продовження кар'єри, а про моє здоров'я в цілому. Ситуація з коліном погіршувалася, могло привезти до інвалідності. 
Президент сказав, що керівництво зацікавлене в мені і клуб надав фінансову допомогу для проведення операції в Латвії. Висловлюю величезну подяку компанії "Техноторг", генеральному спонсору клубу та особисто керівнику Калюжному Ігорю Івановичу за надану можливість відновлення кар'єри. 

- Як пройшла операція, розказуй? 

- Операцію мені зробили в листопаді, вона виявилася дуже складною і рідкісною у спорті. Мені робили автопластику, це пересадка з іншої частини тіла зв'язки в проблемну мою зону, все це було закріплено болтами, поставлені були залізні пластини. Непересічна була операція. На сьогоднішній день пройшло вже три місяці, буквально позавчора я був у Латвії на заключній консультації, показавши через три місяці свої МРТ і аналізи. Хірург, який оперував, доктор Вільямс залишився задоволений результатами. За його словами, зв'язка виглядає добре. Це дуже позитивний момент в тому плані, що я зможу продовжити кар'єру. Я був безмірно радий чути такі новини. Зараз буду проходити шлях відновлення, розписаний латвійськими реабілітологами до дрібниць по кожному дню. Планую на початок літа активно приступити до тренувальних занять, а до кінця поїхати з командою на тренувальні збори і в наступному сезоні виступати в майці МБК "Миколаїв". 

- На даному етапі відновлення не відчуваєш сильний біль в коліні? 

- Пройшло відносно мало часу, відчуваю себе комфортно. Бувають невеликі болі, але це нормально. Можливо, потрібно буде вилучити залізну пластину для кращого стану. Попереду непростий шлях до відновлення, максимально позитивний настрій. Буквально після інтерв'ю відразу приступаю до занять. 

- До операції ти разом з тренером дубля Дімою Шиманским проводив тренування з гравцями МБК-2, ніби перебуваючи у розташуванні організації клубу. Чия була ініціатива? 

- До появи коштів на операцію я був не в змозі повноцінно займатися, бігати, виконувати навантаження. Я вихованець МБК "Миколаїв", тому не хотів сидіти склавши руки, а хотів допомогти клубу. Ми з керівництвом прийшли до спільного знаменника, що я буду працювати з молоддю, ділячись з ними вже отриманим досвідом. З командою дубля ми провели збори разом з тренером з фізпідготовки Сергієнко Юрієм Макаровичем, також займалися в тренажерному залі. Це був дуже цікавий період до операції. Роботи була проведена колосальна, думаю хлопцям це все пішло на користь. 

- Ти їздив з миколаївською командою в Южний на матчі регулярного сезону Суперліги проти "Хіміка" в середині січня, підтримував разом з президентом команду за лавою запасних! В інші міста теж був на виїздах ? 

- Завжди хочеться бути ближче до команди. Після операції хочеться бути поруч і перебувати у справі, перейматися всіма моментами, атмосферою, тренувальним процесом та офіційними іграми. Це загартовує дух і додає сил для швидкого відновлення. Я відчуваю, що я в клубі, все нормально, ми рухаємося в одному напрямку. І навіть просто повболівати з лавки ) Почасти це самий найближчий виїзд, на кожну гру в інші міста не виходить. А тим більше в Южному я виступав у минулому році. В Южному та Одесі підтримував команду. 

- На Матчі зірок в Миколаєві ти був, якщо не помиляюся зі скаутами з Латвії ?! 

- Це був мій агент Райвіс Ушацкис. Він приїхав в Україну на зірковий вікенд, поспостерігати за шоу, за рівнем українського баскетболу, поспілкуватися з іншими своїми гравцями Мальчевским, Конєвим, Войналовичем. Райвіс був зі своїм партнером, який переглядає баскетболістів, роблячи певні нотатки по гравцям. 

- На іграх в "Надії" ти також сидиш за лавою запасних МБК, і часто в твій адрес, ми чуємо скандування фан-сектора "ЦІ-КА-ЛЮК". Ти реагуєш оплесками на такого роду прояви вболівальників! Помітно, що фанати скучили за тобою. 

- Я виріс у Миколаєві в плані, як гравець. Це дуже приємно. Я жодного разу не лукавлю. Миколаївські вболівальники - одні з кращих в Україні по самовіддачі, по атмосфері в залі. Думаю, це всі прекрасно розуміють. І коли ти виріс в цій атмосфері, порівняно з іншими клубами, дуже приємно, коли твоє прізвище звучить з трибун. Після такого тільки настрій на те, щоб на 120 % віддаватися грі і клубу за таких вболівальників. 

- Ти і сам, я впевнений, скучив за великим баскетболом?! 

- Поки що я не тренуюся, тому більше часу приділяю переглядам ігор української першості, відстеженню інших чемпіонатів. Це баскетбольне життя, мені здається, будь-який інший гравець так би і робив. Дуже велике бажання вийти на майданчик, і не сидіти за командою і чути своє прізвище, а приносити корисні дії в грі і чути оплески на свою адресу. Для гравця важлива підтримка. Дуже хочеться грати. 

- На що ще часу вистачає крім навколобаскетбольных справ? 

- Завтра їду до рідних додому. Це важливо для мене, час з сім'єю додає сил і впевненості додаткової. Родичі завжди підтримують теплим словом. Знаєш, от морально важко пропускати сезон, непроста ситуація склалася в плані фізичного стану. Тому я завжди вдячний за підтримку від своїх близьких людей. Вони мотивують мене боротися і рухатися вперед. 
А так захоплень особливих немає, все так чи інакше пов'язане з баскетболом. Дивлюся Євролігу більше, ніж НБА. Мені ближче європейський баскетбол. 

- На початку інтерв'ю ти повідав, що в тебе спеціальність фармацевт, але на першому місці баскетбол зараз у твоєму житті, як і п'ять років тому в принципі. 

- Мені подобалася ця професія фармацевта, але зараз тільки баскетбол. Це справа всього мого життя зараз, якою не думаю припиняти займатися. На даному етапі навчаюся на четвертому курсі МКІ їм. адмірала Макарова, спеціальність - олімпійський спорт. У планах - отримати магістра, час покаже. 

- В тренажерці навантаження робиш більше на руки, на ноги ще рано, правильно? 

- Намагаюся набрати вагу. Тримаю себе в тонусі. Коли коліно дозволить відчувати себе фізично в нормальних кондиціях, я буду концентруватися на навантаженнях на все тіло. 

- З весни твій процес відновлення піде повним ходом? 

- Саме так. Кожен день розписаний, заняття визначені на ранкових і вечірніх тренуваннях. Робота в тренажерному залі чергується з басейном, з прогулянками, з вправами для зміцнення моєї проблемної зони. Це все вибудовано в один тренувальний план, якого я буду дотримуватися і після закінчення півтора-двох місяців повинен почати бігати, приступити до пробіжок. І, звичайно ж, з перспективою в наступному сезоні вийти на паркет. 

- Всі в це вірять, Саша, бажаємо якнайшвидшого відновлення. Побачимося. 

- Дякую!

Новини по темі
ФБУ відхилила заявку Будівельника на участь в Суперлізі Парі-Матч
ФБУ відхилила заявку Будівельника на участь в Суперлізі Парі-Матч
Столичний клуб все ще не вирішив проблему заборгованості перед гравцями
MVP чемпіонату України залишився у Черкасах
MVP чемпіонату України залишився у Черкасах
Кольченко знову виступатиме за "Черкаські Мавпи"
Черкаські Мавпи перепідписали Бояркіна
Черкаські Мавпи перепідписали Бояркіна
Чемпіон України розпочав комплектувати склад на новий сезон
Наступний сезон Суперліги буде гарячим - 10 команд у 4 кола
Наступний сезон Суперліги буде гарячим - 10 команд у 4 кола
Президенти клубів чоловічої Суперліги і керівництво ФБУ обговорили перспективи наступного клубного сезону
Визначено переможницю конкурсу
Визначено переможницю конкурсу "Міс Чирлідер-2018"
Анастасія Давиденко - переможниця конкурсу "Міс Чирлідер - 2018", тож слідом за чемпіонськими медалями до Черкас відправляється і звання найкрасивішої дівчини групи підтримки!
Володимир Полях: вихід Миколаєва в півфінал плей-оф не став несподіванкою
Володимир Полях: вихід Миколаєва в півфінал плей-оф не став несподіванкою
Головний тренер Миколаєва підбив підсумки сезону в Суперлізі Парі-Матч
Дівчата з Дніпра, Черкас та Києва попереду в конкурсі Міс Чирлідер-2018
Дівчата з Дніпра, Черкас та Києва попереду в конкурсі Міс Чирлідер-2018
Триває конкурс найвродливіших дівчат з груп підтримки команд Суперліги Парі-Матч
Підсумки баскетбольного сезону-2017/18 серед чоловічих команд
Підсумки баскетбольного сезону-2017/18 серед чоловічих команд
В Україні завершено всі змагання серед професіональних чоловічих команд з баскетболу 5 на 5.
Чемпіонський Кубок експонують у Черкаському міськвиконкомі
Чемпіонський Кубок експонують у Черкаському міськвиконкомі
Усі бажаючі мають змогу сфотографуватися з трофеєм Черкаських Мавп
Олег Юшкін: я незадоволений результатами та грою команди
Олег Юшкін: я незадоволений результатами та грою команди
Тренер одеських команд БІПА та Динамо підбив підсумки сезону
Топ-10 моментів матчів чемпіонату України: відео
Відео16.05.2018
Топ-10 моментів матчів чемпіонату України: відео
Найяскравіші моменти сезону в поєдинках Суперліги Парі-Матч
Дніпро продовжив угоду з найкращим форвардом чемпіонату України
Дніпро продовжив угоду з найкращим форвардом чемпіонату України
Срібні призери чемпіонату України продовжили співпрацю з вітчизняним форвардом
Від мрії до чемпіонства: історія розвитку Черкаських Мавп
Від мрії до чемпіонства: історія розвитку Черкаських Мавп
Черкаський клуб уперше за 14 років існування виборов титул чемпіона України
Президент МБК «Миколаїв»: У новому сезоні наша команда слабкіше не буде
Президент МБК «Миколаїв»: У новому сезоні наша команда слабкіше не буде
Днями в спортшколі «Надія» відбулася остання в сезоні, що минає, зустріч миколаївських уболівальників з баскетболістами, тренерами та керівництвом МБК «Миколаїв»
Найкращі молоді гравці сезону Суперліги Парі-Матч
Найкращі молоді гравці сезону Суперліги Парі-Матч
Відзначаємо найяскравіших баскетболістів сезону віком до 23 років
У чоловічій та жіночій Суперлігах планується розширення
У чоловічій та жіночій Суперлігах планується розширення
Команди, які претендують на підвищення в класі, вже можуть подавати заявки
Баскетболісти Миколаєва зустрілися з уболівальниками: фотогалерея
Баскетболісти Миколаєва зустрілися з уболівальниками: фотогалерея
Гравці та керівництво МБК Миколаїв підбили підсумки сезону
Історичне чемпіонство Черкаських Мавп у програмі PRObasket: відео
Відео08.05.2018
Історичне чемпіонство Черкаських Мавп у програмі PRObasket: відео
Черкаські Мавпи вперше в історії вибороли титул чемпіона України
Estafeta