Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Міжнародний тренерський семінар у Харкові: зміщення акцентів

Міжнародний тренерський семінар у Харкові: зміщення акцентів

Тренерський попит на нові знання задовольнив перший міжнародний тренерський семінар (1st Kharkiv international Basketball Coach Clinic), що упродовж трьох днів проводила Харківська Федерація Баскетболу.

Основною метою заходу є розвиток професіональних якостей у наших тренерів, які займаються вихованням наймолодших баскетболістів.

Головним лектором семінару став фахівець з Естонії Рауно Пехка. У його доробку робота з різними збірними командами своєї країни, починаючи від кадетської U-16 і завершуючи національною чоловічою збірною Естонії.

Окрім Рауно Пехки своїми знаннями зі слухачами семінару поділилися молоді українські тренери Василь Івлєв, Дмитро Шаламов, Дмитро Болдаєв.

Головною локацією семінару став літній баскетбольний майданчик парку культури і відпочинку імені Максима Горького у Харкові.

Сергій Чебишев, голова Харківської Федерації Баскетболу:

- Чому ми почали цим займатися? Провівши у Харкові змагання серед найменших гравців 10-12 років, до того ж турнір був відкритий, команди з області теж мали право змагатися, виявилося, що у нас у цих двох фундаментальних вікових групах, а у нас 9 команд в одній і 9 – в іншій, ми зробили висновок, що цього вкрай недостатньо для такого міста і області. Але якщо дітей нема у такому віці, то природно спортсменів не буде взагалі. Це по-перше. По-друге, ми звернули увагу, що переважна більшість тренерів не розуміють, що вони роблять. У них відсутня мотивація, а найголовніше – максимум, що вони роблять – це перемога за будь-яку ціну, з криками, скандалами, сварками тощо. Тобто люди не розуміють, для чого вони працюють, що вони роблять. І це питання ми вирішили виправити. Яким чином? Крім того, що ми запросили іноземця , який власне відкрив їм очі на навчальний процес, на те, що вони напевно вчили тоді, коли ще в інституті вчилися, Усе рушило вперед, а вони лишилися там. Крім того, що відповідало нашому формату? До нас приїхали тренери  юнацьких збірних – Бодлаєв, Шаламов, Івлєв. Вони також читали лекції і для слухачів вони були дуже корисними. Рівень їхньої підготовки для мене був сюрпризом. Отже, наші тренери відчули різницю між тим, що роблять вони, і що їм показали лектори. І що важливо, цей формат дозволив зблизити тренерів, які мають готувати дітей до збірних, з тренерами цих збірних. Вони обмінювалися думками. Ті їм висловлювали свої побажання щодо того, яких дітей вони хочуть бачити.

Спілкування було корисним для усіх. Ми спробували донести до усіх присутніх, що у такому віці зовсім неважливо ані для нас, ані для ФБУ, ані для збірних – перемогла та чи інша команда у ВЮБЛ чи поступилася. Ми вважаємо, що у такому віці ігри і турніри – лише практика для дітей, щоб вони здобували навички і, як кажуть, набивали руку. Але нажаль наші тренери багато у чому продовжують вважати, що треба будь-що вигравати. Спробували змістити акценти і пояснити – що усе не так. Ваше завдання – готувати людей у збірну, і щоб їх взяли, ці люди мають володіти певним арсеналом навичок, мають робити те і те. І ці тренери (лектори – ред.) саме і демонстрували те, що вони хочуть бачити у майбутніх кандидатів у збірну.

Судячи з відгуків тренерів, з їхнього настрою, відчув, що у слухачів з’явилася нова мотивація. Вони побачили, що ФБУ, молоді тренери-лектори стоять на сходинку вище, і у багатьох включилося сумління, що треба наздоганяти і щось змінювати. Таким чином, з моєї точки зору мети досягнуто.

Андрій Подковиров, головний тренер кадетської збірної України (чоловіки, U-16):

- Семінар перевершив мої сподівання. Усі лектори відпрацювали на найвищому рівні, організація також була прекрасною. Міжнародний семінар відповідав найвищим стандартам якості. Його слухачами були 50 тренерів, з великим задоволенням відвідували усі до останньої лекції, обговорювали, цікавилися. Думаю, для них зробили дуже корисну справу ФБУ і Харківська федерація баскетболу.