Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

Кінець вересня видався насиченим, адже уже зараз стартували змагання у жіночій Суперілзі, кількох вікових категоріях ВЮБЛ, зовсім незабаром розпочнуться поєдинки чоловічої Суперліги, визрівають амбітні плани щодо баскетболу 3х3, департамент ФБУ з організації і проведення змагань провів величезний обсяг робіт, але з кожним днем кількість завдань лише збільшується, про старт нового сезону і те чого чекати гравцям та вболівальниками розповіла голова департаменту Лариса Шабанова.
 
- Які зміни відбулися загалом у системі змагань, які проводяться під егідою ФБУ у новому сезоні у порівняні із попередніми?
Зараз система змагань в Україні приводиться до єдиної складової – однакова кількість команд у лігах та однакова система, кількість ігор у чоловіків та жінок. Так наприклад і у чоловічій і у жіночій Суперлізі цього сезону буде по 8 команд, обидва турніри будуть гратися в 4 кола і після цього плей-офф. Матч Зірок плануємо організувати як для чоловіків такі для жінок. Це що стосується найвищого дивізіону. У Вищій лізі у чоловіків цього року буде 15 команд, у Першій лізі– 28 команд, які розподілено на 4 зони. Для участі у Кубку України вже маємо близько 30 заявок від команд Вищої та Першої ліг, аматорських колективів, які починають змагання з 1-го етапу. Ми плануємо приділяти більше уваги до якості організаційного проведення змагань в усіх лігах – це телебачення, он-лайн трансляції, безпомилкове ведення статистичних показників під час ігор за новою програмою та новими вимогами ФІБА, ведення електронних протоколів гри, шоу-програми для глядачів під час ігор.  
 
- А які нововведення є для дитячих змагань?
- Юнацька ліга до дивізіону А тепер здобула дивізіон Б – це регіональні змагання, які об’єднали юнацькі команди в регіональні та обласні ліги і додали шансів дітлахам змагатися з рівними командами недалеко від дому і з глядацькою підтримкою рідних та друзів не тільки на домашній арені, але і у гостях. 
 
- Скільки загалом турнірів, їхня структура  загальна кількість команд чоловічих і жіночих? 
- Курчат рахують восени – зараз ще триває прийом заявок, у багатьох лігах  сезон ось-ось розпочнеться, триває реєстрація команд і  учасників. Сезон розпочався з ігор дівочої юнацької ліги команд 2001 р.н. Уже стартовав Чемпіонат жіночої Суперліги в київському Палаці спорту. У п’ятницю 29 вересня стартує чоловіча Суперліга. За тиждень стартує Вища ліга – чоловіки та жінки, Юнацька ліга у хлопців. Ще за тиждень – Кубок України, 1-й етап з командами Першої та Аматорської ліги, Перша ліга, ігри в 4-х дивізіонах Студентської ліги, Шкільна ліга 3х3 (дві вікові категорії у дівчат та хлопців) в кожній області, Студентський Кубок 3х3, чемпіонат України «Суперліга 3х3» як у чоловіків так і у жінок. Близько 30 офіційних змагань які будуть відбуватися протягом сезону.
 
- Питання хто буде обслуговувати ці змагання?
- Ведеться масштабна практична робота - суддівство, перегляд ігор, постійне навчання суддів, статистиків, секретарів, що працюють на змаганнях всіх рівнів, контроль та допомога обласним та регіональним змаганням – працівникам департаменту змагань ФБУ нудитися не має коли.
 
- Як будуть поєднуватися календарі змагань з класичного баскетболу і 3х3? Як ФБУ ставиться до того, що у обох форматах будуть брати участь одні і ті ж гравці?
- Для різних змагань 3х3 в календарях чемпіонату України передбачені вікна, вони єдині в усіх лігах. Думаю, що це тимчасове рішення, - вікна для змагань 3х3, можливо, якісь гравці будуть грати і там і там. Ми поступово створюємо професійну лігу 3х3. Баскетбол 3х3 стрімко  розвивається, величезна зацікавленість в Україні до цього виду спорту, тепер вже Олімпійського виду спорту, вже відкриваються перші відділення баскетболу 3х3 у ДЮСШ,  ще сезон-два – і ми будемо мати окремі клуби 3х3 зі своїми спонсорами, команди, гравців та тренерів цієї чудової видовищної гри, які будуть розвиватися паралельно структурам баскетболу 5х5. 
 
- Яка динаміка зміни кількості учасників у турнірах загалом? 
- Наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя. Економічна ситуація, наявність спеціалістів та велике бажання зробити корисне, якісне та радісне – основні складові. Завдяки активності та величезному бажанню президента ФБУ Михайла Бродського, його невтомного пошуку із залученням до баскетбольного життя нових людей, баскетбольна географія в останні роки, як мінімум не звужується. З’являються нові клуби. Це клуби Першої, Вищої ліг, нові дитячі секції. Басктебол стає більш масовим. Як я уже згадувала ще триває процес дозаявки у багатьох турнірах, але уже зараз можна сказати, що загальна кількість команд і змагань збільшилась, і ми маємо впевненість, що ці тенденції збережуться.
 
- Команди зі донецького і луганського регіону не представлені у Суперлігах, які клуби зі сходу будуть виступати у інших змаганнях?
МБК Маріуполь – чоловіча команда у Вищій лізі і Першій лізі, в Юнацькій одразу 3 команди, МБК Краматорськ – чоловіча команда Першої ліги і 2 команди у ВЮБЛ, є дебютанти БК Дружківка – чоловіча команда у Ппершій, жіноча у Вищій лігах, у юнацьких змаганнях 1 команда дівчат і 2 команди юнаків. Після довгої перерви у ВЮБЛ представлена дівоча команда з Рубіжного. Словом баскетбольне життя триває і у цьому регіоні.
 
- Чи часто доводиться штрафувати клуби за не дотримання регламенту?
- На щастя ні, більше дисциплінарних покарань за неетичну, неспортивну поведінку чи неякісне виконання своїх обов’язків. Штрафні санкції прописуються не для того, аби штрафувати, а щоб запобігти порушенням. Технічні питання вирішуємо мирним шляхом. Співробітники клубів працюють дуже багато і виконують ту величезну непомітну роботу, що дозволяє гравцям і тренерам займатися своєю справою, не відволікаючись, а глядачам – насолоджуватися грою. 
 
- Як ви оцінюєте зміни до правил, які вступили у дію з початком нового баскетбольного сезону?
- Кожна зміна Правил баскетболу доцільна, усі зміни ведуть до видовищності, динамізації баскетболу. Наприклад додався так званий нульвий крок – збільшилась швидкість руху гравця у нападі безпосередньо перед атакою кошика, немає додаткової зупинки гри через «швидку» пробіжку. Неспортивний фол теж – захищатися слід по правилах, не вмієш – учись, а не зупиняй гравця грубощами, що часто приводить до травм і тривалої реабілітації. Суддівський відділ провів велику кількість семінарів з гравцями, тренерами, суддями у передсезонний період, підготував відеоматеріал с поясненнями, які дії гравця правильні, а де – порушення. Ми відкриті до спілкування, завжди знаходимо час для допомоги, консультацій. Звертайтесь, питайте, читайте на сайті ФБУ навчальні матеріали. Давайте поради, як зробити щось краще і зробимо це разом. У баскетболі на майданчику за 0.2 секунди можна змінити переможця гри. У житті цього замало – іноді потрібно значно більше часу для рішучих змін, але для цього слід багато працювати усім разом.
Новини по темі
ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне
Розпочався чемпіонат ВЮБЛ серед дівочих команд 2002 року народження
ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки
Першими 16-й чемпіонат України у ВЮБЛ розпочали дівочі команди 2001 року народження
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя
Про деталі старту нового баскетбольного сезону розповідає Лариса Шабанова
Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18 Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18
Першими стартують дівчата 2001 року народження
Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом
Головний тренер ДЮСШ№3 "Багіра" (дівчата-2003) Ірина Нагорна розповіла, що слугує мотивацією для її команди-чемпіонки ВЮБЛ
Олександр Чередниченко: Фастова поїде в Америку Олександр Чередниченко: Фастова поїде в Америку
Головний тренер новоспечених чемпіонів ВЮБЛ (дівчата-2000) СДЮСШОР-5-ДВУФК Олександр Чередниченко розповів, чому його дівчата вибороли золото
ВЮБЛ (дівчата-2000): лауреати фінального туру ВЮБЛ (дівчата-2000): лауреати фінального туру
Лауреати фінального туру ВЮБЛ (дівчата-2000)
ВЮБЛ (дівчата-2000): СДЮСШОР-5-ДВУФК виборює титул ВЮБЛ (дівчата-2000): СДЮСШОР-5-ДВУФК виборює титул
СДЮСШОР-5-ДВУФК здобув титул чемпіонок України у ВЮБЛ (дівчата-2000)
ВЮБЛ (дівчата-2000): золото розіграють Дніпро і Київ ВЮБЛ (дівчата-2000): золото розіграють Дніпро і Київ
СДЮСШОР-5-ДВУФК і КСЛІ-ТІМ СКУФ розіграють золото у найстаршій віковій групі ВЮБЛ
ВЮБЛ (дівчата-2000): чемпіона визначать у Дніпрі ВЮБЛ (дівчата-2000): чемпіона визначать у Дніпрі
18 травня у Дніпрі стартує фінальний тур ВЮБЛ серед дівочих команд, складених з гравців 2000 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2005): чемпіона назвуть у Вінниці ВЮБЛ (дівчата-2005): чемпіона назвуть у Вінниці
13 травня у Вінниці розпочнеться Фінал чотирьох наймолодшої вікової групи ВЮБЛ серед дівчат
ВЮБЛ (дівчата-2002): кульмінація сезону ВЮБЛ (дівчата-2002): кульмінація сезону
ВЮБЛ (дівчата-2002): фаворити зустрінуться на раніше фіналу
ВЮБЛ (дівчата-2002): востаннє перед фіналом ВЮБЛ (дівчата-2002): востаннє перед фіналом
У Рівному зіграно матчі другого півфінального туру серед команд ВЮБЛ (дівчата-2002)
ВЮБЛ-2017. Промо перших фіналів: відео
Відео 12.04.2017
ВЮБЛ-2017. Промо перших фіналів: відео
У ВЮБЛ відбудуться фінальні тури сезону
ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено
ВЮБЛ (дівчата-2005): заключний тур першого етапу
ВЮБЛ (дівчата-2004): ігрова практика для "Юності" ВЮБЛ (дівчата-2004): ігрова практика для "Юності"
ВЮБЛ (дівчата-2004): 5-й тур другого етапу серед команд другої групи виявився повноцінним лише для Юності
ВЮБЛ (дівчата-2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ на другому етапі без поразок ВЮБЛ (дівчата-2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ на другому етапі без поразок
ВЮБЛ (дівчата2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ виграє битву лідерів у СДЮСШОР-5-ДВУФК
ВЮБЛ (дівчата-2005): різниця у класі ВЮБЛ (дівчата-2005): різниця у класі
ВЮБЛ (дівчата-2005): у Рівному відбувася 4 тур першого етапу