Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

Кінець вересня видався насиченим, адже уже зараз стартували змагання у жіночій Суперілзі, кількох вікових категоріях ВЮБЛ, зовсім незабаром розпочнуться поєдинки чоловічої Суперліги, визрівають амбітні плани щодо баскетболу 3х3, департамент ФБУ з організації і проведення змагань провів величезний обсяг робіт, але з кожним днем кількість завдань лише збільшується, про старт нового сезону і те чого чекати гравцям та вболівальниками розповіла голова департаменту Лариса Шабанова.
 
- Які зміни відбулися загалом у системі змагань, які проводяться під егідою ФБУ у новому сезоні у порівняні із попередніми?
Зараз система змагань в Україні приводиться до єдиної складової – однакова кількість команд у лігах та однакова система, кількість ігор у чоловіків та жінок. Так наприклад і у чоловічій і у жіночій Суперлізі цього сезону буде по 8 команд, обидва турніри будуть гратися в 4 кола і після цього плей-офф. Матч Зірок плануємо організувати як для чоловіків такі для жінок. Це що стосується найвищого дивізіону. У Вищій лізі у чоловіків цього року буде 15 команд, у Першій лізі– 28 команд, які розподілено на 4 зони. Для участі у Кубку України вже маємо близько 30 заявок від команд Вищої та Першої ліг, аматорських колективів, які починають змагання з 1-го етапу. Ми плануємо приділяти більше уваги до якості організаційного проведення змагань в усіх лігах – це телебачення, он-лайн трансляції, безпомилкове ведення статистичних показників під час ігор за новою програмою та новими вимогами ФІБА, ведення електронних протоколів гри, шоу-програми для глядачів під час ігор.  
 
- А які нововведення є для дитячих змагань?
- Юнацька ліга до дивізіону А тепер здобула дивізіон Б – це регіональні змагання, які об’єднали юнацькі команди в регіональні та обласні ліги і додали шансів дітлахам змагатися з рівними командами недалеко від дому і з глядацькою підтримкою рідних та друзів не тільки на домашній арені, але і у гостях. 
 
- Скільки загалом турнірів, їхня структура  загальна кількість команд чоловічих і жіночих? 
- Курчат рахують восени – зараз ще триває прийом заявок, у багатьох лігах  сезон ось-ось розпочнеться, триває реєстрація команд і  учасників. Сезон розпочався з ігор дівочої юнацької ліги команд 2001 р.н. Уже стартовав Чемпіонат жіночої Суперліги в київському Палаці спорту. У п’ятницю 29 вересня стартує чоловіча Суперліга. За тиждень стартує Вища ліга – чоловіки та жінки, Юнацька ліга у хлопців. Ще за тиждень – Кубок України, 1-й етап з командами Першої та Аматорської ліги, Перша ліга, ігри в 4-х дивізіонах Студентської ліги, Шкільна ліга 3х3 (дві вікові категорії у дівчат та хлопців) в кожній області, Студентський Кубок 3х3, чемпіонат України «Суперліга 3х3» як у чоловіків так і у жінок. Близько 30 офіційних змагань які будуть відбуватися протягом сезону.
 
- Питання хто буде обслуговувати ці змагання?
- Ведеться масштабна практична робота - суддівство, перегляд ігор, постійне навчання суддів, статистиків, секретарів, що працюють на змаганнях всіх рівнів, контроль та допомога обласним та регіональним змаганням – працівникам департаменту змагань ФБУ нудитися не має коли.
 
- Як будуть поєднуватися календарі змагань з класичного баскетболу і 3х3? Як ФБУ ставиться до того, що у обох форматах будуть брати участь одні і ті ж гравці?
- Для різних змагань 3х3 в календарях чемпіонату України передбачені вікна, вони єдині в усіх лігах. Думаю, що це тимчасове рішення, - вікна для змагань 3х3, можливо, якісь гравці будуть грати і там і там. Ми поступово створюємо професійну лігу 3х3. Баскетбол 3х3 стрімко  розвивається, величезна зацікавленість в Україні до цього виду спорту, тепер вже Олімпійського виду спорту, вже відкриваються перші відділення баскетболу 3х3 у ДЮСШ,  ще сезон-два – і ми будемо мати окремі клуби 3х3 зі своїми спонсорами, команди, гравців та тренерів цієї чудової видовищної гри, які будуть розвиватися паралельно структурам баскетболу 5х5. 
 
- Яка динаміка зміни кількості учасників у турнірах загалом? 
- Наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя. Економічна ситуація, наявність спеціалістів та велике бажання зробити корисне, якісне та радісне – основні складові. Завдяки активності та величезному бажанню президента ФБУ Михайла Бродського, його невтомного пошуку із залученням до баскетбольного життя нових людей, баскетбольна географія в останні роки, як мінімум не звужується. З’являються нові клуби. Це клуби Першої, Вищої ліг, нові дитячі секції. Басктебол стає більш масовим. Як я уже згадувала ще триває процес дозаявки у багатьох турнірах, але уже зараз можна сказати, що загальна кількість команд і змагань збільшилась, і ми маємо впевненість, що ці тенденції збережуться.
 
- Команди зі донецького і луганського регіону не представлені у Суперлігах, які клуби зі сходу будуть виступати у інших змаганнях?
МБК Маріуполь – чоловіча команда у Вищій лізі і Першій лізі, в Юнацькій одразу 3 команди, МБК Краматорськ – чоловіча команда Першої ліги і 2 команди у ВЮБЛ, є дебютанти БК Дружківка – чоловіча команда у Ппершій, жіноча у Вищій лігах, у юнацьких змаганнях 1 команда дівчат і 2 команди юнаків. Після довгої перерви у ВЮБЛ представлена дівоча команда з Рубіжного. Словом баскетбольне життя триває і у цьому регіоні.
 
- Чи часто доводиться штрафувати клуби за не дотримання регламенту?
- На щастя ні, більше дисциплінарних покарань за неетичну, неспортивну поведінку чи неякісне виконання своїх обов’язків. Штрафні санкції прописуються не для того, аби штрафувати, а щоб запобігти порушенням. Технічні питання вирішуємо мирним шляхом. Співробітники клубів працюють дуже багато і виконують ту величезну непомітну роботу, що дозволяє гравцям і тренерам займатися своєю справою, не відволікаючись, а глядачам – насолоджуватися грою. 
 
- Як ви оцінюєте зміни до правил, які вступили у дію з початком нового баскетбольного сезону?
- Кожна зміна Правил баскетболу доцільна, усі зміни ведуть до видовищності, динамізації баскетболу. Наприклад додався так званий нульвий крок – збільшилась швидкість руху гравця у нападі безпосередньо перед атакою кошика, немає додаткової зупинки гри через «швидку» пробіжку. Неспортивний фол теж – захищатися слід по правилах, не вмієш – учись, а не зупиняй гравця грубощами, що часто приводить до травм і тривалої реабілітації. Суддівський відділ провів велику кількість семінарів з гравцями, тренерами, суддями у передсезонний період, підготував відеоматеріал с поясненнями, які дії гравця правильні, а де – порушення. Ми відкриті до спілкування, завжди знаходимо час для допомоги, консультацій. Звертайтесь, питайте, читайте на сайті ФБУ навчальні матеріали. Давайте поради, як зробити щось краще і зробимо це разом. У баскетболі на майданчику за 0.2 секунди можна змінити переможця гри. У житті цього замало – іноді потрібно значно більше часу для рішучих змін, але для цього слід багато працювати усім разом.
Новини по темі
ВЮБЛ (дівчата-2001): непереможний Бердянськ та інші ВЮБЛ (дівчата-2001): непереможний Бердянськ та інші
У чемпіонаті ВЮБЛ (дівчата-2001) беззаперечним лідером залишився ДЮСШ-Бердянськ, боротьба за друге місце точиться між КСЛІ-2 і СДЮСШОР-5-ДВУФК
Близько 30 стипендій уже виплачується гравцям збірних U14 i U15 Близько 30 стипендій уже виплачується гравцям збірних U14 i U15
З початку нового сезону ФБУ виплачує стипендії найперспективнішим гравцям і їхнім наставникам
Розпочала діяти система нарахування стипендій тренерам, які підготували гравців збірної Розпочала діяти система нарахування стипендій тренерам, які підготували гравців збірної
Підвищити престижність роботи дитячого тренера і його забезпечення - одне із основних завдань ФБУ
ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва і Рівне - у Полтаві без поразок ВЮБЛ (дівчата-2003): збірна Києва і Рівне - у Полтаві без поразок
У Полтаві відбувся третій тур першого етапу чемпіонату ВЮБЛ серед дівочих команд, складених з гравців 2003 р.н
ВЮБЛ (дівчата-2006,2007): пристрасті на Слобожанщині ВЮБЛ (дівчата-2006,2007): пристрасті на Слобожанщині
Протистояння Мелітополя і Дружківки - найзапекліше у ВЮБЛ (дівчата-2006,2007)
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): прикарпатські баталії ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): прикарпатські баталії
Зіграно матчі першого етапу ВЮБЛ серед команд дівчат 2005 і 2006 років народження в Івано-Франківській області
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): несподівана Білозерка і непереможний Верхній Рогачик ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): несподівана Білозерка і непереможний Верхній Рогачик
У Каховці відбувся другий (фінальний) тур Обласного етапу ВЮБЛ (Херсонська область), серед команд дівчат 2005 - 2006 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2002): двовладдя Рівного і Києва ВЮБЛ (дівчата-2002): двовладдя Рівного і Києва
У Рівному та Полтаві відбулися матчі 3-го туру чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2002-го року народження
ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ
У Києві відбувся третій тур першого етапу чемпіонату ВЮБЛ серед дівочих команд найстаршої вікової групи – 2001-го року народження
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): Вінниця-1 двічі перша ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): Вінниця-1 двічі перша
У Вінницькій області відбувся перший етап ВЮБЛ серед команд дівчат 2005 і 2006 років народження
ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): на Херсонщині лідирують Верхній Рогачик і Гола Пристань ВЮБЛ (дівчата-2005,2006): на Херсонщині лідирують Верхній Рогачик і Гола Пристань
У Новій Каховці на Херсонщині відбувся 1 тур обласного етапу ВЮБЛ серед команд дівчат 2005 і 2006 років народження
Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту
Розповідь про новий сезон у найбільшій баскетбольній лізі країни, яка уже має свою історію
ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР
В Одесі відбувся 2-й тур чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2002-го року народження
ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє
У чемпіонаті ВЮБЛ (дівчата-2004) матчі першого туру зіграли 6 команд, які представляють групи Б і В
ВЮБЛ (дівчата-2003): психологія переможців спрацювала ВЮБЛ (дівчата-2003): психологія переможців спрацювала
Окрасою першого туру у ВЮБЛ (дівчата-2003) стало протистояння Збірної Києва та ОСДЮСШОР (Рівне)
ВЮБЛ (дівчата-2001): 16 матчів у Бердянську ВЮБЛ (дівчата-2001): 16 матчів у Бердянську
ДЮСШ (Бердянськ) зберіг лідерство після домашнього туру у ВЮБЛ (дівчата-2001)
ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне
Розпочався чемпіонат ВЮБЛ серед дівочих команд 2002 року народження
ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки
Першими 16-й чемпіонат України у ВЮБЛ розпочали дівочі команди 2001 року народження
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя
Про деталі старту нового баскетбольного сезону розповідає Лариса Шабанова
Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18 Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18
Першими стартують дівчата 2001 року народження