Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя

0
Кінець вересня видався насиченим, адже уже зараз стартували змагання у жіночій Суперілзі, кількох вікових категоріях ВЮБЛ, зовсім незабаром розпочнуться поєдинки чоловічої Суперліги, визрівають амбітні плани щодо баскетболу 3х3, департамент ФБУ з організації і проведення змагань провів величезний обсяг робіт, але з кожним днем кількість завдань лише збільшується, про старт нового сезону і те чого чекати гравцям та вболівальниками розповіла голова департаменту Лариса Шабанова.
 
- Які зміни відбулися загалом у системі змагань, які проводяться під егідою ФБУ у новому сезоні у порівняні із попередніми?
Зараз система змагань в Україні приводиться до єдиної складової – однакова кількість команд у лігах та однакова система, кількість ігор у чоловіків та жінок. Так наприклад і у чоловічій і у жіночій Суперлізі цього сезону буде по 8 команд, обидва турніри будуть гратися в 4 кола і після цього плей-офф. Матч Зірок плануємо організувати як для чоловіків такі для жінок. Це що стосується найвищого дивізіону. У Вищій лізі у чоловіків цього року буде 15 команд, у Першій лізі– 28 команд, які розподілено на 4 зони. Для участі у Кубку України вже маємо близько 30 заявок від команд Вищої та Першої ліг, аматорських колективів, які починають змагання з 1-го етапу. Ми плануємо приділяти більше уваги до якості організаційного проведення змагань в усіх лігах – це телебачення, он-лайн трансляції, безпомилкове ведення статистичних показників під час ігор за новою програмою та новими вимогами ФІБА, ведення електронних протоколів гри, шоу-програми для глядачів під час ігор.  
 
- А які нововведення є для дитячих змагань?
- Юнацька ліга до дивізіону А тепер здобула дивізіон Б – це регіональні змагання, які об’єднали юнацькі команди в регіональні та обласні ліги і додали шансів дітлахам змагатися з рівними командами недалеко від дому і з глядацькою підтримкою рідних та друзів не тільки на домашній арені, але і у гостях. 
 
- Скільки загалом турнірів, їхня структура  загальна кількість команд чоловічих і жіночих? 
- Курчат рахують восени – зараз ще триває прийом заявок, у багатьох лігах  сезон ось-ось розпочнеться, триває реєстрація команд і  учасників. Сезон розпочався з ігор дівочої юнацької ліги команд 2001 р.н. Уже стартовав Чемпіонат жіночої Суперліги в київському Палаці спорту. У п’ятницю 29 вересня стартує чоловіча Суперліга. За тиждень стартує Вища ліга – чоловіки та жінки, Юнацька ліга у хлопців. Ще за тиждень – Кубок України, 1-й етап з командами Першої та Аматорської ліги, Перша ліга, ігри в 4-х дивізіонах Студентської ліги, Шкільна ліга 3х3 (дві вікові категорії у дівчат та хлопців) в кожній області, Студентський Кубок 3х3, чемпіонат України «Суперліга 3х3» як у чоловіків так і у жінок. Близько 30 офіційних змагань які будуть відбуватися протягом сезону.
 
- Питання хто буде обслуговувати ці змагання?
- Ведеться масштабна практична робота - суддівство, перегляд ігор, постійне навчання суддів, статистиків, секретарів, що працюють на змаганнях всіх рівнів, контроль та допомога обласним та регіональним змаганням – працівникам департаменту змагань ФБУ нудитися не має коли.
 
- Як будуть поєднуватися календарі змагань з класичного баскетболу і 3х3? Як ФБУ ставиться до того, що у обох форматах будуть брати участь одні і ті ж гравці?
- Для різних змагань 3х3 в календарях чемпіонату України передбачені вікна, вони єдині в усіх лігах. Думаю, що це тимчасове рішення, - вікна для змагань 3х3, можливо, якісь гравці будуть грати і там і там. Ми поступово створюємо професійну лігу 3х3. Баскетбол 3х3 стрімко  розвивається, величезна зацікавленість в Україні до цього виду спорту, тепер вже Олімпійського виду спорту, вже відкриваються перші відділення баскетболу 3х3 у ДЮСШ,  ще сезон-два – і ми будемо мати окремі клуби 3х3 зі своїми спонсорами, команди, гравців та тренерів цієї чудової видовищної гри, які будуть розвиватися паралельно структурам баскетболу 5х5. 
 
- Яка динаміка зміни кількості учасників у турнірах загалом? 
- Наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя. Економічна ситуація, наявність спеціалістів та велике бажання зробити корисне, якісне та радісне – основні складові. Завдяки активності та величезному бажанню президента ФБУ Михайла Бродського, його невтомного пошуку із залученням до баскетбольного життя нових людей, баскетбольна географія в останні роки, як мінімум не звужується. З’являються нові клуби. Це клуби Першої, Вищої ліг, нові дитячі секції. Басктебол стає більш масовим. Як я уже згадувала ще триває процес дозаявки у багатьох турнірах, але уже зараз можна сказати, що загальна кількість команд і змагань збільшилась, і ми маємо впевненість, що ці тенденції збережуться.
 
- Команди зі донецького і луганського регіону не представлені у Суперлігах, які клуби зі сходу будуть виступати у інших змаганнях?
МБК Маріуполь – чоловіча команда у Вищій лізі і Першій лізі, в Юнацькій одразу 3 команди, МБК Краматорськ – чоловіча команда Першої ліги і 2 команди у ВЮБЛ, є дебютанти БК Дружківка – чоловіча команда у Ппершій, жіноча у Вищій лігах, у юнацьких змаганнях 1 команда дівчат і 2 команди юнаків. Після довгої перерви у ВЮБЛ представлена дівоча команда з Рубіжного. Словом баскетбольне життя триває і у цьому регіоні.
 
- Чи часто доводиться штрафувати клуби за не дотримання регламенту?
- На щастя ні, більше дисциплінарних покарань за неетичну, неспортивну поведінку чи неякісне виконання своїх обов’язків. Штрафні санкції прописуються не для того, аби штрафувати, а щоб запобігти порушенням. Технічні питання вирішуємо мирним шляхом. Співробітники клубів працюють дуже багато і виконують ту величезну непомітну роботу, що дозволяє гравцям і тренерам займатися своєю справою, не відволікаючись, а глядачам – насолоджуватися грою. 
 
- Як ви оцінюєте зміни до правил, які вступили у дію з початком нового баскетбольного сезону?
- Кожна зміна Правил баскетболу доцільна, усі зміни ведуть до видовищності, динамізації баскетболу. Наприклад додався так званий нульвий крок – збільшилась швидкість руху гравця у нападі безпосередньо перед атакою кошика, немає додаткової зупинки гри через «швидку» пробіжку. Неспортивний фол теж – захищатися слід по правилах, не вмієш – учись, а не зупиняй гравця грубощами, що часто приводить до травм і тривалої реабілітації. Суддівський відділ провів велику кількість семінарів з гравцями, тренерами, суддями у передсезонний період, підготував відеоматеріал с поясненнями, які дії гравця правильні, а де – порушення. Ми відкриті до спілкування, завжди знаходимо час для допомоги, консультацій. Звертайтесь, питайте, читайте на сайті ФБУ навчальні матеріали. Давайте поради, як зробити щось краще і зробимо це разом. У баскетболі на майданчику за 0.2 секунди можна змінити переможця гри. У житті цього замало – іноді потрібно значно більше часу для рішучих змін, але для цього слід багато працювати усім разом.
Новини по темі
Трансільванія No Borders PEAK Cup запрошує бажаючих
Трансільванія No Borders PEAK Cup запрошує бажаючих
Міжнародний турнір з мінібаскетболу запрошує команди з України
ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено
ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено
Без поразок - тільки збірна Києва
ВЮБЛ (дівчата2002/2003): КСЛІ-Київ-Баскет на першому етапі без поразок
ВЮБЛ (дівчата2002/2003): КСЛІ-Київ-Баскет на першому етапі без поразок
Олена Федченко підключає до команди дівчат 2004-го р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2002, 2003): анонс київського туру
ВЮБЛ (дівчата-2002, 2003): анонс київського туру
Сім команд зіграють між собою за чотири дні
Сергій Тимчук: два роки тренувань не пройшли даремно
Сергій Тимчук: два роки тренувань не пройшли даремно
Як на Поділлі відродили дівочий баскетбол
ВЮБЛ (дівчата-2006): найменші стартували
ВЮБЛ (дівчата-2006): найменші стартували
22 команди претендують на право грати у Дивізіоні А
ВЮБЛ (дівчата-2002/03): КСЛІ-Київ-Баскет єдиний без поразок
ВЮБЛ (дівчата-2002/03): КСЛІ-Київ-Баскет єдиний без поразок
Зіграно другий тур об'єднаного чемпіонату ВЮБЛ (дівчата-2002/03)
ВЮБЛ (дівчата 2002-2003): об’єднаний чемпіонат
ВЮБЛ (дівчата 2002-2003): об’єднаний чемпіонат
Чому вирішили об'єднати чемпіонат ВЮБЛ у двох вікових групах
Що нового у дитячо-юнацькому баскетболі?
Що нового у дитячо-юнацькому баскетболі?
Система змагань, кількість вікових категорій та інше
Ірина Бикова про жіночий баскетбол: це інтелектуальна гра, а дівчата мають бути хитрими
Ірина Бикова про жіночий баскетбол: це інтелектуальна гра, а дівчата мають бути хитрими
Ірина Бикова розповіла про організацію літнього дозвілля дітей-баскетболістів, побажання до ВЮБЛ на наступний сезон і досвід МБК Переяслав
XXVI Чемпіонат ВЮБЛ: медальна статистика сезону
XXVI Чемпіонат ВЮБЛ: медальна статистика сезону
Хто склав конкуренцію Києву за кількістю здобутих нагород?
Ірина Нагорна: один у полі не воїн
Ірина Нагорна: один у полі не воїн
Головний тренер жіночої збірної України U-15 розставляє акценти
ВЮБЛ (дівчата-2005): лауреати фінального туру
ВЮБЛ (дівчата-2005): лауреати фінального туру
У фіналі ВЮБЛ (дівчата-2005) визначено лауреатів індивідуальних номінацій
Лариса Єщенко: важливо вірити у свої сили
Лариса Єщенко: важливо вірити у свої сили
Дівчата, як і квіти, розпускаються не усі одночасно
ВЮБЛ (дівчата-2005): збірна Києва – чемпіон України!
ВЮБЛ (дівчата-2005): збірна Києва – чемпіон України!
МСДЮСШОР (Вінниця) не зуміла нав'язати боротьбу господаркам
Єлизавета Кушнір: у грі забуваю про все
Єлизавета Кушнір: у грі забуваю про все
Капітан КДЮСШ-Чемпіон - про травму і плани команди на новій ігровій орбіті
ВЮБЛ (дівчата-2005): визначилися півфіналісти
ВЮБЛ (дівчата-2005): визначилися півфіналісти
У Києві зіграно перші матчі чемпіонату ВЮБЛ (дівчата-2005)
ВЮБЛ (дівчата-2005): вісім претендентів на титул
ВЮБЛ (дівчата-2005): вісім претендентів на титул
У Києві визначать чемпіона ВЮБЛ (дівчата-2005)
ВЮБЛ (дівчата-2006): СДЮСШОР-5 – чемпіонки України!
ВЮБЛ (дівчата-2006): СДЮСШОР-5 – чемпіонки України!
Дніпрянки обіграли у фіналі ДЮСШ (Бердянськ)
Estafeta