Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Кирило Натяжко: конфлікту з Мурзіним не було, є непорозуміння

Кирило Натяжко: конфлікту з Мурзіним не було, є непорозуміння

Гравець збірної України і казахської "Астани" Кирило Натяжко розповів про своє ставлення до головної команди країни, відкрив секрет, який є спільним для гравців збірної, і повідомив про травму правого коліна, яка заважає йому повноцінно виступати.

- Усе було непогано. Але наприкінці січня я отримав травму ноги, був звичайний ігровий епізод. Я впав. Наступного дня відчув сильний біль у правому коліні. Лікарі подивилися, зробили МРТ і сказали – потрібен відпочинок. Але відпочинок одразу не можна було дати. Пішло трохи запалення. Як кажуть, нічого смертельного, але ось цей біль не дає тобі грати на 100 відсотків. І коли ти граєш на знеболювальних, на уколах, ти на певний час про це забуваєш, а вже ввечері біль повертається і посилюється. І таким чином відновлення затягується. Увесь лютий відіграв на уколах. Навіть у тих іграх, що складалися для мене добре, відчував постійний дискомфорт і грати було важко. Тому зараз відновлююся. Лікарі дали мені можливість відновитися перед фінальною частиною сезону. У нас вирішальні матчі заплановані на квітень, тому зараз повністю сфокусований на відновленні.

- Цей випадок стався у Лізі ВТБ чи у чемпіонаті Казахстану.
- Так, у Лізі ВТБ. Чемпіонат Казахстану щойно розпочався. Він тут розігрується за специфічною схемою. Наприкінці травня завершиться.

- Схема проведення схожа на НБА?
- Ні, ні, яке НБА?! Вона взагалі ні на яку іншу не схожа. У чемпіонаті лише п’ять команд грають.

- Так що кажуть лікарі?
- Завдання такого, щоб відновитися на сто відсотків до наступного тижня, такого нема. Але скоро прийде час, коли треба буде грати. Як по-спортивному кажуть: треба грати. Тому ще тиждень, а я вже зараз почуваюся краще, і знову порину у тренувальний процес.

- Ну а як з адаптацією у Казахстані?
-  Адаптація тут пройшла швидко і непомітно. Це, напевно, перший клуб такий, що я тут відчуваю себе майже, як вдома. Казахстан близький Україні за ментальними ознаками, зокрема у плані гостинності. Люди прості, доброзичливі, жити приємно.

- Ти граєш у столиці, в Астані. Які враження справляє місто, встигаєш гуляти?
- Насправді місто дуже красиве, але гуляти вулицями? Зараз не та пора року. За вікном мінус 10. Постійні вітри, степ. А так місто відмінне. Усе є, усе доступно.

- Клуб тебе забезпечив житлом, пересуванням містом?
- В цьому плані нема проблем. Живу у центрі неподалік залу, це дуже зручно. Крім того у маєму розпорядженні авто з водієм. Це теж дуже зручно, оскільки взимку сильні морози, мінімум півтора місяці температура від мінус 20 до мінус 30 градусів. То ж поки заведеш машину, поки прогрієш – було б складно, а так про це потурбувався клуб. Щоб гравці мали мінімум незручностей.

- Тим сам собі готуєш їсти, чи харчуєшся у місті?
- Переважно у місті. До речі, тут є відмінні українські ресторани, з національною українською кухнею. Прям тебе пан такий зустрічає з музиками. Дуже приємно, що таке є. Ну а ввечері після тренування вже не будеш готувати. Вони тут пізно завершуються, врахуйте різницю у часі +4 з Україною. Стараюсь ще поспілкуватися з друзями і перекушую вдома.

- В тебе вже з'явилися там нові знайомства?
- Ви знаєте, ми дуже багато часу проводимо разом у роздягальні, під час перельотів, на виїздах, ну скрізь. Тому команда дружна, але я не можу сказати, що ми там прям збираємося разом, проводимо час. Кожний сам по собі. У кожного є сім’ї, свої особисті друзі. І навіть є бажання часом усамітнитися.

- Ти з кимось живеш, чи сам?
- Ні, я сам, зі мною тут був мій друг. Він приїздив до мене у гості сюди на новорічні свята і Різдво, зараз знову сам. Може мама незабаром приїде.

- У Казахстані багато наших дівчат виступають, бачився з ними?
- Так, з Олею Дубровіною бачився. Вона і ще пару дівчат приходили до нас на матчі. На жаль, у мене не було можливості їхні матчі вживу подивитися. Але вони кілька разів на мої ігри приходили і була можливість трохи з ними поспілкуватися. Я побажав їм удачі, привітав, що вони добре виступили за збірну у відбірних матчах Євробаскету. Я дуже радий за них.

- Продовжимо тему збірної. Наскільки ти готовий відгукнутися на виклик до збірної України?
- Я завжди готовий. Ніколи не було такого, що я був проти збірної чи, грубо кажучи, країни. Збірна для мене, в першу чергу, як країна. Але вийшло так, що відбулося непорозуміння. Минулого літа люди не зрозуміли моєї позиції, яку я їм озвучив, і винесли свою іншу позицію. У мене були сімейні обставини, і я не міг приїхати. Не те, що я відмовився, я не міг прибути вчасно до тренувального табору. І потім у січні я був у Києві, бачився з Олександром Лохманчуком. Привіталися, але цю тему не обговорювали. Пізніше до нас приїздив Драбіковський (Володимир Драбіковський – генеральний секретар ФБУ). Він був комісаром на одному з матчів ліги ВТБ. Ми з ним розмовляли, і я йому сказав, що у мене нема ніякої образи ні на кого. Ніякого зла ні на кого я не тримаю. І якщо буде розмова, я готовий до неї. Якщо все буде нормально і по-людськи. А проти збірної взагалі нічого не може бути. Подивіться, навіть зірки світового масштабу грають за свої збірні. Як можна ігнорувати? Бо ж ти граєш не за гроші, не за тренера, ти граєш за свою країну. У цьому і є цінність матчів за головну команду.

- Тобто якщо головний тренер збірної України Євген Мурзін особисто або через свого асистента Олександра Лохманчука тебе виклече на збори, ти готовий?
- Я вважаю, що якщо конфлікт, а точніше непорозуміння, було з головним тренером, то і розмовляти треба з головним тренером. Поки що розмови з ним не було і він мені не телефонував. А те, що я готовий, це навіть не обговорюється.

- Ти встигаєш слідкувати за баскетбольними подіями в Україні?
- Кубок дивився, коли у Палаці спорту матчі проходили. Звичайно ж, у мене друзі є і в тій, і в тій лізі. Я у гарних стосунках з власником Дніпра Валерієм Валерійовичем Кондратьєвим, адже я сам з Дніпропетровська. І з Богданом Гулямовим (президент БК Будівельник) теж підтримую зв’язок. Я не перебуваю в середині баскетбольних подій в Україні, тому не можу коментувати, хто правий, хто не правий у тому конфлікті, що розділив чемпіонат на два табори. Головне, щоб вони працювали на розвиток баскетболу. Якщо вже і футболу важко, то і спорту в цілому в Україні непросто. Ну і слідкувати за усіма командами у чемпіонатах часу нема. Тим більше, що серед них є, на мій погляд, штучно створені. Звичайно хотілося б, щоб була одна Ліга з висококласними виконавцями. Тоді б і інтерес був би вищим.

- Що ти маєш на увазі під терміном "штучно створені".
- Ну, це команди, що виникли нізвідки, перший рік грають. Я розумію, що зараз не ті часи, коли знайдеться людина і скаже: я вкладу великі гроші у баскетбол, у спорт. Такого зараз не роблять, тому такі команди з невідомим майбутнім.

- Ти пограв у європейських чемпіонатах, бачив різний рівень турнірів, зараз у Казахстані, яким бачиш продовження своєї кар’єри?
- Зараз багато спекуляцій є щодо того, хто куди переходить. Хтось поїхав грати туди, хтось ще кудись. У багатьох випадках, може люди це не розуміють, але сам спортсмен часто не має вибору. Не дай Боже якийсь невірний поворот подій, і у тебе замість п’яти пропозицій залишається одна. І ти маєш його прийняти, яким би воно не було. Звичайно ж, хотілося б… У кожного, напевно, баскетболіста, найзаповітніша мрія – стати чемпіоном НБА. Але якщо бути реалістом? Хотілося б, щоб в Україні були команди рівня Євроліги. І усі наші хлопці могли б грати спокійно. І все було б ідеально. Як воно є у Туреччині, в Італії, В Іспанії, у тій самій Росії. ЦСКА, Хімки – усі ці топові клуби. Хотілося б, щоб і у нас таке було. Щоб не доводилося знову їхати кудись далеко. Але маємо, що маємо. І інколи, як я вже казав, обирати не доводиться.

- У тебе агент обирає для тебе клуби, чи ти сам можеш вибрати?
- Якщо клуби тобі пропонують, ти з цього і вибираєш.

- Ну ось, скажімо, Олександр Липовий, з яким ви разом в Угорщині грали, зараз у київському Динамо виступає.
- Саша агентство змінив, пішов з нашого агентства, не захотів з ним поновлювати співпрацю.

- Якщо були б гарні пропозиції з України, ти б залюбки грав на Батьківщині?
- Відкрию вам секрет: цього усі гравці збірної хочуть. Якщо в Україні будуть гідні умови для спорту, для баскетболу, усі будуть тільки "за", щоб грати вдома.

Новини по темі
23 листопада збірна України зіграє зі збірною Швеції 23 листопада збірна України зіграє зі збірною Швеції
Третім суперником збірної України у відборі на Чемпіонат світу з баскетболу буде збірна Швеції
Євген Мурзін продовжить очолювати національну чоловічу збірну України Євген Мурзін продовжить очолювати національну чоловічу збірну України
20 вересня Президія ФБУ пролонгувала повноваження Євгена Мурзіна на посаді головного тренера національної чоловічої збірної України
На чемпіонаті Європи програли майбутнім його переможцям – захисник збірної України На чемпіонаті Європи програли майбутнім його переможцям – захисник збірної України
Руслан Отверченко поділився враженнями від чемпіонату Європи та очікуваннями від нового баскетбольного сезону
ЄвроБаскет-2017: відео найкращих моментів матчів збірної України
Відео 14.09.2017
ЄвроБаскет-2017: відео найкращих моментів матчів збірної України
Найкраще з виступу збірної України на чемпіонаті Європи
Євген Мурзін: У відборі на чемпіонат світу група у нас цікава і непроста Євген Мурзін: У відборі на чемпіонат світу група у нас цікава і непроста
Головний тренер національної команди – про наступний цикл збірної України
Збірна України - найкраща за блок-шотами на ЄвроБаскеті-2017 Збірна України - найкраща за блок-шотами на ЄвроБаскеті-2017
Команда Євгена Мурзіна лідирує після групового етапу і першого раунду плей-оф
Збірна України повернулася додому з чемпіонату Європи Збірна України повернулася додому з чемпіонату Європи
Національна збірна прибула до України, завершивши свій виступ на Чемпіонаті Європи
ЄвроБаскет-2017: відео прес-конференції після матчу Словенія – України
Відео 09.09.2017
ЄвроБаскет-2017: відео прес-конференції після матчу Словенія – України
Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи
Збірна України поступилася в 1/8 фіналу чемпіонату Європи Збірна України поступилася в 1/8 фіналу чемпіонату Європи
Чоловіча збірна України завершила виступи на ЄвроБаскеті-2017
Збірна України вийшла на розминку без Олександр Мішули Збірна України вийшла на розминку без Олександр Мішули
Захисник збірної не зможе допомогти їй у важливому матчі проти Словенії
ЄвроБаскет-2017: анонс матчу Словенія – Україна ЄвроБаскет-2017: анонс матчу Словенія – Україна
Збірна України грає в 1/8 фіналу чемпіонату Європи
Артем Швець: покладатися на фортуну неможна Артем Швець: покладатися на фортуну неможна
Рекордсмен оцінює рекордсмена: Артем Швець про лідера словенців Горана Драгіча
Протистояння №8. Як збірна України грала у попередніх матчах проти Словенії Протистояння №8. Як збірна України грала у попередніх матчах проти Словенії
Команда Євгена Мурзіна знову зіграє з командою, суперником якої була у відбірковому турнірі
Першими опробували паркет Сінан Ердем українці Першими опробували паркет Сінан Ердем українці
На головній арені Євробаскета - 2017 повним ходом йде підготовка до матчів плей-офф
Клим Артамонов: українці нічим не гірші за словенців Клим Артамонов: українці нічим не гірші за словенців
Учасник відбору на Євробаскет Клим Артамонов закликає вболівати за Україну в 1/8 по-справжньому
ЄвроБаскет-2017: визначено всі пари 1/8 фіналу ЄвроБаскет-2017: визначено всі пари 1/8 фіналу
На чемпіонаті Європи завершився груповий етап
Другий в історії плей-оф. Коли збірна України грала у матчах навиліт чемпіонатів Європи Другий в історії плей-оф. Коли збірна України грала у матчах навиліт чемпіонатів Європи
Команда Євгена Мурзіна лише вдруге представлятиме нашу країну у вирішальній стадії фінальної частини Євробаскету
Збірна України уже у Стамбулі Збірна України уже у Стамбулі
Сьогодні розпочинається підготовка до плей-оф ЄвроБаскету-2017