Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом

Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом

Київська команда ДЮСШ№3 "Багіра" напрочуд потужно провела сезон у ВЮБЛ (дівчата-2003), поставивши ефектну переможну крапку у фіналі з ОСДЮСШОР (Рівне) 60:43. Цей матч виявився єдиним, де інтрига трималася протягом матчу, в інших поєдинках Багіра закривала тему з переможцем заздалегідь. Невже суперники настільки безпорадні, що не можуть чинити гідний опір чемпіонкам? – запитуємо у головного тренера ДЮСШ№3 "Багіра" Ірини Нагорної.

- Ви неправильно сказали, суперники у нас дуже гарні.

- Гарні? Тільки вони вам мало закидають.
- Ні, якби не суперники, ми б не могли підніматися усе вище і вище. А так ми їх трохи боїмося (посміхається – ред.), тому більше тренуємося і вони нас стимулюють.

- У фіналі ви перемогли ОСДЮСШОР з Рівного. Тільки там була рівна боротьба, над усіма іншими суперниками ви мали відчутну перевагу.
- На початку сезону ми поступили рівненчанкам з різницею у два очка. І це стало для нас гарним уроком. Така встряска теж часом потрібна. Це була єдина наша поразка за сезон. Якби не вона, не було б такого фіналу. Ми досить швидко зробили висновки. І ми дуже серйозно … ми завжди налаштовуємося серйозно, на будь-яку команду. Дівчата у цьому плані молодці, нема розслаблених ігор, виходять, відпрацьовують на 100%. І завдяки цій поразці з’явився стимул, що треба працювати, працювати і працювати. Аби переважати суперника, щоб не було рівних поєдинків. Останій матч усе одно був важкий. Бо фінальна гра змусить хвилюватися будь-якого спортсмена, не кажучи вже про дітей. Це 2003-й рік, їм тільки по 14 років, деякі дівчата були на рік молодші. То ж хвилювання мало місце, в обох команд. Але нам вдалося швидше впоратися з цим хвилюванням.

- Зараз цим дівчатам по 14 років. Наскільки серйозно вони пов’язують своє подальше життя з баскетболом?
- На даний момент усі серйозно ставляться до свого спортивного майбутнього. Мені здається, ми зуміли їм прищепити любов до баскетболу. Наводимо дівчатам приклади наших старших вихованок. Ми демонструємо їм, як баскетбол допомагає у житті – жодна наша вихованка не залишила і не пішла з баскетболу. Зараз хтось грає 3х3, багато хто грають за кордоном, чимало дівчат грають у національній збірній. І навіть якщо дівчата дуже високих результатів не досягли, вони все одно пов’язують своє життя з баскетболом. Є баскетбол аматорський – на будь-якому рівні можна себе знайти і та любов, яки прищіплюється у дитинстві, вона залишається на усе життя. Мені здається, вони вже встали на свій баскетбольний шлях.

- Баскетбол у такому віці ще відрізняється від дорослого баскетболу? Ще граєте за принципом "бий-біжи", чи вже є якісь тактичні напрацювання?
- Звичайно, є. Їх не так багато. Але справа в тому, що ми останній рік грали у мінібаскетбол. За дещо інші правила, і нас вони зобов’язують до певних тактичних дій. Тобто ми не можемо використовувати те, що використовують у дорослому баскетболі – пікенроли, заслони, у захисті багато чого не можемо. Це обмежує наші дій, ФБУ зараз переглядає правила мінібаскетболу. Але тим не менш є свої переваги. У нас був останній рік мінібаскетболу. Можна сказати, закінчили фінал і відсьогодні переходимо до дорослого баскетболу і починаємо вивчати інші правила. Вже починаємо грати в інший баскетбол. Це важкий перехід.

- А які переваги мінібаскетболу?
- Мені дуже подобається заміна п’ятірками. Яким би тренер не був, він амбітний і старається виграти. У нас дуже багато гравців, які тільки почали грати, і ті, хто вже сформувалися. І звісно, та дитина, яка сформувалася, вона буде фізично міцнішою. І та дівчина, яка тільки зростає, у фізичному плані буде менш цікава. За правилами мінібаскетболу ми граємо п’ятірками. Ми не думаємо, можна цю дитину випускати, чи ні? Ми сформували команду 12 дівчат і вони грають. Шість грають у першій п’ятихвилинці, шість – у другій. І так пішло. Усі 12 гравців грають однаковий проміжок часу. Мені це дуже подобається. Це стимулює усіх дітей, батьків. Вони ж хочуть бачити свою дитину на майданчику, а не на лаві запасних. Я це правило вітаю, воно має завжди залишатися.

- А вже тепер у дорослому баскетболі хтось буде "гріти" лаву запасних, а хтось гратиме.
- Ми працюємо удвох з Ларисою Миколаївною Єщенко і у нас є своя тенденція. Ми, вважаю, створили гарну команду, у Євролізі змагалися. І ви знаєте, ми десь це правило, маю на увазі зміну п’ятірками, ми ще залишимо, прибережемо. Не можна різко переходити (на інші правила – ред.). Те, що дитячий організм не потягне 40 хвилин, ми це правило трохи притримаємо, гратимемо п’ятірками. Будемо лавірувати, будемо старатися, щоб усі дітки грали достатню кількість часу.

- Настає літо, дівчата роз’їдуться на канікули?
- Ні, у нас нема ані вихідних, ані свят, ані канікул. Сьогодні вихідний, завтра тренування, ми заявилися у чемпіонат Київської області, боялися, що у нас буде мало змагань, виявилося зовсім немало. У нас 24 травня фінал по старшому віку. Там грають дівчата 2000р і молодші. Ми гратимемо 2003-м роком. Відіграємо ці ігри і 31-го травня виїздимо на спортивні збори. Тут я трохи похвалюся. Ми трьома віковими групами їдемо. З них 2003 і 2004 роки стали чемпіонами України, і 2005-й рік – друге місце. Усі три команди ми не залишаємо, ми поїдемо до Залізного порту. Наш 2005-й рік гратиме у мінібаскетбол, а ми там поруч тренуватимемося. Майданчики є, час є. Ми так і пересуваємося. Трьома віковими групами – Я, Ірина Нагорна, Лариса Єщенко і наші дівчата. Далі – збори U-14, туда наші дівчата теж потрапили. Потім клубом, трьома віковими групами, ми змагатимемося на турнірі в Угорщині. Це з першого липня. Усе літо проведемо з користю, будемо поєднувати тренування, відпочинок та ігри.

Новини по темі
ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне ВЮБЛ (дівчата-2002): на старті Київ сильніший за Рівне
Розпочався чемпіонат ВЮБЛ серед дівочих команд 2002 року народження
ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки ВЮБЛ (дівчата-2001): перші ластівки
Першими 16-й чемпіонат України у ВЮБЛ розпочали дівочі команди 2001 року народження
Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя Лариса Шабанова: наш український баскетбол – це живий організм, який розвивається за законами життя
Про деталі старту нового баскетбольного сезону розповідає Лариса Шабанова
Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18 Уже цього вік-енду початок баскетбольного сезону 2017/18
Першими стартують дівчата 2001 року народження
Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом Ірина Нагорна: "золоте" прощання з мінібаскетболом
Головний тренер ДЮСШ№3 "Багіра" (дівчата-2003) Ірина Нагорна розповіла, що слугує мотивацією для її команди-чемпіонки ВЮБЛ
Олександр Чередниченко: Фастова поїде в Америку Олександр Чередниченко: Фастова поїде в Америку
Головний тренер новоспечених чемпіонів ВЮБЛ (дівчата-2000) СДЮСШОР-5-ДВУФК Олександр Чередниченко розповів, чому його дівчата вибороли золото
ВЮБЛ (дівчата-2000): лауреати фінального туру ВЮБЛ (дівчата-2000): лауреати фінального туру
Лауреати фінального туру ВЮБЛ (дівчата-2000)
ВЮБЛ (дівчата-2000): СДЮСШОР-5-ДВУФК виборює титул ВЮБЛ (дівчата-2000): СДЮСШОР-5-ДВУФК виборює титул
СДЮСШОР-5-ДВУФК здобув титул чемпіонок України у ВЮБЛ (дівчата-2000)
ВЮБЛ (дівчата-2000): золото розіграють Дніпро і Київ ВЮБЛ (дівчата-2000): золото розіграють Дніпро і Київ
СДЮСШОР-5-ДВУФК і КСЛІ-ТІМ СКУФ розіграють золото у найстаршій віковій групі ВЮБЛ
ВЮБЛ (дівчата-2000): чемпіона визначать у Дніпрі ВЮБЛ (дівчата-2000): чемпіона визначать у Дніпрі
18 травня у Дніпрі стартує фінальний тур ВЮБЛ серед дівочих команд, складених з гравців 2000 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2005): чемпіона назвуть у Вінниці ВЮБЛ (дівчата-2005): чемпіона назвуть у Вінниці
13 травня у Вінниці розпочнеться Фінал чотирьох наймолодшої вікової групи ВЮБЛ серед дівчат
ВЮБЛ (дівчата-2002): кульмінація сезону ВЮБЛ (дівчата-2002): кульмінація сезону
ВЮБЛ (дівчата-2002): фаворити зустрінуться на раніше фіналу
ВЮБЛ (дівчата-2002): востаннє перед фіналом ВЮБЛ (дівчата-2002): востаннє перед фіналом
У Рівному зіграно матчі другого півфінального туру серед команд ВЮБЛ (дівчата-2002)
ВЮБЛ-2017. Промо перших фіналів: відео
Відео 12.04.2017
ВЮБЛ-2017. Промо перших фіналів: відео
У ВЮБЛ відбудуться фінальні тури сезону
ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено ВЮБЛ (дівчата-2005): перший етап завершено
ВЮБЛ (дівчата-2005): заключний тур першого етапу
ВЮБЛ (дівчата-2004): ігрова практика для "Юності" ВЮБЛ (дівчата-2004): ігрова практика для "Юності"
ВЮБЛ (дівчата-2004): 5-й тур другого етапу серед команд другої групи виявився повноцінним лише для Юності
ВЮБЛ (дівчата-2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ на другому етапі без поразок ВЮБЛ (дівчата-2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ на другому етапі без поразок
ВЮБЛ (дівчата2000): КСЛІ-ТІМ СКУФ виграє битву лідерів у СДЮСШОР-5-ДВУФК
ВЮБЛ (дівчата-2005): різниця у класі ВЮБЛ (дівчата-2005): різниця у класі
ВЮБЛ (дівчата-2005): у Рівному відбувася 4 тур першого етапу