Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Ігор Харченко: на чемпіонаті Європи спробуємо підвищитися у класі

Ігор Харченко: на чемпіонаті Європи спробуємо підвищитися у класі

8 серпня кадетська чоловіча збірна України U-16 вирушить на чемпіонат Європи (Софія, Болгарія, 10-19 серпня). Головний тренер збірної України Ігор Харченко протягом підготовки до чемпіонату асистував Андрію Подковирову, а вже у якості повноцінного головного тренера провів з нею коротку спаринг-сесію у Секешфехерварі (українці зіграли два матчі зі своїми угорськими однолітками, у першому поступилися 61:72, другий виграли 64:57). Ігор Харченко розповідає про готовність своїх підопічних до болгарських випробувань.

- В усіх матчах викладатимемося на повну. Іншого варіанту бути не може. Неважливо – хто суперник, чи то нідерландці, чи то данці. Переможна мета ставитиметься перед кожним матчем, наприкінці чемпіонату побачимо, як нам вдалося реалізувати свої плани.

- З Нідерландами ви розпочинаєте виступи на чемпіонаті, з Данією завершуєте групову стадію. Між ними ще зіграєте з Кіпром, Польщею, Болгарією. Хто найнебезпечніший у групі В?
- Ну, скажімо, ми зустрічалися на турнірі у Габрово зі збірною Болгарії, двічі їм поступилися. Але роботу над помилками проводимо. Дивимося відео нарізки, змінюємо комбінації, захисну взаємодію. Нажаль, бракує часу для повноцінної підготовки. Бо кожна школа готує хлопців по-своєму і коли вони приїздять до збірної, є над чим працювати, як індивідуально, так і командно. Але це завжди так.

- Усіх задіяли найсильніших, чи когось не вдалося залучити до лав збірної?
- Розраховували на "іноземців", тобто тих хлопців, що вчаться за кордоном. Але, як виявилося, їхній рівень залишає бажати кращого.

- Тобто, хлопці, що грають в Україні, кращі за тих, хто грає за її межами?
- Можливо тому, що за кордоном більше часу гравці приділяють не баскетболу, а навчанню. Маємо те, що маємо. Є склад, витискатимемо з нього максимум можливого.

- Після того, як ви стали головним тренером, у тренерський штаб увійшов Андрій Харчинський. Ви у тандемі працюєте у ВЮБЛ…
- Ми і на попередньому чемпіонаті Європи також разом працювали (Харчинський був головним, Харченко йому асистував – ред.). У мене трохи менше досвіду за Андрія. Він вже не одну молодіжну збірну "пройшов". Це посилення тренерського штабу.

- Тепер разом з ним і Дмитром Шаламовим виводитимете гравців з зони комфорту.
- Ви натякаєте, що в Україні їм грати комфортно? Так. Рівень чемпіонату України залишає бажати кращого. Це відчувається, коли ми граємо у Європі. Доводиться наздоганяти.

- Минулого року команда грала у півфіналі Дивізіону В. Тепер завдання яке?
- Підвищитися у класі, вийти у Дивізіон А. Інших завдань не ставимо. А ігри вже покажуть, на що ми здатні.