Хімік - Запоріжжя: вольова перемога южненців

Хімік на нервах виграє у Запоріжжя 74:72 у матчі Суперліги Фаворит Спорт.

І Хімік, і Запоріжжя, матч у Южному проводили на тлі втоми, адже за добу до цього підопічні Олега Юшкіна грали вдома з Кривбасом (перемога 66:62), а Запоріжжя в Одесі здолало БІПу 69:56.

Запоріжжя доволі жваво розпочало поєдинок. Шанси Хіміка відірватися у рахунку до пори до часу були марними. Більше того, на екваторі чверті після кидка Буца гості вийшли вперед 8:6. А за дві хвилини до завершення першої чверті Антон Саєнко триочковим вивів Запоріжжя вперед ще далі 13:10. Під завісу першої чверті лідер Запоріжжя Овдєєнко ще одним трюльником встановлює остаточний рахунок після першої чверті - 19:13 на користь гостей.

На початку другої чверті Олександр Бєліков складним крюком скоротив відставання. Але у той же час Овдєєнко реалізував два штрафних, а Фомічов закинув ще два - розрив гостей збільшився до восьми очок. Потім Овдєєнко заробив два з фолом і розрив сягнув 11 пунктів. Запоріжжю потрібно було відірватися щонайдалі. аби почуватися впевненіше, коли сили почнуть закінчуватися. на екваторі чверті Конєв триочковим спробував зупинити Запоріжжя у наборі очків, за ним влучив Метью Шоу - відставання скоротилося до мінус 6. Після двох точних трюльників від Фрейзера Хімік підтягнувся ще ближче - до 4-х пунктів. Але Запоріжжя проявляло зразки командної гри, намагаючись за першої ліпшої нагоди вразити кошик суперника. Втім, під акомпанемент сирени кошик вразив американець Хіміка Фрейзер. 33:38 після першої половини.

Поперерві команди продовжили обмінюватися результативними атаками. Хімік, якому потрібно було надійніше захищати свій кошик, продовжував діяти неуважно. Центровий гостей Буц раз-пораз опинявся поза увагою під щитом зелених і карав гоосподарів за недбалість. Нарешті Метью Шоу звільнився від опіки Рибалка і скоротив відставання до двох очок а потім Фрейзер встановив рівновагу 51:51. Хімік і вперед встиг вийти, але і Запоріжжя не дрімало. Під завісу чверті Буц закинув важливий триочковий, а завершилася вона за шестиочкової переваги на користь Запоріжжя. Більше того, на початку заключної чверті підопічні Дмитра Щиглинського зробили відрив десятиочковим. Час спливав і Хіміку треба було кардинально змінитися, аби наздогнати втікачів і їх випередити. Після того, як Мальчевський скоротив відставання до 6 очок - 57:63, Дмитро Щиглинський взяв тайм-аут. Але Хімік продовжував підтягуватися і нарешті після триочкового Фрейзера вийшов вперед. До кінця матчу залишалося менше трьох хвилин. Важливий трюльник поклав у кошик южненців за хвилину до завершення матчу Станіслав Овдєєнко. Гості знову вийшли вперед 72:70. Але у вирішальний момент знову не схибив з-за дуги Фрейзер а Петров поставив переможну крапку. 74:72 на користь господарів. Хімік посилює інтригу у чемпіонських перегонах. Южненці усе ще треті у турнірній таблиці, поступаючись очком Динамо і чотирма пунктами Кривбасу, але навідміну від конкурентів мають три гри у запасі.

Суперліга Фаворит Спорт

6 березня. Южний

Хімік - Запоріжжя 74:72 (13:19, 20:19, 20:21, 21:13)

Олександр Тищенко: Зараз є відчуття свята, але матч – вже історія
Центровий Черкаських Мавп Олександр Тищенко прокоментував вихід команди до півфіналу Суперліги Favbet.
Володимир Коваль: Нам дійсно було важко, грали ротацією, в котрій ми не звикли грати
Наставник Дніпра розповів про проблеми, з якими зіткнулась команда перед матчами плей-оф з Політехнікою-Галичиною.
Михайло Переверзій: Дякую вболівальникам, давно такої атмосфери не бачили
Головний тренер Рівного прокоментував перемогу команди в першому матчі плей-оф проти Старого Луцька.