Чернігів у драматичній боротьбі переграв конкурента

Останнього ігрового туру в Чернігові однойменний баскетбольний клуб у рамках 4-ї групи Першої ліги чемпіонату України серед чоловіків приймав прямого конкурента на потрапляння до підсумкової четвірки – БК «Коростень» із Житомирщини.
У першому матчі господарі впевнено переграли опонентів 91:56. Але для того, щоб відірватися від конкурентів, перемагати «Чернігову» потрібно було й у другій поспіль грі, інформує Деснянська Правда.

В основу чернігівців повернувся Артур Квач, який відновився після травми, а у стартовому складі господарів на паркет вийшов гравець, котрого чернігівські вболівальники цього року у грі ще не бачили, – 33-річний Євгеній Сокирко. До того ж у складі з’явився дебютант БК «Чернігів» та один із лідерів обласного БК «НДУ-Ніжин» – 30-річний Сергій Паливода. І появу ніжинського баскетболіста можна вважати знаковою – по суті, «Чернігів» стає такою собі збірною області з баскетболу.

Провал на старті
Однак збірна – збірною, а суперник у «Чернігова» був серйозний. До того ж основний розігруючий господарів Денис Солодовніков не встиг відновитися від отриманої у попередньому турі травми. А тому на перших хвилинах чернігівці фактично грали без чистого розігруючого, чиї функції виконували то Олександр Хоменко, то Артур Квач, а то і Євгеній Сокирко.

Втім, незіграність чернігівців позначалася на результаті. «Коростень» успішно користувався «дірками» під кільцем господарів і вже в середині чверті втік у відрив – 8:14. Завдання з повернення господарів у гру звалили на свої плечі Хоменко і Квач. Олександр двічі віддавав дальні передачі у відрив, які реалізовував Артур.

Але при всій красі цих моментів вони не стали переломними. Маючи явні проблеми в обороні, «Чернігів» програв першу чверть – 19:31.

Перша половина другої десятихвилинки також, у цілому, контролювалася «Коростенем», гравці якого утримували перевагу в районі + 10 очок. Щоправда, ближче до середини чверті у гостей з’явилися проблеми при підборах, а їхня оборона, яку терзали активні й по-спортивному безцеремонні Артур Квач і Олег Овчаренко, стала втомлюватися настільки, що коли за 3 хвилини 26 секунд до великої перерви тренер «Коростеня» взяв тайм-аут, гравці команди гостей знесилено сіли на лаву і тренерський штаб півперерви навіть не намагався пояснити їм тактичні побудови.

За хвилину і 57 секунд до кінця чверті Рушаков зрівнює рахунок – 40:40. Потім Квач виводить свою команду вперед, а за 41,6 секунди до кінця трапляється епізод, який, здавалося, стане визначальним у матчі: лідер атак «Коростеня», український велетень (зріст 215 см, вага 110 кг), відомий за виступами за БК «Київ» та БК «Дніпро» Юрій Горєнков утратив м’яч під кільцем «Чернігова» і, вочевидь, спересердя сказонув арбітрові щось таке, за що отримав дискваліфікацію, а його команда – три очки від Артура Квача, забиті з лінії штрафних, і ще два у «бонусній» атаці від Сокирка. 49:45 на користь господарів до великої перерви.

Здавалося, що третю чверть команда з Житомирської області, позбавлена свого лідера, провалить. Але вийшло навпаки. Вже через 3 хвилини після початку другої половини гості повернули собі лідерство (51:52), до середини ігрового відрізка «Чернігів» вичерпав ліміт командних фолів, а окремо взяту третю десятихвилинку господарі програли 12:20. Підсумковий же рахунок матчу перед заключною чвертю був 61:65 на користь «Коростеня».

Мабуть, ми розслабилися, коли Горєнкова дискваліфікували. Суперник цим скористався, стали швидше грати, кидати. Їм потрібно віддати належне. Ми були на волосині від поразки, – сказав після матчу граючий головний тренер «Чернігова» Олександр Хоменко.

Витягнути себе за волосинку
У цілому, непогано діяли гості й на початку четвертої чверті. Дальніми кидками кільцю чернігівців постійно погрожували Олег Фустій та Даніїл Мазнєв, а під кільцем упевнено грав Микола Герасимчук.

Але за 7 хвилин 32 секунди до кінця Фустій отримав п’ятий фол і залишив паркет, що значно скоротило атакуючий потенціал гостей.

А ось «Чернігів» значно додав, у першу чергу, в точності. Квач і Паливода відзначилися двома точними триочковими, Павло Ятченко зібрав два важливі підбори під своїм та чужим щитами, а Олексій Рушаков двома точними двоочковими вивів господарів уперед. 75:74 за 4 хвилини до кінця!

Додав фарб у картину Паливода – ще один триочковий та 80:74!

А ось у гравців «Коростеня» виникли проблеми з точністю. Мазнєв не потрапив триочковий, який міг би повернути його команду у гру. А ось Квач реалізував два штрафні й виграв суперечку за звання найрезультативнішого гравця зустрічі – 25 очок! Непогане повернення після травми.

І важлива перемога «Чернігова» – 83:78.

Я думаю, що ми не повністю відновилися після першої гри. У нас уже не надто молода команда (я маю на увазі тих, хто багато грає). Згоден, потрібно більше молодих підключати, але поки вони трохи не готові морально грати багато. І, вважаю, ми самі винні – розслаблено підійшли до першої половини. Дозволили суперникові багато кидати. У другій чверті почали грати від захисту. У третій чверті почалися «гойдалки». У кінцівці ми змінили захист, стали грати особисто, й це допомогло нам виграти. Суперник промазав і теж, звичайно, пощадив нас, – розповів Олександр Хоменко.

Ми розраховували перемогти не тільки сьогодні, але й учора. «Чернігів» трошки підсилився деякими виконавцями, покращив роботу – захисну і в нападі. Видно, що команда перебуває у навчально-тренувальному процесі. Траплялися певні моменти, коли ми були не готові. Десь краще спрацював «Чернігів» у нападі, десь – трошки сильніше в захисті, й ось це «трошки» вилилося в результат, – підбив підсумки гри головний тренер «Коростеня» Андрій Гуринчук.

Ця перемога зміцнила позиції «Чернігова» на 4-му місці групи. Щоправда, вже в наступному турі, 3 та 4 березня, на нашу команду чекає серйозне випробування – поїздка в гості до непереможного в цьому сезоні «Житомира». У рідних стінах «Чернігів» тільки на останніх секундах втратив перемогу в матчі з лідерами групи. Можливо, в гостях удача буде прихильнішою до команди з Сіверщини...

Фінал восьми Першої ліги прийме Рівне
На титул цього сезону в Першій лізі претендують вісім команд
Визначена символічна збірна та MVP 13-го ігрового тижня Першої ліги
Матчами в Хмельницькому та Чернівцях завершився другий етап регулярного чемпіонату Вищої ліги.
Визначена символічна збірна та MVP 12-го ігрового тижня Першої ліги
В регулярному чемпіонаті Першої ліги у чоловіків розпочались матчі другого етапу.
Визначена символічна збірна та MVP ігрового тижня Першої ліги
В регулярному чемпіонаті Першої ліги у чоловіків завершились матчі першого етапу.