Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Новини
Баскетбольний Великдень: як святкували українці за кордоном

Баскетбольний Великдень: як святкували українці за кордоном

Як відомо, цього року католицька Паска співпала із православною і більшість християн світу відсвяткувала світле свято одночасно. Ми зв’язалися із українськими баскетболістами і баскетболістками у різних країнах щоб дізнатися як пройшов цей день у них.

Артем Пустовий, який захищає кольори Обрадойро у Сантьяго де Компостела, одному з найбільших і найдавніших релігійних центрів Іспанії, розповів, що святкування Паски у іспанців посідає значне місце, проте цього року його клубу пощастило найменше. Саме на Великдень у них припадав день важливого виїзду до Більбао, тому відзначити свято він не зміг: зранку тренування, а у обід уже в путь на північ. Проте гуляючи вулицями передсвяткового міста у Чистий Четвер Артем зустрів таку ось процесію:Відео чимось нагадує аутодафе, але насправді це реконструкція тайної вечері, є така традиція у Сантьяго, робити ходу містом присвячену цій події, але судячи з того що команда ще одного українського центрового В’ячеслава Кравцова Валенсія свій матч проти Барселони проводила безпосередньо у Великдень, то у Іспанії нова релігія не менш у пошані ніж давні традиції і ім’я їй – баскетбол.

Польща – країна дуже релігійна. Жодних ігор у Великдень не проводилося. Хоча для Ігоря Зайцева теж усе складалося не найкращим чином. Його Роса Радом єдина команда, яка грала на виїзді, зараз наш форвард уже перебуває у Влоцлавеку, місцевий Анвіл сподівається повернути собі лідерство у чемпіонаті, проте це не завадило Ігорю із родиною сходити до православної церкви у Радомі. Тай відсвяткувати "по-сімейному" перед виїздом Ігор Великдень встиг. У Радомі зараз мешкає родина його земляка і відомого баскетбольного рефері Андрія Порохненка, тож великодній ранок дві родини зустріли разом. Після чого форвард збірної України вирушив на виїздну гру.

А от у екзотичному Казахстані, Великдень відзначають теж. Ольга Дубровіна та Ганна Зарицька відсвяткували його по своєму. За день до Пасхи вони оформили чемпіонство. Їхня команда Астана Тайгерс здобула переконливу перемогу чемпіонаті, а Зарицька підкріпила командний успіх дабл-даблом. В день свята дівчата тільки повернулися з виїзду і пекти святкові паски не встигали, проте придбати їх у продовольчих магазинах, переважно мусульманського Казахстану не проблема, принаймні Ольга Дубровіна встигла це зробити, коли ходила до крамниці за солодощами для рідні, адже незабаром рейс до України. Оля говорить, що навіть уже пофарбовані крашанки у Казахстані придбати можна і на вулицях часто почуєш "Христос Воскрес". Проте, якщо порівнювати із Болгарією, де вона провела кілька сезонів раніше, масштаб святкування не той. Оля згадує, як у родині її чоловіка, який є болгарином, на Великдень запікали ягня, а самі приготування до свята нагадують українські, адже тривають три дні.

Олександр Тищенко у Грузії теж дуже хотів відчути місцевий великодній колорит, але свято у нього співпало із переїздом на іншу квартиру. Зараз у чемпіонаті Грузії йде запекла боротьба і хоча цей вік-енд був вільний від матчів, треба було вирішувати побутові проблеми, тим більше що співвітчизник і товариш по БК Сухумі Дмитро Забірченко через травму наразі залишив Грузію і перед святами вирушив до України. "На Великдень я дуже чекав, знаю наскільки велике це свято у нас, і знаю ставлення до традицій у Грузії, але нажаль до церкви так і не потрапив".