Купити квиток за 55 сек Купити квиток за 55 сек
Всі категорії новин
Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000

Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000

Cучасний баскетбол уявити без протокольних даних і статистичних звітів неможливо. У нашій грі обліку зараз піддається усе: програні підбирання, відсоток влучних кидків, час лідирування у матчі кожної команди і ефективність окремо узятого гравця. Ці данні беруть не з голови і не як наслідок постматчевого перегляду. Уся ігрова статистика ведеться під час гри і це плід роботи конкретних людей, які відстежують кожен епізод матчу, але часто не помічають краси гри. Їхня основна місія - зафіксувати усе, що відбувається під час матчу, і відобразити це у сухих цифрах.
ФБУ розвивається разом із іншими європейськими федераціями. Про те, як це працює, що змінилося останнім часом в Україні і Європі, розповість провідний фахівець департаменту організації і проведення змагань ФБУ Анастасія Чорногрицька.

 


- Про зміни говорити можна дуже довго. За 3 останні роки тільки програма статистики дуже багато  разів  оновлювалася – додавалися нові функції. Усі ці зміни були спрямовані на спрощення дій статистиків під час он-лайнів та на появу більш точних баскетбольних показників–індикаторів, але для початку хотіла б зазначити, що уже сьогодні усі абсолютно команди чоловічої та жіночої Суперліги, чоловічої Вищої ліги перейшли до роботи із електронним протоколом, це дещо коштовніше і складніше, ніж організація он-лайн статистики, до якої усі уже звикли, але такими є вимоги часу. Усі внутрішні чемпіонати у країнах Європи вже давно проводяться без звичайного паперового протоколу. Є програма, яку нам надала ФІБА, і її ми використовуємо. Це був значущий крок уперед. Цього року ми плануємо, що жіноча Вища ліга і, по можливості, команди Першої ліги також будуть працювати із DigitalScoresheet.

Читайте:


- Чи є в Україні кадри, що здатні забезпечити таку велику кількість матчів, адже щільність змагань у тих же Вищих лігах (і у чоловічій, і у жіночій) суттєво збільшилася?
- ФБУ постійно працює над підготовкою нових фахівців і у цьому напрямку є позитивна динаміка. Якщо два роки тому 60 підготовлених статистиків обслуговували 629 матчів, то минулого року кількість матчів збільшилася до 1200, а кількість підготовлених статистиків лише до 70. Тому цього року ми значно більше приділяємо увагу підготовці нових кадрів.  Зараз, наприклад, на матчах усіх зазначених вище ліг можуть працювати 85 статистиків, щоправда, я розраховую на те, що кількість ігор он-лайн у нас сягне 2 000. Ми працюємо з тими, кого місцеві клуб чи команди рекомендують для цієї роботи. Нових людей залучаємо по можливості та при потребі. На сьогодні вже ми дійшли до того, що не може бути такого, що б у якомусь місті не велася статистика, навіть якщо там є тільки одна команда, а саме місто невеличке.
- Таке різке зростання кількості матчів певно призводить не лише до збільшення потоку інформації, а й до зниження якості роботи?
- Тут потрібно розуміти, що склад статистиків, які працюють на матчах, не лише збільшується, а й оновлюється. Робота із новою системою вимагає певних навичок, які не завжди можуть засвоїти ті люди, які працювали над статистикою раніше. Ми активно залучаємо молодь, навчаємо, а велика кількість матчів – це чудова практика. Кількість проблемних матчів дійсно збільшилася, і це є нормальним процесом, але федерація над цим також працює.


- До речі, що значить ось це словосполучення «проблемні матчі»?
- Є основні 3 причини, які заважають нормальній роботі статистиків, що призводить до проблемності матчу: одна із найпоширеніших – це обрив інтернет зв’язку, неправильна послідовність дій у випадку розбіжностей по рахунку і часу із інформаційним табло. Також негативно впливають і пізні переноси поєдинків, адже, нажаль, трапляються ще випадки, коли команди клопочуться про перенесення матчу за 3-4 дні до його планової дати. Результативні передачі, підбирання, перехоплення, втрати і т.д. – усі ці ігрові дії мають бути зафіксовані правильно і відповідно до кожної ситуації. У нас є окремі офіційні правила ФІБА для статистиків – і ми мусимо дотримуватися їх. Щодо кількості і характеру помилок, допущених статистиками під час ігор, то їхній ліміт прописано у правилах проведення чемпіонату України і його суворо дотримуються.

 

- Як відбувається робота над помилками після їх виявлення?
- Хочеться, щоб усі розуміли, що від роботи статистиків залежить багато чого. Це насамперед – можливість усім слідкувати в он-лайні за іграми, неважливо у якому місті проходить цей матч. Також, від зафіксованих статистиками дій залежать індивідуальні показники гравців, а далі, відповідно і їхні контракти у клубах. Робота статистика  дуже цікава і вимагає вміння прийняти правильні рішення іноді у дуже екстремальних ситуаціях. Статистики мають володіти комп’ютерними навичками, а не лише розуміти хід гри. Головний інструментарій виявлення помилок це, звісно, перегляд ігор. У першу чергу переглядаються матчі Суперліги, як чоловічої так і жіночої, потім інші матчі, ми аналізуємо майже усі поєдинки. Після нашого перегляду гри статистик отримує PDF-звіт із посиланнями на відео, де було припущено помилок, це усе він переглядає, розбирає, тобто усе робиться для того, щоб наступного разу таких помилок не повторювати. Звісно у самого працівника має бути бажання працювати над помилками, вдосконалюватися у цій роботі, адже це напрямок доволі перспективний з огляду на збільшення кількості матчів та зростання популярності баскетболу. Мене також вперше залучили до статистики на ігри  ВЮБЛ у 14 років. Не вистачало кадрів у Києві та Боярці, а статистику треба було організувати обов’язково. Тому довелося розібратися в цьому питанні і, як бачите, – сподобалося.


- Ти неодноразово згадувала про навчання молодих статистиків, підвищення рівня обслуговування, як саме налагоджена ця робота?
- Щороку у нас відбуваються передсезонні семінари за програмою ФБУ. Минулого року у нас була можливість організувати міжнародний семінар, на який приїжджала інструктор ФІБА болгарка Лілі Борисова. Наразі в Україні ми уже маємо 8 статистиків із ліцензією ФІБА. Це люди, які мають право працювати на усіх міжнародних змаганнях. Це як домашні матчі національних збірних, так і ігри євро кубків. Такий дозвіл видається на 2 роки, і перед сезоном 2018/2019 потрібно буде цю ліцензію підтвердити. Цього року ФІБА провела також ліцензування секретарів і операторів 24 секунд, часу, табло, і таких фахівців тепер в Україні 10. На своїх семінарах ми  презентуємо усі зміни у Правилах гри, які стосуються ведення статистики. Цього року у вересні Федерація баскетболу провела 3 регіональних семінари для зручності учасників: на сході України у Харкові, у Києві, а також у Львові на заході, до речі, дуже хочу подякувати Сергію Чебишеву, Ірині Кленіній та Богдану Стеценку, які нам дуже допомогли у організації семінарів у своїх містах. До Львову також приїхала інструктор ФІБА Довіле Русоніте, це фактично був другий міжнародний семінар в Україні. Довіле допомогла провести інструктаж для чисельних команд Першої ліги. Під час семінарів ми представляли сьому (нову версію) FIBA LiveStats, звертали увагу статистиків на трактування ігрових дій згідно нових правил ФІБА.Зiбрати усіх, хто цікавиться,у одному місці дуже важко, адже у поточному сезоні ми працюємо у 13 українських лігах паралельно. З цього року у двох старших вікових групах ВЮБЛ це обов’язкова умова протягом сезону. Взагалі, ВЮБЛ - це відмінна школа баскетболу не лише для юних гравців, а й для статистиків-початківців. Так що за бажання керівників клубів і шкіл інші команди ВЮБЛ у молодших групах також можуть протягом усього сезону і вести статистику ігор,і використовувати електронний протокол.

 

Новини по темі
ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ ВЮБЛ (дівчата-2001): без поразок тільки Бердянськ
У Києві відбувся третій тур першого етапу чемпіонату ВЮБЛ серед дівочих команд найстаршої вікової групи – 2001-го року народження
Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту Ніна Волинець: мета ВЮБЛ – навчити дітей грі у баскетбол, оселити в їхніх серцях на все життя любов до спорту
Розповідь про новий сезон у найбільшій баскетбольній лізі країни, яка уже має свою історію
Стартував новий сезон Одеської Юніорської баскетбольної ліги Стартував новий сезон Одеської Юніорської баскетбольної ліги
Юніорські команди Одещини вже вп’яте визначатимуть найсильнішого
ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР ВЮБЛ (дівчата-2002): в Одесі непереможні КСЛІ та ОСДЮСШОР
В Одесі відбувся 2-й тур чемпіонату ВЮБЛ серед команд дівчат 2002-го року народження
ВЮБЛ (юнаки-2004): Юг-Баскет теж без втрат ВЮБЛ (юнаки-2004): Юг-Баскет теж без втрат
В Одесі було зіграно матчі чемпіонату ВЮБЛ серед команд юнаків 2004 р.н.
ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє ВЮБЛ (дівчата-2004): без поразок двоє
У чемпіонаті ВЮБЛ (дівчата-2004) матчі першого туру зіграли 6 команд, які представляють групи Б і В
Розвиток дитячого баскетболу в Європі: Дмитро Базелевський в ефірі Oboz.TV Розвиток дитячого баскетболу в Європі: Дмитро Базелевський в ефірі Oboz.TV
Голова тренерської комісії ФБУ розповів про участь в тренерському семінарі ФІБА-Європа
Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000 Анастасія Чорногрицька: цього року кількість ігор онлайн в Україні сягне рекордні 2 000
В українському баскетболі усе ширше запроваджуються нові технології
ВЮБЛ (дівчата-2004): найпереконливіші на старті – рівненчанки ВЮБЛ (дівчата-2004): найпереконливіші на старті – рівненчанки
В Івано-Франківську стартував Чемпіонат ВЮБЛ серед дівчат 2004 року народження
У Кропивницькому відбувся юнацький турнір У Кропивницькому відбувся юнацький турнір
Команди юнаків 2007/08 р.н. зіграли до Дня захисника Вітчизни
Юні баскетболісти з Дніпра отримали м’ячі від ФБУ Юні баскетболісти з Дніпра отримали м’ячі від ФБУ
Вихованці Баскетбольної академії отримали приємний сюрприз на початку нового навчального року
Звіт президента ФБУ за два роки Звіт президента ФБУ за два роки
Відбулася конференція Федерації баскетболу України
Одеські Ластівки готуються до старту в ВЮБЛ Одеські Ластівки готуються до старту в ВЮБЛ
Ще одна команда одеської СДЮСШОР імені Бориса Литвака виступатиме в ВЮБЛ
Комбінована вправа для розвитку техніки і тактики гравців Комбінована вправа для розвитку техніки і тактики гравців
Комбінована вправа для розвитку і вдосконалення індивідуальної техніки і тактики гравців
У Залізному Порту відбудеться AVA Basketball Camp У Залізному Порту відбудеться AVA Basketball Camp
Юні баскетболісти матимуть змогу відпочивати та навчатися на морському узбережжі
У Одесі пройшов тренувальний табір школи імені Білостінного У Одесі пройшов тренувальний табір школи імені Білостінного
Заняття в таборі відвідали 50 юних баскетболістів з трьох областей України
Intersport Youth Festival – чотири баскетбольні перемоги Intersport Youth Festival – чотири баскетбольні перемоги
Відмінно виступили на спортивному фестивалі в угорському Капошварі дитячі баскетбольні команди з Києва
Ірина Нагорна та Олександра Семенчук: перемогли в Угорщині і тепер граємо по-дорослому Ірина Нагорна та Олександра Семенчук: перемогли в Угорщині і тепер граємо по-дорослому
Про успішні виступи на Європейському спортивному фестивалі розповідають головний тренер київської Багіри Ірина Нагорна та лідер команди (2003) Олександра Семенчук
Володимир Рижов: БК Динамо розвиватиме юнацький баскетбол Володимир Рижов: БК Динамо розвиватиме юнацький баскетбол
Головний тренер БК Динамо Володимир Рижов розповів про проблеми, які він бачить в українському дитячому баскетболі
Черкаси заявлять команду дівчат у ВЮБЛ Черкаси заявлять команду дівчат у ВЮБЛ
Команда Венето-Черкаси готується до дебюту в ВЮБЛ