Суддівський семінар в Івано-Франківську: для тих, хто не закриває очі

Суддівський семінар в Івано-Франківську: для тих, хто не закриває очі
14 грудня 2016, 19:26Суддівство

13-14 грудня вперше в Івано-Франківську на кафедрі фізичного виховання та здоров’я ІФНМУ відбувся регіональний навчальний семінар для молодих арбітрів, тренерів та гравців команд з Прикарпаття, Ужгорода, Львова та Тернополя.

Спеціаліст суддівського відділу Федерації баскетболу України, арбітр ФІБА Микола Амбросов, який вже 21 рік працює у цій сфері, розповів присутнім про особливості гри, різницю між суддею та тренером, зміни до правил. За його словами, правила гри у баскетбол змінюються кожні чотири роки після олімпіади. Після останньої вони вперше на 99% залишилися без змін. На думку Миколи Амбросова навіть дуже кваліфіковані тренери з міжнародними категоріями знають правила максимум на 85%, а звичайний тренер – на 50-55%.

Для присутніх підготували відео-тест. Їм показали різні ситуації на ігровому майданчику, які учасники мають трактувати. Також тренери, арбітри і гравці виконали письмові завдання. Це робиться для того, щоб оцінити їхній рівень знань, вказати та виправити недоліки.

Спікер поділився спостереженнями, що баскетбол в Івано-Франківську останнім часом прогресує. У гравців є перспективи для професійного росту.

Микола Амбросов:

"На майданчику суддя і тренер часто є ворогами. Перший хоче, щоб все було по правилах, а інший хоче перемоги своєї команди. Багато людей стикаються із нерозумінням тонкощів гри, тому не продовжують працювати у цій сфері. Є й ті, хто закриває очі на труднощі та продовжує кар’єру. Для них проводимо семінар. Часто у райони запрошують суддів з великих міст, бо ті більш компетентні. До людей треба донести інформацію, щоб вони могли робити кар’єру також у районі. Тренери вищих навчальних закладів та шкіл,  які проводять майстер-класи, заняття, також мають бути в курсі про зміни, критерії суддівства, види контактів, які судяться тощо".

Доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я ІФНМУ, комісар з баскетболу Роман Михайленко повідомив, що проведенню семінару посприяла Обласна федерація баскетболу на чолі з Миколою Ковальчуком. Такі заходи слід проводити, щоб місцеві гравці здобували теоретичний та практичний досвід.
"Микола Амбросов робить основні акценти, щоб баскетболісти знали правила, а гра відбувалася динамічніше, цікавіше та була більш видовищна для вболівальників", – прокоментував він.