Лариса Шабанова: 4-й чемпіонат України "Шкільна Баскетбольна Ліга 3х3" побив рекорд

Лариса Шабанова: 4-й чемпіонат України "Шкільна Баскетбольна Ліга 3х3" побив рекорд
19 травня 2017, 13:13Новини ФБУ

Директор Департаменту з проведення змагань ФБУ Лариса Шабанова підбила підсумки фіналу Шкільної Баскетбольної Ліги 3х3. Після того, як області відзвітували щодо кількості команд учасниць змагань – з’ясувалося, що цього року у ШБЛ 3х3 змагалося рекордна кількість команд-учасниць – 8063!

- Четвертий сезон Шкільної Баскетбольної Ліги України 3х3 показав, що проект живий, він цікавий, діти із задоволенням грають у цю просту за виконанням, але від того не менш цікаву гру. До цього їхнього захоплення баскетболом з розумінням ставляться і вчителі шкіл, директори шкіл. Усі змагання відбуваються саме у шкільних залах, діти грають із задоволенням. У фіналі були презентовані усі регіони України окрім анексованого Криму. Це значить, що усі області провели районні а потім і обласні змагання. Виявилося, що ШБЛ 3х3 охопила рекордну кількість команд – 8063! З них 4835 команд-юнаків і 3228 команд-дівчат. Та й у фіналі змагалася рекордна кількість команд – 126, порівну хлопців і дівчат. Свято вдалося! Серед призерів виявилися представники різних регіонів України. Діти із задоволенням позмагалися, взяли участь у конкурсах, подивилися виступи найкращих данкерів України, пофотографувалися, пройшлися Києвом у розквіті каштанів – отримали незабутні враження!

- Якщо зазирнути у майбутнє – чи можна говорити, що найкращі гравці фіналу можуть у перспективі розглядатися, як кандидати до збірної України, що виступить на Юнацьких Олімпійських Іграх?
- Зазначу, щоу номінаціях найкращих гравців також є представники різних регіонів (южненці Богдан Онокій та Дмитро Головчик, рівненчанка Владислава Кіба та Олена Попова з Бердянська – ред.). У нас на змаганнях були тренери юнацьких збірних України. Вони переглядали гравців. Однозначно, на когось звернули увагу. Думаю, як мінімум на збори молодіжних команд U-18 вони запросять найкращих гравців. Додам, що усі без виключення команди-учасниці Фіналу ШБЛ 3х3, усі гравці вже зареєстровані на сайті ФІБА 3х3. 126 команд – це високий результат, що підвищує рейтинг України. 20 травня у нас відбудуться фінальні змагання Студентської баскетбольної Ліги України 3х3. Теж очікуємо представників з усіх регіонів України. Ми вже зіграли у ТРЦ Lavina перший етап чемпіонату України 3х3, склали графік. Літній сезон ось-ось розпочнеться. Ми приймаємо заявки щодо організації турнірів на місцях. У цьому напрямку ФБУ чим зможе, тим допоможе.

- Отже, найкращі діти з чемпіонату ШБЛ 3х3, мають перспективу грати иі вдосконалювати свою майстерність.
- Звісно. Баскетбол 3х3 відрізняється від 5х5 швидкоплинністю турніру, фізичною підготовкою і техніко-тактична підготовка теж інша, ніж у класичному варіантіц. Не слід забувати, що ця гра більш жорстка, більш швидка – менше часу на атаку, на захист. Треба швидше приймати рішення, мати гарну фізичну форму і найголовніше – мати бажання грати у баскетбол і отримувати задоволення. Я думаю, що усі діти, хто виступив у Палаці Спорту у фіналі ШБЛ 3х3, отримали задоволення. Сліз не було, сльози були тільки від програшу.