Ірина Щипакіна: я пишаюся своєю командою!

Ірина Щипакіна: я пишаюся своєю командою!
17 березня 2016, 08:18Новини ФБУ

Телефонний дзвінок з привітаннями щодо виходу ІнтерХіма до Фіналу чотирьох Балтійської Ліги застав головного тренера одеситок у дорозі. Команда поверталася з Риги до Одеси автобусом. (У Прибалтиці після перемог над латвійським RSU / Merks 131:53 і 74:56 ІнтерХім забронював собі місце у Фіналі Чотирьох - ред). Близькість дому і факт досягнення чергової мети підвищували настрій і це налаштувало Ірину Щипакіну на відвертість.

- Пані Ірино, прийміть привітання з виходом до Фіналу чотирьох Балтійської Ліги. У півфіналі ви зіграєте з кахахським Окжетпесом, де грають три збірниці України Ягупова, Науменко і Спітковська...
- Вам так і хочеться виділити, що не наші чудові гравці в Одесі, а десь там, у Казахстані. Мені це не дуже подобається, відверто кажучи, і я буду про це казати, якщо ви не хочете про це чути.

- Я хочу сказати, що Ваші гравці напрочуд яскраво зіграли і що у вас теж є гравці збірної України.
- Але ж у мене не тільки гравці збірної України, у мене є молодь дуже здібна, яка може у потрібний момент взяти гру на себе. Це вихованки одеської дитячо-юнацької спортивної школи. Якщо чесно, дівчата це теж розуміють і відчувають, не треба виділяти когось. Команда є команда. Це єдиний колектив. Сьогодні ти у збірній, завтра ні, буде хтось інший, у вас якийсь акцент є на збірниць. Чи це таке завдання? Можна і про це розповідати, як члени збірної грають в інших чемпіонатах. Але мені здається, у першу чергу треба подякувати одеській команді "ІнтерХім", яка перший рік бере участь у Балтійській Лізі і одразу ж потрапила до Фіналу чотирьох.

- З цією метою я до Вас і зателефонував. Відомо, що у вашої команди є своє прекрасне обличчя, свій ігровий почерк і ви недарма на сьогодні найсильніші в Україні. Ви у другому матчі з RSU / Merks більше довіряли молодим?
- Там просто так вийшло, що коли ми виїхали з Гродно, там ми теж провели дуже гарні ігри, і ми коли приїхали до Риги, я неправильно порахувала різницю і сказала їм, що нам треба 102 очки за дві гри виграти, і вони у першій грі таке витворяли (захоплено – ред.), я таке у перший раз бачила, і ніхто не втомлювався! Вони у дві передачі робили атаку з триочкової лінії. Закинули 21 триочковий, пресингували усю гру! Тому наступного дня вирушали у путь, я вже бачила, що результат є. І мені хотілося, щоб Ліза Мітіна більше часу провела на майданчику, Юля Мусієнко, Кристина Карп трохи занедужала, але все одно... Оля Кравець, яка заслуговує, тому ми і не сильно опиралися.

- А де ви мали сто два очка різниці набрати?
- Ну, це неправильно. Треба було 61 очко різниці набрати. Я порахувала команду ризьку, співвідношення очків закинутих і пропущених. Закралася помилка, але через неї така гра вийшла неймовірна! Я була у шоці, напевно таке один раз у житті буває!

- Судячи з результату вас неможливо було зупинити.
- Це так.

- І усе ж таки у першому матчі Фіналу чотирьох ви зіграєте з казахським Окжетпесом.
- Ви маєте на увазі, що їх очолює тренер збірної України Сергій Вознюк, зі збірницями України – розпочнемо спочатку... Я хочу сказати, що вони здобули дуже непросту другу перемогу у них на паркеті у Казахстані. Вони вдома перемогли нас з різницею у три очки. Я думаю, що ми... ну, сюрприз, не сюрприз, але усе ж таки, дуже хочеться продемонструвати, що той матч був не випадковим. Три очки різниці – це співвідношення сил. Дуже хочеться це показати. А як повернеться фортуна, тоді вже побачимо.

- За будь-яких розкладів, Фінал чотирьох вже досягнення, але, як кажуть апетит приходить під час їжі.
- Так, погоджуся (посміхається). У фіналі ми не збираємося зупинятися. У нас нема таких завдань, які нам хтось ставить згори. Якщо нам дадуть грошей, тоді будь-ласка, будемо перед кимось звітувати про виконання завдання. А так – усі чекають нас і усі люблять. Ми граємо у своє задоволення.

- І оскільки граєте у своє задоволення, то це у вас виходить яскраво і результативно. Відкриваєш сайт балтійської ліги і бачиш – 78 очок переваги у першому матчі у Ризі!
- Так. Додам, що Аріна Білоцерківська дуже добре у цьому поєдинку, що ви згадуєте, зіграла. Показала ефективність 61. Тільки Аліні Ягуповій у якійсь грі Балтійської Ліги вдалося показати таку ж ефективність. А більше нікому. Це такий потенціал, що тренеру збірної треба звернути увагу (посміхається-ред.), дати їй більше часу на майданчику.

- Як готуватиметеся до Фіналу чотирьох (відбудеться 9-10 квітня у Маріамполє, Литва – ред.). Які плани?
- Ми граємо з Бердянськом 20 травня, а далі все за планом. 25-го з Рівним, 26 з Вінницею. 2 квітня приймаємо Динамо і одночасно готуємося до Балтійської Ліги. У нас, звичайно ж, не дуже великий склад, тому дещо складно навантаження такі тримати дівчатам, але вони молодці!

Я, чесно кажучи, чула, коли раніше багато хто говорив, той-самий Фрателло – я пишаюся своєю командою, я пишаюся своїми гравцями! Мені ці слова теж хочеться зараз промовити. Якби мене не було у залі, вони б все одно виграли, це справжня команда!