Миколаїв та Запоріжжя-ZOG видали ефектний матч у Суперлізі Парі-Матч

МБК "МИКОЛАЇВ" - БК "ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG". 70:67 (10:20, 16:13, 22:21, 22:13). Миколаїв. 25 листопада. Палац спорту "Надія".

Судді: Р. Пономаренко, О. Доценко, С. Тисленко.

МБК "МИКОЛАЇВ": Кушніров (18 + 10 підбирань), Мусієнко, Тонченко (10 + 5 передач), Швець (6 + 6 підбирань), Іванов (14); Онуфрієв (9 + 5 підбирань), П. Лебединцев, Анікієнко (13).

БК "ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG": Рибалко (12), Буренко (25 + 6 підбирань), Камусакі (2), Конате (12 + 8 підбирань), Змітрович (11 + 7 підбирань); Вад. Биков, Кондраков, Буц (1), Овдєєнко (4 + 6 підбирань + 5 передач).

Кидки з гри: 2-очкові – 23/34 – 20/47; 3-очкові – 3/20 – 6/18. Штрафні очки: 15/20 – 9/16. Підбирання м’яча: 30/6 – 26/12.

Звітний матч став неабияким іспитом для команди Дмитра Щиглінского, але успішно скласти його не вдалося. Між іншим, керманич запорізьких баскетболістів у прев’ю застерігав, що в Миколаєві легких ігор для гостей не буває. До того ж не виключено, що саме підсумок цієї зустрічі може вплинути на розподіл місць у регулярному чемпіонаті. Щодо господарів, які зазнали поразок у чотирьох останніх матчах Суперліги Парі-Матч, їм вдалося перервати неприємну для них серію й водночас узяти реванш за поразку в першому колі.

Втім, три перші чверті матчу проходили за переваги гостей. Вже на 3-ю хвилину зусиллями Макса Конате (у стартовій чверті він приніс у командну скарбничку 8 очок), Якова Змітровича та Олександра Рибалка запоріжці вели з "сухим" рахунком 9:0. На передостанній хвилині першого періоду їхня перевага сягнула 12 пунктів, але до перерви лідерові "Миколава" Олександру Кушнірову пощастило дещо скоротити відставання – 10:20.

На 13-й хвилині матчу, після "трюльника" у виконанні Змітровича, відрив запоріжців був доволі переконливим – 14 очок, але наступний трихвилинний відрізок вони програли – 0:9. Не допоміг і тайм-аут, до якого вдався Дмитро Щиглінський. У підсумку на велику перерву команди пішли за рахунку 33:26 на користь БК "ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG". Три гравці команди – Буренко, Конате і Змітрович – на той час мали у власному доробку по 8 очок. Кращий показник (10 пунктів) був тільки у миколаївця Дениса Іванова. На тлі незначної переваги гостей була помітна передчасна самозаспокоєність у декого з них. Чого варті хоча б невдалі слем-данки Макса Конате! І якось незвично виглядали 2 очки в активі одного з бомбардирів команди Станіслава Овдєєнка.

У третій чверті запоріжцям ще вистачало сил для швидкісних проривів, і тричі їхня перевага доходила до комфортних 10 пунктів. Але у складі господарів актизувався їхній лідер Олександр Кушніров, який поповнив власний доробок 9 очками. Тож 6 пунктів переваги команди Дмитра Щиглінського (54:48) ще не гарантували їй спокійного життя у четвертій десятихвилинці.

Дійсно, лише хвилину вистачило Швецю та Анікієнку для відновлення рівноваги – 54:54, ще п’ять хвилин по тому – 58:58. Але на той час через перебір фолів запоріжців втратили Якова Змітровича, і вже наступна атака вперше вивела господарів уперед – 60:58. Тайм-аут від Дмитра Щиглінського начебто повернув його підопічних у гру. Після триочкових влучань Олександра Рибалка та Павла Буренка гості ще двічі вели в рахунку (61:60 і 64:62). Перевага запоріжців могла б зрости до п’яти пунктів, якби Овдєєнко не змарнував (уп’яте!) кидок з-за дуги. Тож надалі ініціативою володіли  миколаївці. Щоправда, за п'ять сеунд до закінчення зустрічі за рахунку 68:66 кільце "відмовилося" прийняти м’яч, надісланий з периметру Антоном Буцем, що значно полегшило завдання господарям, які й відсвяткували перемогу.

Олександр Тищенко: Зараз є відчуття свята, але матч – вже історія
Центровий Черкаських Мавп Олександр Тищенко прокоментував вихід команди до півфіналу Суперліги Favbet.
Володимир Коваль: Нам дійсно було важко, грали ротацією, в котрій ми не звикли грати
Наставник Дніпра розповів про проблеми, з якими зіткнулась команда перед матчами плей-оф з Політехнікою-Галичиною.
Михайло Переверзій: Дякую вболівальникам, давно такої атмосфери не бачили
Головний тренер Рівного прокоментував перемогу команди в першому матчі плей-оф проти Старого Луцька.