Олександр Ворона: проблем з мотивацією у хлопців не відчув

Олександр Ворона: проблем з мотивацією у хлопців не відчув
17 квітня 2017, 12:20Новини баскетболу

Головний тренер чоловічої збірної України U-18 Олександр Ворона підбив підсумки виступів своїх підопічних на Великодньому турнірі у словацькому П'єштяни. Збірна України посіла на ньому друге місце, поступившись іспанцям (54:60) та словакам (61:64) і обігравши збірну Чехії (76:59).

- Протягом трьох матчів ми у середньому пропускали м’ячів на 61 очко. Враховуючи тенденції європейського баскетболу це непоганий захист. Десь хлопці не встигали, але щодо самовіддачі у мене питань до них нема. Неозброєним оком помітно, що усі вони хочуть потрапити до складу збірної на чемпіонат Європи. Відбак, проблем з мотивацією не відчув. Так, є моменти, де вони десь не встигали, десь не розуміли, але пояснюю це тим, що ми лише три дні готувалися. І враховуючи той обсяг інформації, який я їм встиг дати, вони цей обсяг засвоїли. Вже бачу, хто ближче до збірної, кому ще треба в силу своїх вікових данних треба більше працювати. Враховуючи те, що ми поїхали, і у нас Грицак, Кім, Шорсткий, Клевзуник… шість хлопців 2000 р.н., тобто команда молодшою була за суперників, але усі проявили бійцівські якості. А ми, тренери, отримали достатньо інформації на літній період зборів.

- Іспанія, збірна, яку представляти не треба, задоволені суперництвом з нею?
- Іспанія – це команда, що претендуватиме на медалі чемпіонату Європи. Вона минулого року була четвертою на чемпіонаті світу, сім гравців з того складу нарахував. Вони не очікували від нас такої гри.

- Такого опору?
- Ми не упиралися. Ми грали у свій захист, після матчу переговорили з тренером іспанців пару хвилин. Він висловив компліменти на адресу нашої збірної і відверто зізнався, що не очікував такої гри. Я, як тренер-максималіст, не ставлю глобальних завдань, ставлю виграти найближчий матч, а вже від цього вимальовується досягнення мети і прийде результат. 

- Заключний матч зіграли зі словаками. Підсумкове відставання виявилося мінімальним.
- Останній матч показав нам рівень чемпіонату України. Грати три гри на максимальних можливостях непросто хлопцям з ВЮБЛ. Вони підсіли в кінцівці, припускалися втрат. Боролися, але в останню хвилину господарі турніру виявилися сильнішими.

- Перемога над чехами була з розряду обов’язкової програми?
- Я ставив перед командою завдання якісно захищатися. Якщо зробимо це – результат прийде. Моє завдання було подивитися, як команда діє під тиском суперників. З іспанцями ми боролися до останнього, зі словаками. Це була прекрасна нагода пересвідчитися – хто як гратиме влітку, коли нервова напруга буде високою, результат тиснутиме. Змагання виявилися дуже інформативними. Хочу подякувати словакам за запрошення, від наступного запрошення відмовлятися не будемо.

- Завдання на літо, чи скоріше на кінець весни, хлопці від Вас отримали?
- Домашньої роботи зараз не давав. У нас представлений Хімік, який бореться за чемпіонство, у нас представлений Дніпро, що вирішує свої завдання у ВЮБЛ, у кожної команди свої завдання і до кінця чемпіонату я не маю права втручатися в їхню кухню. Якщо тренера звертатимуться, я висловлю їм свої побажання. А коли закінчиться чемпіонат, вишлю усю програму, яку треба буде зробити. І знов таки, після чемпіонату хлопцям треба буде дати тиждень-другий часу на відпочинок. Щоб потім вони 15 червня приїхали у розташування збірної і працювали за програмою підготовки.