Аліна Ягупова: хочу перемагати, поразки ненавиджу

 Аліна Ягупова: хочу перемагати, поразки ненавиджу
10 лютого 2016, 10:15Новини ФБУ

Сьогодні уявити собі сучасну збірну України без Аліни Ягупової неможливо. Щодо неї спортивний принцип командних видів "незамінних нема" навряд чи спрацьовує. Здається, можливості Аліни на майданчику безмежні. На сайтах ФІБА Європа, Балтійської ліги вона – у центрі уваги. Її статистика є прикладом для наслідування. Лідер збірної України готова 20-го лютого продемонструвати свої найкращі якості у непростому суперництві з сербками, а сьогодні (9 лютого - ред.) вона святкує день народження!

-   Мені щастить з баскетболом на день народження. Сьогодні за планом у команди два тренування, тож відволіктися не вдасться.

- Ви граєте у Казахстані (Аліна виступає за Окжетпес з Кокшетау – ред.), як і п’ятірка інших дівчат зі збірної України. Вам там що, медом помазано? Чим привабливий казахський варіант для кар’єри?
- Стосунки клуба та гравців тут мене повністю задовольняють. А ще влаштовує режим тренувань та матчів.

- На баскетбольних сайтах за статистикою ви явний лідер. Не втомилися підтримувати репутацію найкращого гравця?
- Дійсно, це складно. Потрібно завжди бути сконцентрованою. Розслаблятися не можна, оскільки я професіонал. Звісно, люди не залізні, і тренер визначає, у якому матчі мене можна приберегти, а у якому – витиснути максимум.

- Вам щастить на розумних тренерів, тобто тих, які вас розуміють?
- Ха – ха! Я думаю це не везіння, випадковість (сміється-ред.)!

- Ви аналізуєте свій внесок у перемоги команди?
- Якою б не була особиста статистика, грає команда. Є матчі, де я набираю 30 очок, а вони програшні. Для мене командний результат – понад усе.

- Ви частіше відчували гіркоту поразок чи смак перемог?
- Частіше відчувала гіркоту поразок. Але без них не відчути смаку перемог. Важко переживаю поразки. А перемога – це ще один приємний крок вперед.

- Хто вас так навчив грати у баскетбол? Не було такого, що від успіхів "ловили зірочку"?
- Дуже значний внесок у моє становлення зробила сім’я Большакових. А "піймати зірочку" - це не про мене.

- Аліна, два тренування у день народження – чи не занадто це суворо? Хоч торт буде? Може є кому спекти для вас?
- Торт обов’язково буде. Пекти, щоправда, нема кому, кондитерів у моєму оточенні нема. Тому будемо купляти. Будуть і торт і подарунки. Останні я люблю і приймати, і дарувати. Це викликає приємні почуття.

- Про відсутність кондитерів зрозуміло, а готувати вмієте, за українською кухнею на чужині не сумуєте?
- Готувати вмію, і з українським борщем у мене усе в порядку. Без нього нікуди )). Щоправда улюбленої страви не маю. Але поїсти люблю ))

- Як кажуть, апетит приходить під час їжі. І у прямому, і у переносному значенні цього слова.
- І справді, після гарної гри є бажання добре попоїсти. А щодо іншого смислу цього крилатого вислову скажу так: бажання вигравати з кожною новою перемогою загострюється. Хочу перемагати завжди, скрізь і в усьому. Програвати не люблю, можна навіть сказати, ненавиджу поразки.

- Де у Кокшетау можна відволіктися від баскетболу? Як проводите вільний час?
- Буду неоригінальною, але проводжу вдома. Я більше домосід, ніж мандрівник. Подобається переглядати фільми в теплі та затишку. Тут холодніше, ніж у Києві. Але від цього клімату я не страждаю. Люблю зиму і холод. Так більше цінуєш тепло.

- За кілька днів великий баскетбол знову покличе в дорогу. Як настрій перед матчем Україна – Сербія? За рахунок чого можемо їх перемогти?
- З сербками буде дуже важкий матч. Ще не аналізувала, що нам може допомогти. Ще буде час. Вболівальницька підтримка, звичайно ж, стане нам при нагоді. Як кажуть, вдома і рідні стіни допомагають.

- Гадаю, тренери вам підкажуть, як їх перемогти. До речі, ваше ставлення до тайм-аутів. Вони сильно допомагають у грі. Чи це швидше привід перевести подих?
- Це правда, тайм-аути важливі, подих теж треба перевести. Але головне – тренеру малюнок гри краще видно збоку. Він більш досвідчений, знає коли кому що підказати, заспокоїти, чи завести команду.

- Дякую, Аліно! З Днем народження! В тебе у цей день більше особистих, чи спортивних бажань?
- У мене вистачає і особистих, і спортивних. Я віддам перевагу улюбленій справі. Але не залишу далеко позаду і особисті бажання.